poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Biłgoraj: Nowa siedziba dla Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego oficjalnie otwarta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2011, 14:29
Autor: (ak)

Uroczyste otwarcie odbyło się dzisiaj (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)
Uroczyste otwarcie odbyło się dzisiaj (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)

Dzisiaj uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele samorządu Powiatu Biłgorajskiego mieli okazję obejrzeć pomieszczenia szkoły. Była też msza i poświęcenie klas. Tak otwarto oficjalnie nową siedzibę Zespołu Szkolno – Rewalidacyjnego w Biłgoraju.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy działająca w ramach Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego w Teodorówce działa w pomieszczeniach wynajętych od Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Wcześniej obiekt wyremontowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uczy się tam 32 uczniów w 6 klasach. Są także pomieszczenia administracyjne i pokój nauczycielski. Gimnazjum i Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy (17 uczniów) pozostały w Teodorówce.

Spotkanie otwierające nową siedzibę prowadziła dyrektor szkoły Marzena Kopacz. Powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zaproszonych gości. W skrócie przedstawiła historię ZS-R oraz podkreśliła, jak ważna i potrzebna uczniom i nauczycielom jest ta nowa szkoła.

Były podziękowania

- Wszystkie pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy tu naprawdę dobre warunki. Przeniesienie szkoły do miasta ma jeszcze jedno uzasadnienie – zajęcia np. z zachowania się na ulicy, w banku czy na poczcie mogą być prowadzone w realnych warunkach, co niewątpliwie wpłynie na ich lepsze efekty – wyjaśniała dyrektor Kopacz.

Dziękowała też staroście biłgorajskiemu i Zarządowi Powiatu za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Jestem przekonany, że w takich warunkach będzie o wiele lepiej uczyć się i pracować. Wszelkie prace adaptacyjne kosztowały 65 tys. zł, i koszty te zostaną rozliczone w czynszu. Składam serdeczne podziękowania pani dyrektor Marzenie Kopacz za koordynacje całej tej przeprowadzki oraz za osobiste dopilnowanie prac remontowych. Z całego serca dziękuję także pani Annie Schmidt dyrektor Medycznego Studium Zawodowego za dobrą współpracę, wyrozumiałość i przychylność co do naszych zamiarów – mówił starosta

Obie panie otrzymały kwiaty, a uczniowie cukierki. Na zakończenie wszyscy goście obejrzeli przedstawienie w wykonaniu młodzieży szkolnej. Potem było przecięcie wstęgi i zwiedzanie sal lekcyjnych. Umowa najmu zawarta została na 3 lata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!