niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Biłgorajskie RCEZ liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2009, 09:44
Autor: (ak)

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju to jedyna szkoła w powiecie, która przystąpiła do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. I dostała dokładnie 268 tys. zł na realizację projektu "Dobry fachowiec na rynku pracy”.

Zajęcia już się zaczęły. Potrwają do lipca 2010.

To nie pierwszy projekt, które za pieniądze z UE realizuje biłgorajski "elektryk”. Wcześniej był "Edukacja zawodowa - Partnerstwo - Rynek pracy. Dostosowanie kwalifikacji uczniów i absolwentów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju do potrzeb współczesnego rynku pracy”. Wtedy szkoła otrzymała ponad 200 tys, za które powstała nowoczesna pracownia komputerowa.

Kolejne 99 tys. trafiło do elektryka w ramach programu "Pracownie komputerowe CKP i CKU”, współfinansowanego przez EFS. W ramach projektu MEN "Pracownie komputerowe dla szkół” oraz "Internetowe centra informacji multimedialnej”, współfinansowanego przez EFS.

- Pozyskano też dwie kompletne pracownie, osiem stanowisk komputerowych dla uczniów, dwa mobilne zestawy multimedialne dla nauczycieli (w 2006 r. dla uczniów Technikum Mechaniczno-Elektrycznego o wartości 80 tys. zł, zaś w 2008 r. dla uczniów II Liceum Profilowanego o wartości 75 tys. zł). Szkoła skorzystała, więc z unijnych środków przeznaczonych na ten cel aż trzykrotnie - podkreśla Magdalena Buczek, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

A to nie koniec. Bo w roku szkolnym 2007-2008 RCEZ otrzymało jeszcze 110 tys. zł na projekt Nasza Szkoła "Opracowanie i wdrożenie programów rozwoju szkół Polski Wschodniej”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!