wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Awarie i remonty dróg podowują utrudnienia w ruchu po Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2010, 10:20
Autor: Bogdan Nowak

Zamość jest rozkopany. Dzisiaj miejscowi pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki-Komunalnej uporali się z duża awarią na skrzyżowaniu ulic Partyzantów, Reja i Lwowskiej. Kładziony jest tam nowy asfalt. Zablokowana jest też ul. Pereca.

Utrudnienia w ruchu pojazdów są także na ul. Ogrodowej, Wałowej, Narcyzowej, Rydla i Niskiej. A to dopiero początek.

– Z awarią sieci wodociągowej na Nowym Mieście udało nam się szybko uporać – tłumaczy Franciszek Josik, prezes zamojskiego PGK. – Ale intensywne prace nadal trwają na ul. Pereca. Zostaną one zakończone dopiero w następny piątek.

Na ul. Pereca leży ogromna, plastikowa rura. Nawierzchnia będzie rozkopywana aż w trzech miejscach. Jeden wykop pojawi się w okolicy ul. Akademickiej. Pracownicy PGK zamknęli tę część Starego Miasta dla ruchu.

– Ta rura ma ok. 160 metrów – tłumaczy prezes Josik. – Będzie ona po prostu wepchnięta w starą metalową rurę, która istnieje już w tej części miasta. Prace prowadzone są w sposób bezwykopowy. Inaczej musielibyśmy rozryć całą ulicę. Te cztery wykopy sprawę jednak załatwię…

Prezes Josik zapewnia, że mieszkańcy Starego Miasta nie będą podczas tych robót odcięci od wody.

– Może jej tylko nie być okresowo w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w budynku sądu przy ul. Akademickiej – tłumaczy prezes. – Podstawimy tam beczkowozy. Roboty prowadzi firma z Wrocławia. Ich koszt to dokładnie 160 tys. zł. Te prace finansuje zamojski PGK.

Nie tylko na Starówce i na Nowym Mieście są utrudnienia. Trwają także roboty drogowe na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Jasnej. Tam budowana jest sieć kanalizacji deszczowej. To nie wszystko.

– Prace remontowe prowadzone są także na ul. Ogrodowej, Wałowej, Narcyzowej, Rydla i Niskiej – wylicza Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. Tam kładzione są nowe nawierzchnie dróg. Roboty potrwają do końca kwietnia, a nawet jeszcze w maju.

To preludium. Zamość chce do 2012 r wydać ponad 60 mln zł na remonty dróg. Na pierwszy rzut pójdzie ul. Królowej Jadwigi (od Akademickiej do Dzieci Zamojszczyzny), ul. św. Piątka oraz Przemysłowa i Podgroble.

Magistrat chce także przebudować rondo na skrzyżowaniu Jana Pawła i Hrubieszowskiej. Zaplanowano też remont m.in. ulic: Majdan, Hrubieszowskiej, Legionów, Jana Pawła II, Powiatowej, Słowackiego, Poziomkowej, Montwiłła i Reymonta. Roboty ruszą też na Nowym Mieście. Odnowione zostaną m.in. nawierzchnie Waryńskiego, Zarwanica oraz Spadek.

– Przed drogowcami pojawią się pracownicy PGK – mówi prezes Josik. – Niemal pod każdą z remontowanych ulic położymy nowe przyłącza.

Co na to zamościanie? – Drogi mamy koszmarne – mówi jeden z zamojskich taksówkarzy. – Te utrudnienia da się przeżyć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!