Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

21 sierpnia 2017 r.
11:41

Zaginęła na Woodstocku. Odnalazła się po 16 dniach

Autor: Zdjęcie autora bar
6 16 A A

Odnalazła się 14-letnia Amelia. z Włodawy, która zaginęła podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W sobotę dziewczyna wróciła do ośrodka wychowawczego w Podcierniu k. Warszawy, gdzie przebywała za wcześniejsze ucieczki rodzicom i wagarowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nastolatka razem z dwoma braćmi i rodzicami miała przebywać od 2 do 6 sierpnia na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Jej bliscy po raz ostatni widzieli ją 3 sierpnia. Wszczęto poszukiwania – Amelii szukała policja i Fundacja Itaka. Informację o zaginięciu udostępnił też oficjalny fanpage Przystanku Woodstock.

– W Kostrzynie Amelka chodziła swoimi drogami, ale wracała do naszego namiotu, aby coś zjeść lub się przebrać – mówi pani Irena, mama Amelii. – Tak też było 3 sierpnia. Po wspólnym obiedzie powiedziała nam, że wybiera się na jeden z koncertów. I tyle ją widzieliśmy.

Wcześniej Amelia już kilka razy uciekała rodzicom. Trudno im było nad nią zapanować. Czasami wracała sama, czasem do domu sprowadzała ją policja. Trzykrotnie zmieniała szkoły. W końcu za ucieczki i wagarowanie została umieszczona w ośrodku wychowawczym. Aby wyjechać z rodziną do Kostrzynia na Przystanek Woodstock musiała otrzymać przepustkę.

Rodzice podejrzewali, że córka przebywała w Warszawie. – Zapisała się do zamkniętej facebookowej grupy ludzi, którzy poszukują tam pracy i zamieściła ogłoszenie o tym, że może zostać nianią. Napisała w nim, że ma 19 lat. Nie można jednak było skontaktować się z nią na fb, bo zablokowała wszystkie najbliższe jej osoby – powiedziała nam pani Irena.

W sobotę ośrodek wychowawczy powiadomił rodziców Amelii, że dziewczyna jest bezpieczna.

– Wróciła do ośrodka. Wybieramy się do niej, aby dostarczyć jej ubrania i usłyszeć, co się z nią działo – mówiła nam mama dziewczyny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:06
+1
Hm...i koniecznie pogłaskać po główce. Biedulka. Ale, gdy tylko pojawi się okazja to ponownie wyruszy w tzw. cug. A ten przystanek Woodstock przyciąga takich pokrzywionych. Bo gdyby odbywały się tam koncerty z muzyką, np Mozarta, Czajkowskiego, Lutosławskiego to zapewne przyjechaliby tam ludzie dobrze wychowani.
Avatar
NATUR'a / 22 sierpnia 2017 o 21:27
undefined napisał:
Hm...i koniecznie pogłaskać po główce. Biedulka. Ale, gdy tylko pojawi się okazja to ponownie wyruszy w tzw. cug. A ten przystanek Woodstock przyciąga takich pokrzywionych. Bo gdyby odbywały się tam koncerty z muzyką, np Mozarta, Czajkowskiego, Lutosławskiego to zapewne przyjechaliby tam ludzie dobrze wychowani.
 Szczegółnie muzyka poważna pieknie brzmi wśród pól i łąk, krowy zaczynają dawać więcej mleka,kury niosą wiecej jajek a zboże na jednym źdźble ma po cztery kłosy.To jest siła, no i oczywiście ludzie żyją w zdrowiu szczęściu i wielkiej pomyślności.
 Szczegółnie muzyka poważna pieknie brzmi wśród pól i łąk, krowy zaczynają dawać więcej mleka,kury niosą wiecej jajek a zboże na jednym źdźble ma po cztery kłosy.To jest siła, no i oczywiście ludzie żyją w zdrowiu szczęściu i wielkiej pomyślności. rozwiń
Avatar
Wieniawa Kid.... / 22 sierpnia 2017 o 17:13
...wyjątkowo bezrefleksyjne komentarze wielu święcie oburzonych. Nie oczekuję żadnych pochwal pod adresem dziewczyny, ale nie bądźmy Katonami w odniesieniu do nieznanych nam osób. Sam doświadczyłem wielu zakrętów w okresie dojrzewania, ale z czasem potrafiłem otrząchnąć się z intelektualnej niemocy i zrobić cos pożytecznego z własnym życiem. Nie tylko, że ukończyłem dobrą uczelnię wyższą, bo to jest w zasięgu każdego z nas, ale potrafiłem stworzyć także szczęśliwą i kochającą się rodzinę!
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:12
Ale, ale...na nią nie wolno krzyknąć a nie radzę nazwać inaczej niż ma w dokumentach...nawet potocznym językiem. Zatem mam rozwiązanie! Zamknąć przystanek woodstok!
Avatar
dotarlo / 21 sierpnia 2017 o 17:55
undefined napisał:
500-, za takie zachowanie należy się Pięćset Minus!
 nie 500+, tylko bierze za darmo 500+od pustych pracujących podatników i jej odwala
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 15:27
ewidentne zaniedbanie ze strony rodziców ! Nie dzisiaj lecz wcześniej brak należytej opieki rodzicielskiego,zrozumienia dziecka,a zwłaszcza miłości.Woli się poniewierać gdziekolwiek ,aby z dala od rodziców.Tragiczne relacje ,a własciwie brak jakichkolwiek relacji.Duzo pracy ze strony specjalistów,ale warto ,ma dopiero i ąz 14 lat i tyle doświadczeń.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 15:22
ja za takie cos to bym na *** nie siadla przez tydzien
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 14:12
Rozumiem, że rodzice zostali ukarani stosownym mandatem, a sprawa została skierowana do sądu rodzinnego? Rażący brak opieki nad dzieckiem.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:39
Zasrana gowniara z patologii
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:27
HAHAHA ale patologia gratuluje
Avatar
NATUR'a / 22 sierpnia 2017 o 21:27
undefined napisał:
Hm...i koniecznie pogłaskać po główce. Biedulka. Ale, gdy tylko pojawi się okazja to ponownie wyruszy w tzw. cug. A ten przystanek Woodstock przyciąga takich pokrzywionych. Bo gdyby odbywały się tam koncerty z muzyką, np Mozarta, Czajkowskiego, Lutosławskiego to zapewne przyjechaliby tam ludzie dobrze wychowani.
 Szczegółnie muzyka poważna pieknie brzmi wśród pól i łąk, krowy zaczynają dawać więcej mleka,kury niosą wiecej jajek a zboże na jednym źdźble ma po cztery kłosy.To jest siła, no i oczywiście ludzie żyją w zdrowiu szczęściu i wielkiej pomyślności.
 Szczegółnie muzyka poważna pieknie brzmi wśród pól i łąk, krowy zaczynają dawać więcej mleka,kury niosą wiecej jajek a zboże na jednym źdźble ma po cztery kłosy.To jest siła, no i oczywiście ludzie żyją w zdrowiu szczęściu i wielkiej pomyślności. rozwiń
Avatar
Wieniawa Kid.... / 22 sierpnia 2017 o 17:13
...wyjątkowo bezrefleksyjne komentarze wielu święcie oburzonych. Nie oczekuję żadnych pochwal pod adresem dziewczyny, ale nie bądźmy Katonami w odniesieniu do nieznanych nam osób. Sam doświadczyłem wielu zakrętów w okresie dojrzewania, ale z czasem potrafiłem otrząchnąć się z intelektualnej niemocy i zrobić cos pożytecznego z własnym życiem. Nie tylko, że ukończyłem dobrą uczelnię wyższą, bo to jest w zasięgu każdego z nas, ale potrafiłem stworzyć także szczęśliwą i kochającą się rodzinę!
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:12
Ale, ale...na nią nie wolno krzyknąć a nie radzę nazwać inaczej niż ma w dokumentach...nawet potocznym językiem. Zatem mam rozwiązanie! Zamknąć przystanek woodstok!
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 09:06
+1
Hm...i koniecznie pogłaskać po główce. Biedulka. Ale, gdy tylko pojawi się okazja to ponownie wyruszy w tzw. cug. A ten przystanek Woodstock przyciąga takich pokrzywionych. Bo gdyby odbywały się tam koncerty z muzyką, np Mozarta, Czajkowskiego, Lutosławskiego to zapewne przyjechaliby tam ludzie dobrze wychowani.
Avatar
dotarlo / 21 sierpnia 2017 o 17:55
undefined napisał:
500-, za takie zachowanie należy się Pięćset Minus!
 nie 500+, tylko bierze za darmo 500+od pustych pracujących podatników i jej odwala
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 15:27
ewidentne zaniedbanie ze strony rodziców ! Nie dzisiaj lecz wcześniej brak należytej opieki rodzicielskiego,zrozumienia dziecka,a zwłaszcza miłości.Woli się poniewierać gdziekolwiek ,aby z dala od rodziców.Tragiczne relacje ,a własciwie brak jakichkolwiek relacji.Duzo pracy ze strony specjalistów,ale warto ,ma dopiero i ąz 14 lat i tyle doświadczeń.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 15:22
ja za takie cos to bym na *** nie siadla przez tydzien
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 14:12
Rozumiem, że rodzice zostali ukarani stosownym mandatem, a sprawa została skierowana do sądu rodzinnego? Rażący brak opieki nad dzieckiem.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 13:39
Zasrana gowniara z patologii
Avatar