piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

2011 to był dobry rok dla Hrubieszowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2012, 13:28

Centrum Hrubieszowa (Archiwum)
Centrum Hrubieszowa (Archiwum)

Tak uważają władze samorządowe. W magistracie podsumowano inwestycje, które były realizowane na terenie Hrubieszowa w ub. roku.

– To był pierwszy rok w historii miasta, gdzie zakres inwestycji osiągnął tak wysoki poziom – podkreśla burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj.

Po podliczeniu nakładów okazało się, że wydano na ten cel ponad 19,4 mln 400 zł, czyli dwa razy więcej niż w 2009 r. Po-zyskane na inwestycje środki zewnętrzne wyniosły prawie 9,4 mln zł i były aż czterokrotnie wyższe w stosunku do 2009 r.

W Hrubieszowie realizowano w ub. roku 33 inwestycje, z których 19 zostało zakończonych, natomiast pozostałe będą kon-tynuowane w tym roku.

Jednym z największych i najważniejszych zadań była budowa dróg gminnych w osiedlu Basaja wraz z budową parkingów przy ulicach Polnej i Mickiewicza (łącznie 78 miejsc parkingowych), które zostały wykonane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Wśród innych ważnych i kosztownych inwestycji władze Hrubieszowa wymieniają zakończenie termomodernizacji 11 bu-dynków użyteczności publicznej, wybudowanie kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 i "Orlika” przy SP nr 3, zakończenie przebudowy areny lekkoatletycznej na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także rozpoczęcie budowy czterech budynków socjalnych oraz sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic Staszica–Piłsudskiego–Leśmiana.

Równie ambitne są plany na rozpoczęty właśnie 2012 rok. Władze Hrubieszowa mają nadzieję m.in. na pozyskanie środków na rewitalizację centrum Hrubieszowa, wymianę sieci wodociągowej, budowę aquaparku przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Dwernickiego.

– Będziemy też szukać środków, aby przed 2 czerwca, kiedy planujemy uroczyste obchody 90-lecia sportu hrubieszowskiego, zbudować trybuny na stadionie – wskazuje Garaj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tambylec
żenua
żenua
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tambylec
tambylec (9 stycznia 2012 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli w Hrubieszowie i okolicach nie pojawi się żaden przemysł z prawdziwego zdarzenia, nie zmieni się mentalność ludzi, nie wykorzysta potencjału turystycznego może nie wielkiego ale jednak do tego czasu ludzie będą się kształcić i uciekać. Sam nie jestem lokalnym patriotą bo moja przygoda z Hrubieszowem zakończyła się na maturze, w tej chwili mieszkam na Podkarpaciu (miłość do gór wygrała). Może w rankingach pomiędzy Lubelszczyzną a Podkarpaciem nie dużej różnicy ale ludzie tu są trochę inni, w pewnym sensie lepsi. Odnośnie Hrubieszowa to po studiach nie miałem po co wracać, pracy za wiele nie ma a jak już to po znajomości. Bliskość granicy nie daje chyba nic poza tańszą wódką i paliwem. Hrubieszów to miasto urzędów, szkolnictwa, służby zdrowia i bazarów, nic więcej.
Rozwiń
żenua
żenua (9 stycznia 2012 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŻENADA. WIOSKA DO KTÓREJ SIE WYPROWADZIŁEM POD LUBLINEM Z TEGO NIESZCZESNEGO HERBATKOWA MA wiecej INWESTYCJI, CZYM TU SIE CHWALIĆ!!! NA EMERECIUNIE PANIE WRÓĆ I NIE MĘCZ.
Rozwiń
żenua
żenua (9 stycznia 2012 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŻENADA. WIOSKA DO KTÓREJ SIE WYPROWADZIŁEM POD LUBLINEM Z TEGO NIESZCZESNEGO HERBATKOWA MA wiecej INWESTYCJI, CZYM TU SIE CHWALIĆ!!! NA EMERECIUNIE PANIE WRÓĆ I NIE MĘCZ.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!