piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Browar w Zwierzyńcu: Perła wygrała przetarg na dzierżawę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2012, 13:35

Browar w Zwierzyńcu. (Archiwum)
Browar w Zwierzyńcu. (Archiwum)

W piątek został rozstrzygnięty przetarg na dzierżawę browaru w Zwierzyńcu. Wygrała Perła - Browary Lubelskie S.A.

Do części niejawnej przetargu zostało zakwalifikowanych dwóch oferentów – browary Ciechan i Perła - Browary Lubelskie S.A.. W piątek
pięcioosobowa komisja przetargowa rozstrzygnęła – najwięcej punktów uzyskała Perła i to ona wróci do Zwierzyńca.

Browary lubelskie już były dzierżawcą tej nieruchomości, ale ponad trzy lata temu przeniosły produkcję piwa do Lublina. W 2010 umowa została rozwiązana. Kolejnym dzierżawcą była lubelska firma Euro-Projekt, ale także nie spełniła warunków umowy i starostwo przejęło nieruchomość i ogłosiło przetarg. Ten właśnie wygrała Perła.

– Jesteśmy usatysfakcjonowani – mówi Robert Olak z agencji PR RO Media, pracującej dla Perły.

– Nie komentuję tego wyboru – mówi Kazimierz Cybulski, przewodniczący komisji przetargowej ze Starostwa Powiatowego w Zamościu. – Perła -Browary Lubelskie S.A. uzyskała 100 punktów, Browary Ciachan 82 punkty. Za 7 dni powinna zostać podpisana umowa, którą trzeba będzie realizować.

Na pytanie, czy z upływem roku Perła uruchomi produkcję, którą przecież miała szansę prowadzić będąc już dzierżawcą browaru, Robert Olak mówi, że… nie chce wypowiadać się na ten temat. – Jeśli zdobyliśmy maksymalną ilość punktów to chyba spełniliśmy wszystkie kryteria zawarte w ofercie przetargowej. Teraz czekamy na pisemne uzasadnienie i w przyszłym tygodniu będziemy mogli powiedzieć więcej na ten temat.

– Byłem tylko obserwatorem części jawnej przetargu – mówi Jan Skiba, burmistrz Zwierzyńca. – Nie wiem, czy Perła nie napisała oferty w formie warunkowej. Ten browar jest gniazdem przelotnym – ten ptak był już tu i odleciał. Myślę, że podobnie będzie tym razem. Doświadczenie poprzednich lat nauczyło nas ostrożności i obawiam się, że będzie to nadal przestrzeń nieżywa, bez produkcji. Otwarcie tam jakiejś piwiarni sprawy nie załatwia. Dla Zwierzyńca ważne jest zatrudnienie i to, żeby ten browar z 200-letnią tradycją pracował. Perła zainteresowała się browarem jak do przetargu stanął Ciechan, któremu dziękuje za to, że chciał podjąć się tu modernizacji i produkcji.

– Złożyliśmy prawdziwą ofertę, bez warunków, że jak konserwator zabytków na coś nie pozwoli, to my czegoś nie zrobimy, nie uruchomimy – mówi Marek Jakubiak, prezes Browaru Ciechan z Ciechanowa. – Mamy założone subkonto, kupiliśmy maszyny, nawet opakowania. Mogliśmy licytować bardzo wysoko i oferować bardzo dużo, ale zależało nam na tym, żeby w tym pięknym miejscu i w tej niezwykłej miejscowości zrobić coś dobrego. Trudno. Przeniesiemy zainteresowania w inne regiony kraju.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Piwosz
Luis
H.
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piwosz
Piwosz (11 września 2012 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandal, przetargi w starostwie to- kto coś zrobi taniej, banda nieuków która się boi wychylić żeby ciepłej posadki nie stracić. Mają w du... ludzi ! Ma być tanio dla starostwa, cicho i już.No chyba że paru się wyrobiło i łapówy biorą... peselowska wiocha !!!!!
Rozwiń
Luis
Luis (9 września 2012 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rada 5-ciu zrobila najglupsza rzecz dla Zwierzynca i jego mieszkancow.Trzeba ich wywioezc na furmance poza granice miasta,a wczesniej sprawdzic jaki mieli w tym interes.Sprawdzi sie to co powiedzial burmistrz Skiba.
Rozwiń
H.
H. (8 września 2012 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy doskonale wiedzą co niestety stracili. Ciechan by postawił browar "na nogi" i by był wielką konkurencją dla Perły. I właśnie tego Perła się obawiała, a teraz... nic nie zrobi, na bank nie ruszy z produkcją, browar nadal będzie stał pusty i będzie niszczał. Brak słów...
Rozwiń
TT
TT (8 września 2012 o 16:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
My mieszkańcy Zwierzyńca bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego jaki efekt będzie miało "wznowienie" produkcji piwa przez Perłę S.A. Chodzi tylko o wyłączenie na danym terenie konkurencji. Piwo ze Zwierzyńca zawdzięczało (czas przeszły to właściwe określenie) dobry smak nie tylko właściwemu procesowi związanemu z jego warzeniem, ale także dobrej jakościowo wodzie. Browar bowiem ma jej własne ujęcie.... A tak ( nie chcę byc pesymistą ) za kilkanaście lat (dzierżawa browaru wynosi 15 lat), jezeli produkcja piwa nie zostanie wznowiona, to będziemy pokazywać dzieciom i wnukom miejsce w którym kiedyś stały budynki browarne, a sam ich wygląd na zdjęciach lub pocztówkach. Pod warunkiem ze ktoś je jeszcze bedzie miał w swoim posiadaniu. No cóż możemy się chyba pożegnać z browarem w Zwierzyńcu, któryś niegdyś produkował bardzo smaczne piwo i zatrudniał sporą ilość pracowników.
Rozwiń
Jan
Jan (7 września 2012 o 17:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, wielka szkoda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!