sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Samorząd Zamościa wydał w tym roku 1,5 mln zł na prace przygotowawcze do budowy obwodnicy. W następnych latach inwestycję w znacznym stopniu wesprze PHARE. Konkurs na firmę konsultingową, która zajmie się obsługą środków unijnych wygrał warszawski "Tebodin”.

Wiceprezydent Zamościa, Krzysztof Zwolan uważa, że wniosek o finansowanie z UE zgłoszony przez miasto był najlepszy w województwie i dlatego zyskał akceptację PHARE. Chodzi o dokończenie rozpoczętej w połowie lat osiemdziesiątych obwodnicy wokół Zamościa. W latach 2002 - 2004 od ul. Starowiejskiej do wiaduktu przy Lubelskiej zostanie wybudowana nowa jezdnia.
Dla użytkowników dróg oznacza to 3,7 km arterii z dwoma rondami, z pełną infrastrukturą - kanalizacją, oświetleniem itp. Kierowcy podążający trasą Warszawa - Lwów będą więc mogli wygodnie przejechać przez miasto. Obwodnica usprawni też wyloty dróg w kierunku przejścia granicznego w Zosinie oraz do Chełma.
- UE urzekło natomiast co innego - mówi wiceprezydent Krzysztof Zwolan. - Dla ich przedstawicieli było najważniejsze, że wzdłuż nowej trasy pojawi się dodatkowo 40 ha gruntów nadających się na cele inwestycyjne.
Władze Zamościa uporały się już ze skompletowaniem dokumentacji geodezyjnej i budowlanej oraz w 80 proc. z wykupem terenów. Załatwienie trudniejszych przypadków przeciągnie się zapewne do końca następnego kwartału. Z początkiem przyszłego roku rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawcy, a w połowie roku mają rozpocząć się właściwe roboty. Całość przedsięwzięcia będzie kosztować 21,5 mln zł, z czego nieco ponad połowę ma pochodzić z funduszy unijnych.
Władze Zamościa zobowiązały się wyłożyć w ciągu czterech lat blisko 9 mln zł. Wobec skromnych dochodów budżetu nie będzie to łatwe. Dlatego czynione są starania o pozyskanie preferencyjnego kredytu z Banku Światowego. Wszystko jest na dobrej drodze. Wiele wskazuje na to, że trudności w finansach publicznych kraju nie przeszkodzą w sfinalizowaniu tak ważnej dla regionu inwestycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!