poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Będzie płot, będzie mecz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2005, 20:47

30 tys. zł otrzyma od miasta MKS Unia Hrubieszów. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na stadionie.
Czystej gotówki jest 24 tys. zł. Środki uzyskano z przesunięć w tegorocznym budżecie. Reszta, czyli 6 tys. zł, to podatek od nieruchomości za ostatnie dwa miesiące br., który ma umorzyć magistrat.

– Musimy przede wszystkim dokończyć ogrodzenie stadionu na długości 106 m i zmontować sektor dla kibiców przyjezdnych – planuje Bogdan Lachowicz, dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Metalowe przęsła na wykonanie drugiego zadania otrzymaliśmy z przedszkola na ul. Górnej. O 1,5 metra trzeba będzie podwyższyć ogrodzenie oddzielające widownię od płyty głównej, a także ogrodzić przejście dla zawodników i sędziów z szatni na boisko.
Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 15 radnych. Nikt nie był przeciw, za to 6 członków rady wstrzymało się od głosu. Wśród nich był Reginald Kawalec, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Prawa i Administracji Rady Miasta Hrubieszowa. – HOSiR powinien zarabiać sam na siebie – twierdzi radny. – Zima za pasem, Hrubieszowski Dom Kultury nie ma pieniędzy na węgiel, a tu lekką ręką wydaje się pieniądze na HOSiR. Trzeba było wcześniej pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa na stadionie.
Przypomnijmy, że zgody na rozgrywanie czwartoligowych meczów w Hrubieszowie nie wydała miejscowa policja. Według stróżów porządku stadion w tej chwili nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Poza dziurawym ogrodzeniem i brakiem sektora dla przyjezdnych kibiców, policja zakwestionowała również wysokość płotka oddzielającego murawę o trybun. Do tego mecze nie były zabezpieczane przez profesjonalną firmę ochroniarską. Na stadionie nie ma również wymaganych boksów dla rezerwowych piłkarzy.
Radny Zygmunt Paluch (SLD) wnioskował, aby władze miasta zwróciły się do Powiatowego Urzędu Pracy o zorganizowanie kursu dla ochroniarzy imprez masowych. Józef Baczewski (LPR) zwrócił się zaś do burmistrza, by kategorycznie zakazał spożywania alkoholu na stadionie.
Prace nad poprawą bezpieczeństwa na obiekcie przy ul. Ciesielczuka mają rozpocząć się dziś. Jak udało nam się nam ustalić, są spore szanse na to, by ostatni mecz rundy jesiennej Unia rozegrała na własnym stadionie. Spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska zaplanowano na najbliższą niedzielę. Początek – godz. 13.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!