piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

By nikt nie był sam

Dodano: 14 grudnia 2001, 12:35

Zależy nam, aby ci ludzie podobnie jak całe społeczeństwo spędzili ten wieczór z innymi, aby w wigilijną, świąteczną noc nie byli - mówią pracownicy opieki społecznej na Zamojszczyźnie i przygotowują dla swoich samotnych, bądź ubogich podopiecznych kolacje wigilijne i paczki na święta.

Tradycja chrześcijańska nakazuje, aby Święta Bożego Narodzenia spędzać uroczyście, wraz z rodziną. Zgodnie z tą samą tradycją, w na stole symbolicznie układamy o jedno nakrycie więcej, dla niespodziewanego gościa. Bo najważniejsze jest właśnie to, aby w wigilijny wieczór nie być samotnym. Wśród nas są jednak i tacy, którzy mogą tylko pomarzyć o rodzinnych świętach. Są to ludzie samotni i bezdomni. Na szczęście, jak co roku ośrodki pomocy społecznej zadbały, aby i oni byli syci i nie czuli się samotni.
W Zamościu Wigilię dla bezdomnych organizuje PCK i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. W przedświąteczną sobotę do wigilijnej kolacji, w Centrum Pastoralnym zasiądzie aż 200 osób. Na stołach znajdzie się m.in. barszcz z pasztecikami, kapusta, ryba i ciasto. - Oprócz tego dla 150 swoich podopiecznych przygotujemy uroczysty obiad wigilijny. Będzie między innymi ryba i barszcz. Wszyscy otrzymają dodatkowo suchy prowiant na dwa świąteczne dni - mówi Maria Czopko, kierownik sekcji świadczeń w zamojskim MCPR.
W Biłgoraju około 12 bezdomnych osób z funkcjonującej tu noclegowni zasiądzie do Wigilii dzięki akcji tamtejszego MOPS. - Na stole znajdzie się większość tradycyjnych wigilijnych potraw - mówi Ewa Zawolik, szefowa opieki społecznej w Biłgoraju. - Zależy nam, aby ci ludzie podobnie jak całe społeczeństwo spędzili ten wieczór razem.
Wigilii dla samotnych i bezdomnych nie będzie w tym roku w Hrubieszowie. Nie oznacza to, że potrzebujący ludzie zostali zdani na samych siebie. MOPS zorganizował dla nich dziesięć paczek z żywnością. - Znajdują się w nich konserwy mięsne, rybne, makaron, olej, bochenek chleba, herbata i pierniki - mówi Maria Kulczycka, zastępca kierownika miejscowego MOPS. - Każda paczka zawiera równowartość około pięćdziesięciu złotych.
Paczki żywnościowe z opieki społecznej otrzyma także szesnaście rodzin z problemem alkoholowym. Ponadto stu pięćdziesięciu rodzinom zostaną wypłacone zasiłki celowe na święta. Wynoszą one od 50 do 200 złotych dla rodziny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!