piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Blisko końca budowy nowego Centrum Kultury w Biłgoraju

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2012, 17:53

Wizualizacja budynku Centrum Kultury (UM Biłgoraj)
Wizualizacja budynku Centrum Kultury (UM Biłgoraj)

Do 10 sierpnia wykonawca ma skończyć wszystkie prace w Centrum Kultury. Mamy opóźnienie spowodowane między innymi ciężką zimą – wyjaśnia Michał Dec, zastępca burmistrza Biłgoraja.

Dobiega końca rozbudowa i modernizacja siedziby Biłgorajskiego Centrum Kultury. Nowy gmach jest blisko dwa razy większy. Sala kinowo-widowiskowa ma pomieścić ponad 300 widzów.

– Centrum wygląda jak zupełnie nowy obiekt. Zostało powiększone o salę kameralną, ma jedną kondygnację więcej. Będą w nim działać nowe pracownie – podkreśla wiceburmistrz. – Obecnie trwają prace wykończeniowe. Montowane jest oświetlenie, nagłośnienie. Rozebrano już ogrodzenie, mieszkańcy są ciekawi, zaglądają do środka i są pod wrażeniem. Działalność rozpoczniemy w połowie września. Na otwarcie na pewno wyświetlimy film w kinie 3D.

Nowością będzie sala kameralna. – Będziemy mieć też porządną pracownię taneczną, plastyczną. Będzie sala konferencyjna i wielofunkcyjna, gdzie będą działać nasze zespoły muzyczne. Będą mieć lepsze warunki do pracy – mówi Maryla Olejko z Biłgorajskiego Centrum Kultury. – W nowej siedzibie będziemy mieli możliwości, by rozwinąć naszą działalność.

W budynku znajdą się także nowoczesne garderoby, sale prób, pomieszczenia biurowe i magazynowe, a nawet kawiarenka. Zmieni się też otoczenie budynku – będzie nowy dojazd, chodniki i parkingi.
Obecnie pracownicy BCK pracują w tymczasowej siedzibie przy ul. Konopnickiej 7.

– Nie mieścimy się wszyscy, mamy jedną dużą salę i świetlicę. Czekamy z utęsknieniem na przeprowadzkę. Zaczniemy ją pod koniec sierpnia i od połowy września mamy nadzieję już działać – cieszy się M. Olejko.

W przebudowanym BCK zatrudnienie znajdzie przynajmniej 7 nowych pracowników. – Tak wynika z projektu, który złożyliśmy. Do końca 2013 roku musimy zatrudnić 7 osób. Będą to pracownicy techniczni, jak również instruktorzy – dodaje wiceburmistrz.

Inwestycja kosztowała blisko 14 mln zł, z tego ok. 10 mln zł stanowi dofinansowanie unijne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!