piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Bo szykują się zwolnienia

  Edytuj ten wpis

Na dwie godziny odejdą dziś od łóżek pielęgniarki i położne SP ZOZ w Hrubieszowie. Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy, zaprotestują w ten sposób przeciwko przewidywanym zwolnieniom oraz upomną się o zaległe 203 zł podwyżki. Podczas akcji protestacyjnej nie powinni ucierpieć pacjenci szpitala. Obowiązki protestujących przejmą w godz. 7-9 lekarze.

Dyrekcja hrubieszowskiego SP ZOZ przewiduje w ramach restrukturyzacji placówki zwolnienia. Do końca tego roku pracę ma stracić blisko 60 osób z personelu średniego (chodzi głównie o pielęgniarki i położne). - To posunięcie dyrekcji znowu uderza w naszą grupę zawodową. Jest dla nas bardzo krzywdzące: w ten sposób nie będziemy w stanie zabezpieczyć pacjentom całodobowej opieki. Nie będziemy tez mogły ani chorować, ani iść na urlop wypoczynkowy. Poza tym od czerwca nie otrzymujemy ustawowych 203 zł podwyżki (pozwy w tej sprawie trafiły do Sądu Pracy w Zamościu - wyj. lew). - powiedziała nam we wtorek Beata Burdzy, przewodnicząca Związku Zawodowego Położnych w hrubieszowskim SP ZOZ.
Przypomnijmy, że od 16 lutego pielęgniarki i położne są w sporze zbiorowym z dyrekcją zakładu. - Przeżywam rozterki i dramat - mówi Zofia Laskowska, dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie. - Na pewno przyczynił się do tego wszystkiego nasz rząd, fundując taką a nie inną ustawę (cały czas chodzi o podwyżki dla pielęgniarek - przyp. red.). Zwolnienia personelu średniego nie muszą być faktem. Będziemy szukać racjonalnych rozwiązań tak, aby oszczędzić "biały” personel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!