wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Biłgorajskie: Z Zagumnia do Majdanu Nowego po nowej drodze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2011, 11:55
Autor: (lew)

Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi odbyło się w środę (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)
Otwarcie wyremontowanego odcinka drogi odbyło się w środę (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)

Zakończył się remont drogi powiatowej z Zagumnia do Majdanu Nowego. Uroczyste otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego odcinka drogi relacji Zagumnie–Biłgoraj–Majdan Nowy odbyło się w środę w miejscowości Dereźnia Zagrody.

Nowa nawierzchnia powstała na odcinku łączącym dwie drogi wojewódzkie – 858 i 835, a przebiega przez teren trzech gmin (Księżpol, Biłgoraj miasto i gmina).

Wartość zadania to 2 mln 480 tys. zł. Inwestycja zrealizowana została w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Na ten cel z budżetu wojewody przekazano 1 mln 240 tys. zł, powiat biłgorajski przeznaczył na ten cel 599 tys. zł, miasto Biłgoraj – 86 tys. zł, gmina Biłgoraj – 373 tys. zł, a gmina Księżpol – 180 tys. zł.

– Przez ostatnie trzy lata na budowę, przebudowę i remonty dróg powiatowych i gminnych przekazaliśmy kwotę 195 mln zł – powiedziała podczas uroczystości wojewoda lubelski Genowefa Tokarska.

Dzięki temu udało się przebudować na Lubelszczyźnie 535 km dróg. – Gratuluję serdecznie przede wszystkim dobrej współpracy. W tym konkretnym przypadku aż cztery samorządy skutecznie zawarły porozumienie na realizację drogi – zaznaczyła wojewoda.

Na podbiłgorajskim odcinku o długości 7,2 km wykonano nową nawierzchnię, utwardzono zatoki autobusowe i pobocza, przeprowadzono także remont chodnika, przepustów drogowych oraz mostu.

W ramach tego zadania udoskonalono organizację ruchu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na otoczenie szkoły oraz skrzyżowań z drogami publicznymi. Wyremontowana trasa w przeważającej części przebiega przez tereny o gęstej zabudowie.

Analiza statystyk wypadkowych była jednym z czynników wpływającym na decyzję o kapitalnym remoncie drogi wraz z poprawą jej bezpieczeństwa.

Wśród gości, którzy pojawili się w środę na uroczystościach w Dereźni Zagrodach – oprócz pani wojewody – byli m.in. starosta biłgorajski Marian Tokarski, burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, wójt Biłgoraja Wiesław Różyński i wójt Księżpola Lech Rębacz. Nie zabrakło innych przedstawicieli samorządów lokalnych, drogowców oraz mieszkańców gminy Biłgoraj.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
mieszkaniec
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 września 2011 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krasnymstawie też remontują i na świeżutkiej szerokiej drodze do Borku zaraz idiota powycinał asfalt i postawili wysepki z krawężników na 30 cm wysokie żebyś sie zabił , ciekawe jak zima to odśnieżą.Teraz każda droga wyremontowana zaraz jest "SPECJALNIE UDRAŻNIANA " przez drogowców artystów, żebyś nie pojechał.
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (29 września 2011 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z Biłgoraja przez Dereźnię,Rogale do Majdanu Nowego taki odcinek został wyremontowany do Zagumnia to się nie da dojechać samochodem osobowym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!