czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Biłgoraj: Basen po liftingu

  Edytuj ten wpis
Autor: (lew)

Podsumowanie inwestycji na basenie w Biłgoraju (Starostwo Powiatowe)
Podsumowanie inwestycji na basenie w Biłgoraju (Starostwo Powiatowe)

Na biłgorajskiej krytej pływalni przeprowadzono modernizację instalacji uzdatniania wody. Spotkanie podsumowujące inwestycję odbyło się w poniedziałek.

Basen znajduje się na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

–Stara instalacja uzdatniania wody była niewydolna, istniało nawet zagrożenie wyłączenia basenu z funkcjonowania – powiedział Mieczysław Król, dyrektor szkoły. – Obecnie mamy nowoczesną technologię uzdatniania wody, w pełni zautomatyzowaną. Spodziewamy się, że ta inwestycja pozwoli też na oszczędności. Dlatego tym bardziej dziękuję za jej wykonanie – zwrócił się do starosty biłgorajskiego.

Inwestycja kosztowała blisko 520 tys. zł. Zadanie sfinansował powiat biłgorajski, który pozyskał na ten cel częściowo umarzalną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w wysokości 415 tys. zł.

– Nie stać nas było na wyłożenie tych pieniędzy w całości z budżetu, dlatego jestem zadowolony z faktu, iż udało się te środki pozyskać z funduszu – wyjaśnił starosta biłgorajski Marian Tokarski. – Mam świadomość, że nasz basen ma 30 lat i że wymaga dalszych nakładów.

Wykonawcą zadania była firma Blanca Plus z Woli Mrokowskiej. Przeprowadzono całkowitą modernizację instalacji obiegu uzdatniania wody basenowej. Kolejnym problem jest wentylacja. – Już w chwili obecnej rozglądamy się środkami na ten cel – zaznaczył starosta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!