Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 marca 2014 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Będzie przebudowa jednej z najniebezpieczniejszych dróg w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 4 A A

Jest taki fragment krajowej "17, gdzie o wypadek bardzo łatwo. To kręty, dwukilometrowy odcinek w połowie drogi między Zamościem a Tomaszowem Lubelskim. Wiosną ruszy jego przebudowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć to Roztocze a nie Bieszczady to dwa kilometry "17” bardziej kojarzą się z tą drugą krainą. Droga prowadzi serpentyną przez las. - Nie ma tygodnia bez wypadku, stłuczki czy samochodu w rowie. Wystarczy, że popada lekki deszczyk, a robi się bardzo ślisko. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Pół biedy, kiedy auto wpadnie do rowu. Kierowcy często nawet tego nie zgłaszają. Wyciągają samochód i jadą dalej - mówi Janusz Bałabuch, wójt gminy Krynice. - Już nawet nie chodzi o stan drogi, bo nie jest najgorszy. Zmorą są źle wyprofilowane zakręty, które dają się szczególnie we znaki zimą. Wprawdzie na tym odcinku jest ograniczenie do 40 km/h, ale wystarczy chwila zapomnienia, parę kilometrów na liczniku za dużo i nieszczęście gotowe - dodaje pan Jerzy, kierowca z Tomaszowa. Pierwsza taka droga Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie postanowiła zrobić z tym porządek. - Rozpisaliśmy przetarg na przebudowę tego odcinka drogi. Zakres rozbudowy obejmuje poszerzenie jezdni do standardu "dwa plus jeden”, czyli dwa pasy pod górę, jeden w dół - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie. Pasy ruchu w przeciwnych kierunkach zostaną oddzielone tzw. barierą linową. Będzie to najprawdopodobniej pierwsza droga w naszym regionie, gdzie takie zabezpieczenie będzie zamontowane. - Bariera zapobiegnie wypadaniu samochodów na zakrętach i ograniczy do minimum ryzyko zderzeń pojazdów jadących w przeciwnych kierunkach - tłumaczy Nalewajko. To nie jedyne zmiany, które poprawią bezpieczeństwo. - Zakręty zostaną przebudowane w taki sposób, żeby poprawić ich geometrię  - dodaje K. Nalewajko. Dodatkowe remonty Przy okazji drogowcy zmodernizują pobliskie skrzyżowanie z drogą powiatową. Będą dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających w lewo. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe a nawierzchnia zostanie wzmocniona i przystosowana do ruchu 40-tonowych ciężarówek. Obecnie GDDKiA czeka na oferty od wykonawców. - To miejsce cieszy się złą sławą. Wielokrotnie dochodziło tam do śmiertelnych wypadków. Szczególnie groźnie jest zimą. Ten odcinek biegnie przez las, więc jest często oblodzony, mimo że jeszcze kilkaset metrów wcześniej droga jest czarna - dodaje wójt Janusz Bałabuch. Remont ma ruszyć wiosną. - Termin ukończenia prac to 31 sierpnia 2015 roku - kończy Krzysztof Nalewajko. Droga Tomaszów Lubelski - Zamość na filmach Internautów:

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja a bo co ? / 5 marca 2014 o 12:59

Polskie Kombinatorstwo ! Po co te drogę przebudowuwać, dodatkowy pas i profilowanie zakrętów ? Przecież to będzie kosztować tyle co " Wyprostowanie " tej drogi + dodatkowy pas ! Był taki plan to czepili się poprawiania gdzie koszt będzie może i większy niż Nowa Prosta Droga !!!

Avatar
aaa / 3 marca 2014 o 17:24

I kto by jechał 20 km/h, chyba babki :) a tak na poważnie dobrze, że zaczynają coś robić chociaż dziwne, że aż 1.5 roku będzie trwała taka przebudowa :| te barierki liniowe to jakie mają być metalowe czy plastikowe?

Avatar
terra / 3 marca 2014 o 16:49

Przecież na tym odcinku można zrobić ograniczenie do 20 km/h, po co odrazu przebudowa. Na tej drodze nie ma nawet pobocza...Polska Z

Avatar
Katarzyna Kowalik / 3 marca 2014 o 12:43

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW W SPRAWIE PRZYSPIESZENIA BUDOWY CAŁEGO ODCINKA S19!

petycjeonline.com/s_19

LUBELSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW STUDENCKICH 

ZAPRASZAMY!

Avatar
ja a bo co ? / 5 marca 2014 o 12:59

Polskie Kombinatorstwo ! Po co te drogę przebudowuwać, dodatkowy pas i profilowanie zakrętów ? Przecież to będzie kosztować tyle co " Wyprostowanie " tej drogi + dodatkowy pas ! Był taki plan to czepili się poprawiania gdzie koszt będzie może i większy niż Nowa Prosta Droga !!!

Avatar
aaa / 3 marca 2014 o 17:24

I kto by jechał 20 km/h, chyba babki :) a tak na poważnie dobrze, że zaczynają coś robić chociaż dziwne, że aż 1.5 roku będzie trwała taka przebudowa :| te barierki liniowe to jakie mają być metalowe czy plastikowe?

Avatar
terra / 3 marca 2014 o 16:49

Przecież na tym odcinku można zrobić ograniczenie do 20 km/h, po co odrazu przebudowa. Na tej drodze nie ma nawet pobocza...Polska Z

Avatar
Katarzyna Kowalik / 3 marca 2014 o 12:43

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW W SPRAWIE PRZYSPIESZENIA BUDOWY CAŁEGO ODCINKA S19!

petycjeonline.com/s_19

LUBELSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW STUDENCKICH 

ZAPRASZAMY!

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!