Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 marca 2017 r.
14:43

26-latka zgwałcona na cmentarzu? Ksiądz do jej matki: Chore dziecko trzymaj w klatce

526 122 A A

Ksiądz mnie zniszczył – płacze matka upośledzonej umysłowo 26-latki, która miała być zgwałcona przez mieszkańca innej wsi na cmentarzu parafialnym. – Podczas mszy wymienił mnie z nazwiska i nazywał patologią. Powiedział, że chore dziecko powinnam trzymać w klatce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O rodzinie mieszkającej w jednej z podzamojskich wsi zrobiło się głośno po tym, jak zwróciła się o pomoc do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. W listopadzie ubiegłego roku 26-latka poszła na grób ojca zapalić lampki. Do domu wróciła zapłakana. Dwa dni później zwierzyła się psychologowi na warsztatach terapii zajęciowej, że została na cmentarzu zgwałcona. Czynu miał się dopuścić 51-latek, który kilka miesięcy wcześniej wymieniał w jej domu piec centralnego ogrzewania.

Podczas rozmowy z matką niepełnosprawnej kobiety, mężczyzna przyznał się do seksu z jej córką, ale podkreślił, że doszło do niego przy obopólnej zgodzie. Zadeklarował też, że pomoże dziecku, które wtedy począł. Kiedy zaczął jednak wypierać się ojcostwa, matka 26-latki zgłosiła sprawę śledczym, a ci wszczęli postępowanie.

Kobieta mówi, że raz w miesiącu zamawia mszę w intencji swojego zmarłego męża. Podczas lutowego nabożeństwa, w trakcie odczytywania ogłoszeń parafialnych, proboszcz miał ją wymienić z nazwiska.

– Nazwał mnie patologią i pytał, jak długo będę szargać dobre imię parafii – relacjonuje. – Powiedział, że jak się ma chore dzieci, to się je trzyma w klatce. Nie mogłam tego słuchać, wyszłam. Całą drogę przepłakałam. Od tego czasu moja noga w kościele nie postała.

Kobieta przyznaje, że kilka dni później ksiądz odwiedził ją w domu. Chciał przeprosić. Powiedziała, że przyjmie przeprosiny, jeżeli będą publiczne, wygłoszone w kościele lub opublikowane w mediach.

– Sprawa zrobiła się głośna. Ludzie zaczęli nas wytykać palcami. A ja tylko chciałam, żeby cała wieś usłyszała te przeprosiny, tak jak ludzie usłyszeli, że jestem „patologią” – tłumaczy powody swojej decyzji. – Jednak proboszcz stwierdził, że nie będzie się przed ludźmi tak upokarzał. Wtedy uznałam, że nie mamy sobie nic więcej do powiedzenia.

Zadzwoniliśmy do parafii po komentarz. – Nie będę udzielać żadnego wywiadu – powiedział mężczyzna, który odebrał telefon. Nie przedstawił się. Od razu wiedział jednak, o jaką sprawę chodzi. – W Wielkim Poście cały Kościół tak bardzo poniewierać? Tak być nie może. Do widzenia. Miłego dnia – uciął odkładając słuchawkę.

Śledztwo mające wyjaśnić dramatyczne zajścia na cmentarzu rozpoczęło się 1 lutego. – W tej chwili trwają przesłuchania osób związanych ze sprawą – mówi nam Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

– Moja córka zemdlała podczas pierwszego przesłuchania i karetka zabrała ją do szpitala. Teraz będzie przesłuchiwana ponownie – relacjonuje matka dziewczyny. – Wolno ta sprawa idzie, ale idzie. Teraz dostaliśmy jednak cios w samo serce i to ze strony, z której nigdy byśmy się nie spodziewali. Od Kościoła.

Komentarze 122

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 14 maja 2018 o 09:05
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 16:51
Ksiadz Kaszt........kazal mi ukrasc pompe do wody na oarafii mowiac ze dla kosciola to nie grzech, ksiadz/Pisz-........ma syna i jesdt alkocholikiem, Gorn.......ma corke. Gabl...........zgwalcil dwie moje kolezanki itp itp Acha. Jestem wierzacym w Boga nie w czarna i czerwona/grubi biskupi/ mafie.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:08
Znam srodowisko kleru. Jestem katolikiem ale wiekszosc z czarnej mafii to zboczency. Kaza krasc/zalatwialem jedna sprawe dka parafii/ dka kosciola to nie grzech. Dobre co?
Avatar
Katolik / 22 maja 2017 o 01:35
Znam srodowisko ksiezy. Jestem katolikiem ale wierze w Boga a nie w czarna mafie. To wiekszosci zboczency i cwaniacy, obzartuchy i oszusci. 
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 17:27
Spójrz na siebie!
Avatar
abc / 7 kwietnia 2017 o 15:34
Jednak księża to skur|wiele.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 15:23
Zauważyłem na tym forum, że prawie wszyscy potępiają księdza, który coś powiedział, a może nie powiedział. Natomiast nikt (prawie) nie mówi nic o tym bydlaku, który wykorzystał niepełnosprawną kobietę. Na pewno jest to dla niej podwójna trauma. Jestem za kastracją fizyczną takich bestii. Zupełnie nie rozumiem dlaczego DW (chyba rozumiem) utrzymuje po 3-4 tygodnie na stronie ciągle te same artykuły. N.p. ten, "Ksiądz z Lublina...". To są takie przedświąteczne przygotowania. Życzę p.Agnieszce Kasperskiej Zdrowych Świąt Bożego Zmartwychstania.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 19:23
a czemu rydzyka nie trzymają w klatce???
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 14:51
Piszesz "ktura, okarze"- to wszystko wyjaśnia -Jasiu czytaj więcej, a mniej graj.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 08:38
Jeden ksiądz to nie Kościół.Kosciol to wszyscy wierni.Jesli ktoś przekracza granice przyzwoitości to krytyka się należy!
Avatar
Lorencywow / 14 maja 2018 o 09:05
zaklady bukmacherskie w polsce
Avatar
Gość / 7 października 2017 o 16:51
Ksiadz Kaszt........kazal mi ukrasc pompe do wody na oarafii mowiac ze dla kosciola to nie grzech, ksiadz/Pisz-........ma syna i jesdt alkocholikiem, Gorn.......ma corke. Gabl...........zgwalcil dwie moje kolezanki itp itp Acha. Jestem wierzacym w Boga nie w czarna i czerwona/grubi biskupi/ mafie.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:08
Znam srodowisko kleru. Jestem katolikiem ale wiekszosc z czarnej mafii to zboczency. Kaza krasc/zalatwialem jedna sprawe dka parafii/ dka kosciola to nie grzech. Dobre co?
Avatar
Katolik / 22 maja 2017 o 01:35
Znam srodowisko ksiezy. Jestem katolikiem ale wierze w Boga a nie w czarna mafie. To wiekszosci zboczency i cwaniacy, obzartuchy i oszusci. 
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 17:27
Spójrz na siebie!
Avatar
abc / 7 kwietnia 2017 o 15:34
Jednak księża to skur|wiele.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 15:23
Zauważyłem na tym forum, że prawie wszyscy potępiają księdza, który coś powiedział, a może nie powiedział. Natomiast nikt (prawie) nie mówi nic o tym bydlaku, który wykorzystał niepełnosprawną kobietę. Na pewno jest to dla niej podwójna trauma. Jestem za kastracją fizyczną takich bestii. Zupełnie nie rozumiem dlaczego DW (chyba rozumiem) utrzymuje po 3-4 tygodnie na stronie ciągle te same artykuły. N.p. ten, "Ksiądz z Lublina...". To są takie przedświąteczne przygotowania. Życzę p.Agnieszce Kasperskiej Zdrowych Świąt Bożego Zmartwychstania.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 19:23
a czemu rydzyka nie trzymają w klatce???
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 14:51
Piszesz "ktura, okarze"- to wszystko wyjaśnia -Jasiu czytaj więcej, a mniej graj.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 08:38
Jeden ksiądz to nie Kościół.Kosciol to wszyscy wierni.Jesli ktoś przekracza granice przyzwoitości to krytyka się należy!
Zobacz wszystkie komentarze 122

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 30 13

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 205 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 122 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?