Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 stycznia 2011 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Adamów: 38-latek zginął na polowaniu

Autor: Zdjęcie autora (AK)
0 46 A A
Nieszczęśliwy wypadek (sxc)
Nieszczęśliwy wypadek (sxc)

Tragicznie zakończyła się dla 38-latka z gminy Adamów sobotnia wyprawa na polowanie. Mężczyzna został śmiertelnie postrzelony. Strzał padł najprawdopodobniej z broni jego 36-letniego znajomego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja nie ujawnia na razie zbyt wielu szczegółów zdarzenia. – W sobotę otrzymaliśmy zgłoszenie o śmiertelnym postrzeleniu mieszkańca gminy Adamów – mówi Joanna Kopeć, rzeczniczka policji w Zamościu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 38-latek wraz z 36-letnim znajomym mieli polować w okolicznych lasach. Śmierć starszego z mężczyzn była najpewniej wynikiem nieszczęśliwego wypadku. – Przypadkowy strzał padł prawdopodobnie po tym, jak mężczyźni poślizgnęli się – dodaje Kopeć, ale zastrzega, że ta wersja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, bo czynności w tej sprawie trwają.

36-latek został zatrzymany w celu wyjaśnienia sprawy. Całe zajście jest badane w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.


Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jezus Chrystus / 21 stycznia 2011 o 20:05
[size="7"] [url="http://www.youtube.com/user/glowackiego"]wielkość polaka jest mniejsza od wielkości pchły .[/url] [/size]
Avatar
FASZYZM W POLSCE / 19 stycznia 2011 o 13:40
[quote name='MYŚLIWIEC' timestamp='1294603987' post='419850']
Zastrzelony w czasie polowania. Nie wiadomo gdzie jest rana wylotowa, a pocisku brak. http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100805/REGION06/674017728 Myśliwy z Przemyśla skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne zastrzelenie człowieka http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100531/PRZEMYSL/427127032 [color="#0000FF"][size="7"]tragedie nad zwierząt na ziemi ...[/size][/color]
[/quote]
[quote name='Psychiatra' timestamp='1293987976' post='415277']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU&feature=related[/media] [color="#0000FF"][size="5"][size="7"]Osobowość autorytarna[/size]
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Autorytaryzm (psychologia))
Skocz do: nawigacji, szukaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Autorytaryzm_%28psychologia%29

Autorytarne zaburzenie osobowości (osobowość autorytarna, autorytaryzm) – rodzaj patologii osobowości, w którym jednostka wykazuje silne predyspozycje do akceptowania i podzielania antydemokratycznych przekonań, uwidaczniających się w konserwatywnych poglądach i postawach, a także w postrzeganiu świata przez pryzmat stereotypów i schematycznego "sztywnego" rozumowania. Dla osobowości autorytarnej charakterystyczna jest rezygnacja z własnej oceny zjawisk i podpieranie się autorytetem znanej osoby dla wyjaśnienia swoich poglądów i działania. Badania nad osobowością prowadził Theodor Adorno, który stworzył dla jej badania skalę F (od faszyzm).

Jako cecha osobowości autorytaryzm charakteryzuje się respektem dla władzy, tendencją do idealizowania obrazu własnej grupy społecznej i karania osób naruszających obowiązujące normy, stereotypizacją postrzegania relacji społecznych i członków innych grup.
Spis treści


* 1 Komponenty autorytaryzmu
* 2 Czynniki społeczne i demograficzne związanie z autorytaryzmem
* 3 Przyczyny zaburzenia (podejście psychodynamiczne)
* 4 Zobacz też
* 5 Źródła

Komponenty autorytaryzmu

* konwencjonalizm – bezkrytyczne, sztywne przywiązanie do tradycyjnych norm, konserwatyzm obyczajowy, niskie wyniki na skali otwartości na świat,
* autorytarne podporządkowanie – bezkrytyczny stosunek do wyidealizowanego autorytetu własnej grupy, silna potrzeba hierarchiczności: poddańcza uległość wobec silniejszego przy jednoczesnym znieważaniu "słabszych" (zob. osobowość sadomasochistyczna).
* autorytarna agresja – przejawianie postaw antyspołecznych i zachowań agresywnych względem wybranych grup społecznych, osób łamiących konwencje, indywidualistów,
* antyintracepcja – niechęć do wnikania we własne wnętrze, rozumienia własnych potrzeb psychicznych oraz potrzeb psychicznych innych ludzi, ucieczka od refleksji dot. pragnień, potrzeb, uczuć;
* przesądność i stereotypowość – skłonność do myślenia w sztywnych kategoriach, tendencja do przypisywania odpowiedzialności czynnikom zewnętrznym, siłom nadprzyrodzonym, mistycznym ("kara Boża"); schematyczności myślenia towarzyszy wysoki poziom antyspołecznych uprzedzeń względem wielu grup społecznych,
* potępianie słabości – wiara w siłę i bycie twardym – relacje społeczne postrzegane w kategoriach dominacji – uległości; osoba autorytarna identyfikuje się przy tym z postaciami reprezentującymi władzę, jednocześnie pogardzając tymi, którzy w jej przekonaniu reprezentują niższy poziom hierarchii społecznej,
* projekcja negatywnych uczuć – skłonność do przypisywania własnych negatywnych uczuć innym ludziom,
* obsesyjne zainteresowanie seksem – wartościowanie ludzi ze względu na ich podejście do spraw związanych z seksem, połączone z aktami agresji względem tych, którzy nie realizują konserwatywnych norm obyczajowych, m.in. mniejszości seksualnych (zob. homofobia); towarzyszy temu tłumienie własnych popędów seksualnych połączone z ich projekcją na innych. (zob. też zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)
* destruktywność i cynizm – uogólniona wrogość w stosunku do ludzi, skłonność do deprecjacji innych.

Czynniki społeczne i demograficzne związanie z autorytaryzmem

* badania Adorno wykazały, że u osób silnie autorytarnych częściej stwierdzano niższy iloraz inteligencji
* badania Jadwigi Koralewicz w latach 70.-80. wykazały, że częściej autorytaryzm cechował osoby zajmujące niższe pozycje w strukturze społecznej.

Jako konstrukcja osobowość autorytarna rozwija się, gdy potrzeby emocjonalne dziecka nie są zaspokajane, wychowawcy często stosują kary jako środek wychowawczy, a dziecko odczuwa wrogość wobec rodziców.
Przyczyny zaburzenia (podejście psychodynamiczne)

Adorno oraz współpracownicy doszli do przekonania, że przyczyną kształtującą osobowość autorytarną są konserwatywne metody wychowawcze, w których utrzymuje się surową dyscyplinę i kary za niepożądane zachowania. Osoba dotknięta tą patologią była w dzieciństwie pozbawiona poczucia bezpieczeństwa, związanego przede wszystkim z warunkową miłością ze strony rodziców – uzależnianiem okazywania miłości od podporządkowania się. Tego typu niekompetentne metody wychowawcze prowadzą do silnych postaw antyspołecznych względem różnych grup mniejszościowych i wysokiego poziomu poczucia zagrożenia z ich strony. Jednostka, przejawiając autorytarną agresję, przemieszcza poczucie krzywdy z rodziców na obiekt mniej niebezpieczny – w tym wypadku grupy mniejszościowe. Otwarta agresywna reakcja skierowana przeciwko rodzicom wiązałaby się z dalszymi negatywnymi konsekwencjami. Mechanizm przemieszczenia pozwala jednostce eksponować swoje tłumione uczucia bez zwiększania poziomu zagrożenia z ich strony (zob. wybór obiektu).
Zobacz też
[media]http://www.youtube.com/watch?v=mzDlbhjaPrs&feature=related[/media]
* autorytarny sposób sprawowania władzy
* autokratyczny (autorytatywny) styl wychowania
* prawicowy autorytaryzm
[/size][/color][/quote]
[quote name='MYŚLIWIEC' timestamp='1294603987' post='419850']
Zastrzelony w czasie polowania. Nie wiadomo gdzie jest rana wylotowa, a pocisku brak. http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100805/REGION06/674017728 Myśliwy z Przemyśla skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne zastrzelenie człowieka http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100531/PRZEMYSL/427127032 [color="#0000FF"][size="7"]tragedie nad zwierząt na ziemi ... rozwiń
Avatar
cartwe / 12 stycznia 2011 o 20:24
to tylko w POLSCE jest takie wspolczucie ze w czasie ludzkiej tragedii sie tak wspieramy!! Serce mi sie kroi jak czytam te komentarze. To byl czlowiek ktory mial rodzine i dzieci. Nie rozumiem jak mozecie byc tak znieczuleni na tragedie ludzka! niedobrze mi sie robi jak czytam komentarze typu netka! NIEDOWARTOSCIOWANI WEGETARIANIE!!!!!!
A niech wam tak ziemniaki nie obrodza w przyszlym roku!!!!!!!!! Pasibrzuchy!!!!!!!
Avatar
Ktoś / 12 stycznia 2011 o 19:19
Dajcie już sobie spokoj.Człowiek już nie żuje.Nikt nie wiem jak to było. A to nie byli myśliwi tylko kłusownicy.
Avatar
XXX / 12 stycznia 2011 o 19:12
PALANT Z CIEBIE JAK MOŻNA TAK NAPISAĆ KRETYNNNNNNNNNNNNNN
Avatar
xxx / 12 stycznia 2011 o 19:11
[quote name='CodeZero' timestamp='1294587580' post='419707']
Bardzo dobrze, niech gryzie ziemie hahaha
[/quote]
Avatar
boka / 11 stycznia 2011 o 23:56
[quote name='Alien' timestamp='1294683686' post='420420']
To nie egoizm to prawda. Szkoda że nie zauważasz swojego bydlęcego egoizmu.Przecież to mordercy zwierząt.
[/quote]
To straszne co piszecie! Może ich bezmyślność była rzeczywiście głupotą i niepotrzebnym kuszeniem losu, ale gdzie są wasze ludzkie odruchy, bronicie zwierzat a sami jesteście jak dzicz.Ja tez kocham zwierzęta, przygarniam bezpanskie psy i żałuję kazdego zywego stworzenia...a to byl czlowiek...zostawil rodzinę...trojkę małych dzieci, ktore przygotowały obrazki dla ojca do trumny na ostatnie pozegnanie...jutro pogrzeb....znam tę rodzinę i nie znajduję slow, ktore moglyby wyrazić żal i wspolczucie dla nich....Mam nadzieję ,że te okropne słowa, ktore wypisujecie pod adresem zmarłego nigdy nie zostaną przeczytane przez jego najblizszych.
[quote name='Alien' timestamp='1294683686' post='420420']
To nie egoizm to prawda. Szkoda że nie zauważasz swojego bydlęcego egoizmu.Przecież to mordercy zwierząt.
[/quote]
To straszne co piszecie! Może ich bezmyślność była rzeczywiście głupotą i niepotrzebnym kuszeniem losu, ale gdzie są wasze ludzkie odruchy, bronicie zwierzat a sami jesteście jak dzicz.Ja tez kocham zwierzęta, przygarniam bezpanskie psy i żałuję kazdego zywego stworzenia...a to byl czlowiek...zostawil rodzinę...trojkę małych ... rozwiń
Avatar
Karoooool / 11 stycznia 2011 o 11:02
[quote name='gc' timestamp='1294600464' post='419806']
To nie myśliwi to byli kłusownicy, znam obydwu
[/quote]
Podobno jeden "polował" z kbks, a drugi z samoróbką.
Avatar
zielony / 10 stycznia 2011 o 21:09
w sobote wieczorem Ze strony Łabuń do Rachodoszcz szło kółko myśliwskie polowali na dziki
Avatar
Daniel / 10 stycznia 2011 o 21:07
Znam tego człowieka osobiście.I powiem wam, że to był dobry człowiek.Na polowania chodził rzadko.Nie mówcie o Nim źle!!
Avatar
Jezus Chrystus / 21 stycznia 2011 o 20:05
[size="7"] [url="http://www.youtube.com/user/glowackiego"]wielkość polaka jest mniejsza od wielkości pchły .[/url] [/size]
Avatar
FASZYZM W POLSCE / 19 stycznia 2011 o 13:40
[quote name='MYŚLIWIEC' timestamp='1294603987' post='419850']
Zastrzelony w czasie polowania. Nie wiadomo gdzie jest rana wylotowa, a pocisku brak. http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100805/REGION06/674017728 Myśliwy z Przemyśla skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne zastrzelenie człowieka http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100531/PRZEMYSL/427127032 [color="#0000FF"][size="7"]tragedie nad zwierząt na ziemi ...[/size][/color]
[/quote]
[quote name='Psychiatra' timestamp='1293987976' post='415277']
[media]http://www.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU&feature=related[/media] [color="#0000FF"][size="5"][size="7"]Osobowość autorytarna[/size]
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Autorytaryzm (psychologia))
Skocz do: nawigacji, szukaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Autorytaryzm_%28psychologia%29

Autorytarne zaburzenie osobowości (osobowość autorytarna, autorytaryzm) – rodzaj patologii osobowości, w którym jednostka wykazuje silne predyspozycje do akceptowania i podzielania antydemokratycznych przekonań, uwidaczniających się w konserwatywnych poglądach i postawach, a także w postrzeganiu świata przez pryzmat stereotypów i schematycznego "sztywnego" rozumowania. Dla osobowości autorytarnej charakterystyczna jest rezygnacja z własnej oceny zjawisk i podpieranie się autorytetem znanej osoby dla wyjaśnienia swoich poglądów i działania. Badania nad osobowością prowadził Theodor Adorno, który stworzył dla jej badania skalę F (od faszyzm).

Jako cecha osobowości autorytaryzm charakteryzuje się respektem dla władzy, tendencją do idealizowania obrazu własnej grupy społecznej i karania osób naruszających obowiązujące normy, stereotypizacją postrzegania relacji społecznych i członków innych grup.
Spis treści


* 1 Komponenty autorytaryzmu
* 2 Czynniki społeczne i demograficzne związanie z autorytaryzmem
* 3 Przyczyny zaburzenia (podejście psychodynamiczne)
* 4 Zobacz też
* 5 Źródła

Komponenty autorytaryzmu

* konwencjonalizm – bezkrytyczne, sztywne przywiązanie do tradycyjnych norm, konserwatyzm obyczajowy, niskie wyniki na skali otwartości na świat,
* autorytarne podporządkowanie – bezkrytyczny stosunek do wyidealizowanego autorytetu własnej grupy, silna potrzeba hierarchiczności: poddańcza uległość wobec silniejszego przy jednoczesnym znieważaniu "słabszych" (zob. osobowość sadomasochistyczna).
* autorytarna agresja – przejawianie postaw antyspołecznych i zachowań agresywnych względem wybranych grup społecznych, osób łamiących konwencje, indywidualistów,
* antyintracepcja – niechęć do wnikania we własne wnętrze, rozumienia własnych potrzeb psychicznych oraz potrzeb psychicznych innych ludzi, ucieczka od refleksji dot. pragnień, potrzeb, uczuć;
* przesądność i stereotypowość – skłonność do myślenia w sztywnych kategoriach, tendencja do przypisywania odpowiedzialności czynnikom zewnętrznym, siłom nadprzyrodzonym, mistycznym ("kara Boża"); schematyczności myślenia towarzyszy wysoki poziom antyspołecznych uprzedzeń względem wielu grup społecznych,
* potępianie słabości – wiara w siłę i bycie twardym – relacje społeczne postrzegane w kategoriach dominacji – uległości; osoba autorytarna identyfikuje się przy tym z postaciami reprezentującymi władzę, jednocześnie pogardzając tymi, którzy w jej przekonaniu reprezentują niższy poziom hierarchii społecznej,
* projekcja negatywnych uczuć – skłonność do przypisywania własnych negatywnych uczuć innym ludziom,
* obsesyjne zainteresowanie seksem – wartościowanie ludzi ze względu na ich podejście do spraw związanych z seksem, połączone z aktami agresji względem tych, którzy nie realizują konserwatywnych norm obyczajowych, m.in. mniejszości seksualnych (zob. homofobia); towarzyszy temu tłumienie własnych popędów seksualnych połączone z ich projekcją na innych. (zob. też zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)
* destruktywność i cynizm – uogólniona wrogość w stosunku do ludzi, skłonność do deprecjacji innych.

Czynniki społeczne i demograficzne związanie z autorytaryzmem

* badania Adorno wykazały, że u osób silnie autorytarnych częściej stwierdzano niższy iloraz inteligencji
* badania Jadwigi Koralewicz w latach 70.-80. wykazały, że częściej autorytaryzm cechował osoby zajmujące niższe pozycje w strukturze społecznej.

Jako konstrukcja osobowość autorytarna rozwija się, gdy potrzeby emocjonalne dziecka nie są zaspokajane, wychowawcy często stosują kary jako środek wychowawczy, a dziecko odczuwa wrogość wobec rodziców.
Przyczyny zaburzenia (podejście psychodynamiczne)

Adorno oraz współpracownicy doszli do przekonania, że przyczyną kształtującą osobowość autorytarną są konserwatywne metody wychowawcze, w których utrzymuje się surową dyscyplinę i kary za niepożądane zachowania. Osoba dotknięta tą patologią była w dzieciństwie pozbawiona poczucia bezpieczeństwa, związanego przede wszystkim z warunkową miłością ze strony rodziców – uzależnianiem okazywania miłości od podporządkowania się. Tego typu niekompetentne metody wychowawcze prowadzą do silnych postaw antyspołecznych względem różnych grup mniejszościowych i wysokiego poziomu poczucia zagrożenia z ich strony. Jednostka, przejawiając autorytarną agresję, przemieszcza poczucie krzywdy z rodziców na obiekt mniej niebezpieczny – w tym wypadku grupy mniejszościowe. Otwarta agresywna reakcja skierowana przeciwko rodzicom wiązałaby się z dalszymi negatywnymi konsekwencjami. Mechanizm przemieszczenia pozwala jednostce eksponować swoje tłumione uczucia bez zwiększania poziomu zagrożenia z ich strony (zob. wybór obiektu).
Zobacz też
[media]http://www.youtube.com/watch?v=mzDlbhjaPrs&feature=related[/media]
* autorytarny sposób sprawowania władzy
* autokratyczny (autorytatywny) styl wychowania
* prawicowy autorytaryzm
[/size][/color][/quote]
[quote name='MYŚLIWIEC' timestamp='1294603987' post='419850']
Zastrzelony w czasie polowania. Nie wiadomo gdzie jest rana wylotowa, a pocisku brak. http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100805/REGION06/674017728 Myśliwy z Przemyśla skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne zastrzelenie człowieka http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100531/PRZEMYSL/427127032 [color="#0000FF"][size="7"]tragedie nad zwierząt na ziemi ... rozwiń
Avatar
cartwe / 12 stycznia 2011 o 20:24
to tylko w POLSCE jest takie wspolczucie ze w czasie ludzkiej tragedii sie tak wspieramy!! Serce mi sie kroi jak czytam te komentarze. To byl czlowiek ktory mial rodzine i dzieci. Nie rozumiem jak mozecie byc tak znieczuleni na tragedie ludzka! niedobrze mi sie robi jak czytam komentarze typu netka! NIEDOWARTOSCIOWANI WEGETARIANIE!!!!!!
A niech wam tak ziemniaki nie obrodza w przyszlym roku!!!!!!!!! Pasibrzuchy!!!!!!!
Avatar
Ktoś / 12 stycznia 2011 o 19:19
Dajcie już sobie spokoj.Człowiek już nie żuje.Nikt nie wiem jak to było. A to nie byli myśliwi tylko kłusownicy.
Avatar
XXX / 12 stycznia 2011 o 19:12
PALANT Z CIEBIE JAK MOŻNA TAK NAPISAĆ KRETYNNNNNNNNNNNNNN
Avatar
xxx / 12 stycznia 2011 o 19:11
[quote name='CodeZero' timestamp='1294587580' post='419707']
Bardzo dobrze, niech gryzie ziemie hahaha
[/quote]
Avatar
boka / 11 stycznia 2011 o 23:56
[quote name='Alien' timestamp='1294683686' post='420420']
To nie egoizm to prawda. Szkoda że nie zauważasz swojego bydlęcego egoizmu.Przecież to mordercy zwierząt.
[/quote]
To straszne co piszecie! Może ich bezmyślność była rzeczywiście głupotą i niepotrzebnym kuszeniem losu, ale gdzie są wasze ludzkie odruchy, bronicie zwierzat a sami jesteście jak dzicz.Ja tez kocham zwierzęta, przygarniam bezpanskie psy i żałuję kazdego zywego stworzenia...a to byl czlowiek...zostawil rodzinę...trojkę małych dzieci, ktore przygotowały obrazki dla ojca do trumny na ostatnie pozegnanie...jutro pogrzeb....znam tę rodzinę i nie znajduję slow, ktore moglyby wyrazić żal i wspolczucie dla nich....Mam nadzieję ,że te okropne słowa, ktore wypisujecie pod adresem zmarłego nigdy nie zostaną przeczytane przez jego najblizszych.
[quote name='Alien' timestamp='1294683686' post='420420']
To nie egoizm to prawda. Szkoda że nie zauważasz swojego bydlęcego egoizmu.Przecież to mordercy zwierząt.
[/quote]
To straszne co piszecie! Może ich bezmyślność była rzeczywiście głupotą i niepotrzebnym kuszeniem losu, ale gdzie są wasze ludzkie odruchy, bronicie zwierzat a sami jesteście jak dzicz.Ja tez kocham zwierzęta, przygarniam bezpanskie psy i żałuję kazdego zywego stworzenia...a to byl czlowiek...zostawil rodzinę...trojkę małych ... rozwiń
Avatar
Karoooool / 11 stycznia 2011 o 11:02
[quote name='gc' timestamp='1294600464' post='419806']
To nie myśliwi to byli kłusownicy, znam obydwu
[/quote]
Podobno jeden "polował" z kbks, a drugi z samoróbką.
Avatar
zielony / 10 stycznia 2011 o 21:09
w sobote wieczorem Ze strony Łabuń do Rachodoszcz szło kółko myśliwskie polowali na dziki
Avatar
Daniel / 10 stycznia 2011 o 21:07
Znam tego człowieka osobiście.I powiem wam, że to był dobry człowiek.Na polowania chodził rzadko.Nie mówcie o Nim źle!!
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra