wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Będą miliony na szkoły po pożarze

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Najpierw radni uchwalili likwidację podstawówki nr 7, a teraz zaakceptowali wieloletni program inwestycyjny na remont budynku,

w którym ta szkoła się mieści. Na remonty pójdą tam ponad 2 mln zł.

- O co chodzi, bo naprawdę nie wiem - złościł się na ostatniej sesji radny Marek Dziura (PiS). - Przecież dyrektor wydziału oświaty tłumaczy, że "siódemka” nadaje się jedynie do likwidacji, że to słaba i nieekonomiczna szkoła. Dlatego rada przegłosowała jej likwidację. A teraz miasto ma dać tyle pieniędzy na jakieś remonty. O co z tą szkołą chodzi?

O zamojskiej "siódemce” pisaliśmy wielokrotnie. Magistraccy urzędnicy w ub. roku przygotowywali się do jej likwidacji. Budynek "siódemki” miał być zagospodarowany przez Gimnazjum nr 1, a pomieszczenia gimnazjalne przekazane Centrum Kształcenia Ustawicznego.

To miało przynieść oszczędności i poprawić tzw. bazę dydaktyczną szkół. Radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji placówki. Projekt wywołał jednak protesty rodziców i uczniów "siódemki”, a kurator na likwidację się nie zgodził.

Sytuacja była patowa. W końcu magistrat powołał zespół ds. racjonalizatorskich szkół. W jego skład weszli m.in. urzędnicy, radni oraz dyrektorzy szkół. Na jednym z posiedzeń padła propozycja połączenia SP nr 7 i Gimnazjum nr 1 w jednym budynku. Wszystkim przypadło to do gustu.

Teraz miasto przygotowało wieloletni program inwestycyjny na remont budynku dla obu szkół. Został on przez radnych przyjęty na ostatniej sesji. W tym roku wydanych zostanie na ten cel 60 tys. zł, a w 2009 r. 2 mln zł. Za te pieniądze wyremontowane zostaną wszystkie instalacje.

Przyjęto także program modernizacji budynku po Gimnazjum nr 1 na potrzeby CKU. W 2008 r. pójdzie na ten cel 10 tys. zł, w 2009 - ok. 3,6 mln, a w 2010 - ponad 9,3 mln zł. W sumie wydanych zostanie ponad 15 mln zł.

- Widać jak nasze szkoły pięknieję - zachwycał się na sesji Kazimierz Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM. - Nasze budynki spełniają standardy unijne. A połączone szkoły gimnazjum i "siódemki” będą pracować w świetnych warunkach.

To rozjuszyło radnego Dziurę. - W ub. roku mówił pan, że nie da się ich połączyć - dziwił się. - W ogóle była rozpatrywana taka możliwość. A dzisiaj słyszę, że wszystko było i jest super. To po co było to całe zamieszanie?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
matka
krys
ojciec
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

matka
matka (1 listopada 2008 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzięki takim rządzącym oświatą o których mowa w artykule, obecna klasa II i i V tejże szkoły, liczy po 35 dzieci. Oby dalej trwali ci ludzie na stanowiskach a będziemy mieli samych prymusów.
Rozwiń
krys
krys (31 października 2008 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak to jest ,jak ktoś wstydzi się dzisiaj przyznać ,że nie miał racji.
a plan likwidacji szkoły był bzdetny.
Całe szczęście ,że tak się skończyło.
Rozwiń
ojciec
ojciec (31 października 2008 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!