Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

14 lutego 2018 r.
17:08

Burmistrz Włodawy i starosta rozczarowani wizytą premiera Morawieckiego. Co się stało?

749 102 A A

Burmistrz Włodawy i tamtejszy starosta gościli premiera, ale nie mieli okazji porozmawiania o problemach powiatu i miasta z najwyższą stopą bezrobocia na Lubelszczyźnie. Obaj nie kryją rozczarowania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Okazją do takiej rozmowy mógł być zamówiony przez wojewodę lubelskiego dla gości z Warszawy i samorządowców obiad w restauracji Wenus – mówi Andrzej Romańczuk (PSL), starosta włodawski. Mógł być, ale nie był.

W minioną niedzielę premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak przyjechali do Włodawy na przysięgę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Już po przysiędze okazało się, że goście z premierem udali się na obiad do klasztoru Paulinów. Z kolei ja z burmistrzem zostaliśmy poinformowani przez dowódcę 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, że wspólny obiad jest już nieaktualny.

– Dowódca 2 Brygady OT był odpowiedzialny za część wojskową włodawskiej uroczystości – mówi Damian Stanula, rzecznik brygady. – O tym, co działo się po przysiędze, decydowali pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ze swojej strony dowódca zaprosił wszystkich jedynie na wojskową grochówkę.

Przemysław Czarnek (PiS), wojewoda lubelski przyznaje, że rzeczywiście na prośbę z KPRM zamówił obiad w restauracji. Sam zjadł go jednak razem z premierem i pozostałymi gośćmi u Paulinów.

– Na obiad do restauracji zostali zaproszeni pozostali goście z Warszawy – mówi wojewoda.

Z naszych ustaleń wynika jednak, że zamówiony przez wojewodę obiad zjedli przede wszystkim działacze włodawskiego PiS. – Kiedy się okazało, że premier nie przyjdzie do restauracji Wenus, rozdzwoniły się telefony – mówi nam pragnący zachować anonimowość włodawski urzędnik. – W ten sposób liderzy PiS zapraszali do lokalu partyjnych kolegów i sympatyków. Dzięki temu obiad się nie zmarnował.

Zarówno burmistrz, jak i starosta są bardzo zadowoleni z organizacji przysięgi w ich mieście. Oczekiwali jednak czegoś więcej, bo chociaż mieli u siebie premiera na wyciągnięcie ręki, to nie dane było im, gospodarzom, z nim porozmawiać.

– Liczyłem choćby na krótkie spotkanie – nie ukrywa Romańczuk. – Gotowy byłem przedstawić premierowi nasze starania o budowę przejścia granicznego w powiecie. Chciałem również zwrócić mu uwagę na szalejące na naszym terenie aż 16-procentowe bezrobocie. Miałem też nadzieję, że to spotkanie mogłoby się również przełożyć na bardziej konstruktywną rozmowę już w Warszawie.

– Podobnie jak starosta również byłem gotów poruszyć temat budowy przejścia granicznego oraz występującego u nas bezrobocia – mówi Wiesław Muszyński (SLD), burmistrz Włodawy. – Miałem nadzieję, że premier, były minister rozwoju spowoduje, że nasze miasto będzie brane pod uwagę w ramach lokowania strategicznych inwestycji. Tym bardziej, że lada dzień w mieście powstanie Włodawska Podstrefa Ekonomiczna.

Burmistrz i starosta zaproszenie na przysięgę i obiad otrzymali od dowódcy 2 Lubelskiej Brygady OT, kiedy jeszcze nie było wiadomo, że wydarzenie swoją obecnością zaszczyci również premier i szef MON. Obu samorządowcom wydawało się, że nie zmieni to ujętego w zaproszeniu porządku uroczystości. Już po przysiędze zostali poinformowani przez dowódcę, że premier bardzo się spieszy. Chce tylko jeszcze zjeść z żołnierzami grochówkę i wracać do Warszawy.

Tymczasem premier znalazł czas, aby zjeść obiad u Paulinów. Ponadto w drodze powrotnej z Włodawy zatrzymał się jeszcze w Sobiborze, gdzie na terenie tamtejszego byłego niemieckiego obozu zagłady złożył kwiaty.

Zapytaliśmy kancelarię premiera, dlaczego Mateusz Morawiecki goszcząc we Włodawie nie spotkał się z gospodarzami miasta i powiatu. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Quiz: Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Jak dobrze znasz miasta i powiaty województwa lubelskiego?

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wlodawiak / 15 lutego 2018 o 15:24
+1
Szarą eminencją wizyty Premiera byla B.Mazurek. Ona Włodawę i jej władze ma w "d...użym poważaniu". Włodawie nigdy nie życzyla dobrze. Od wyborów do Sejmu nie może darowac wlodawiakom i swoim pisowskim kolegom, że w 100% na nią nie głosowali. W najbliższych wyborach nie głosujmy na chełmiakow i innych spadochroniarzy i uważajmy na wlodawiaków, którzy z B.Mazurek aktualnie kolaborują. Ich nazwiska wszyscy znają... nie powinniśmy pozwolic im na wjazd do naszego miasta chocby do rogatek po klęsce pisu. WLODAWIACY!!! wszyscy w najbliższych wyborach glosujmy tylko na swoich i tylko madrych kandydatów - zróbmy 100 - procentową frekwencję !!!
Szarą eminencją wizyty Premiera byla B.Mazurek. Ona Włodawę i jej władze ma w "d...użym poważaniu". Włodawie nigdy nie życzyla dobrze. Od wyborów do Sejmu nie może darowac wlodawiakom i swoim pisowskim kolegom, że w 100% na nią nie głosowali. W najbliższych wyborach nie głosujmy na chełmiakow i innych spadochroniarzy i uważajmy na wlodawiaków, którzy z B.Mazurek aktualnie kolaborują. Ich nazwiska wszyscy znają... nie powinniśmy pozwolic im na wjazd do naszego miasta chocby do rogatek po klęsce pisu. WLODAWIACY!!! wszyscy w najbliżs... rozwiń
Avatar
gość nie niedzielny / 15 lutego 2018 o 13:54
+1
 A czy z Powiatu włodawskiego jest chociaż jeden poseł lub senator? Od dawna nie ma więc, to są skutki tego jak glosuja wyborcy na jakis tam Mazerek z Chełma czy Zawiślaka z Zamościa a nie kandydatów z Powiatu wiec tak dalej niech głosują!
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 11:53
+1
Obecna władza na każdy kroku okazuje arogancję i pogardę do wszystkich, którzy mają choć trochę inne poglądy niż oficjalna linia partii. Pozostaje mieć nadzieję, że pycha kroczy przed upadkiem.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:32
+1
Mają was głęboko w pupie, a inteligentni inaczej i tak polecą na nich głosować!
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:22
+1
Bo jesteście potrzebni do oddawania głosów.A inwestycje idą do Polski A a nie do Polski D
Avatar
Malkom / 14 lutego 2018 o 18:19
+1
trzeba spytać Paulinów może oni poruszyli te ważne tematy
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 18:04
+1
Q..na kabaret z tymi PiSiorami.Pan Premier to palcem nie ruszyłby waszego obiadu,on nawet ośmiorniczek nie jada z takim portfelem.Przez 11 lat jako bankier zarobił 33 miliony a zostało mu około 10.A gdzie reszta?
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 17:53
+1
Przed wyborami pogada i tak dalej będzie mieć tam głęboko. Ważne są wasze głosy, a nie wy i wasze problemy. A ciemny lud i tak to kupi.
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 17:15
+1
ludzie w co wy wierzycie, że władza sie wami martwi, ona tam jest bo dba o siebie ..... ******fakt.pl/pieniadze/finanse/sejmowa-restauracja-ceny-posilkow/06hg0hb
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 o 17:13
+1
olał ich, on przyjechał ot tak sobie a oni myśleli że przejmie się ich problemami
Avatar
Gość / 2 marca 2018 o 20:00
dlatego w najbliższych i kolejnych wyborach nie zagłosuję na pis, mają włodawę w *** to ja ich też.
Avatar
niepis / 24 lutego 2018 o 19:08
Patrzta Włodawa się pisi.
Avatar
Gość / 21 lutego 2018 o 19:55
Przecież obiad zjedli, najlepsza grochówka :) a czas wolny mieli dla siebie, to że Zakonnicy zaprosili Premiera nic dziwnego. BÓG HONOR OJCZYZNA! Gdyby Panowie Starosta i Burmistrz mieli choć troszkę oleju w głowie by wiedzieli, gdzie jest serce Włodawy;)
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 10:15
To jest normalne, że sekta pisowska olewa PSL i SLD. Czego żeście się spodziewali???. To była z góry zaplanowana operacja odstawienia was od pisowskiego cyca. Pieniądz i obietnice idą tam, gdzie poszerza się pisowski elektorat bezmózgowców, zrozumieliście!
Avatar
kulson / 18 lutego 2018 o 17:51
undefined napisał:
PSL to typ ludzi, których nie da się odpędzić od koryta. Te ryje trzeba odrąbać od koryta razem z kawałkiem deski korytowej.
  Brudny łbie pisowski pokaż swego ryja, pośmiejemy się wszyscy
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 13:20
A z kim miał tam rozmawiać ? z miejscową sitwą o czerwonym zabarwieniu ? Po wyborach samorządowych przyjedzie tam jeszcze raz .... o ile Włodawianie zmądrzeją i wybiorą samorządowców godnych zaufania. Dzisiaj po katolicku dał im jeść i pić ale pogadać poszedł gdzie indziej.
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 12:04
to nie bywałe SĄ ROZCZAROWANI przecież cały wschód to wierny elektorat jedynej partii
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 o 09:43
Jakie bezrobocie? Przecież wszyscy mogą wstąpić do WOT.
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 23:54
Inni nauczą się na błędzie włodarzy Włodawy. Jak to się mawia... "Włodawianin mądry po szkodzie"? Czy niczego się nie nauczyli? To przykro.
Avatar
wal w po / 17 lutego 2018 o 20:57
A ty co z wiezienia uciekles czy cie PO puscilo za rower na pwz
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 317 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 193 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!