niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

By nikt nie był sam

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2001, 12:35

Zależy nam, aby ci ludzie podobnie jak całe społeczeństwo spędzili ten wieczór z innymi, aby w wigilijną, świąteczną noc nie byli - mówią pracownicy opieki społecznej na Zamojszczyźnie i przygotowują dla swoich samotnych, bądź ubogich podopiecznych kolacje wigilijne i paczki na święta.

Tradycja chrześcijańska nakazuje, aby Święta Bożego Narodzenia spędzać uroczyście, wraz z rodziną. Zgodnie z tą samą tradycją, w na stole symbolicznie układamy o jedno nakrycie więcej, dla niespodziewanego gościa. Bo najważniejsze jest właśnie to, aby w wigilijny wieczór nie być samotnym. Wśród nas są jednak i tacy, którzy mogą tylko pomarzyć o rodzinnych świętach. Są to ludzie samotni i bezdomni. Na szczęście, jak co roku ośrodki pomocy społecznej zadbały, aby i oni byli syci i nie czuli się samotni.
W Zamościu Wigilię dla bezdomnych organizuje PCK i Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. W przedświąteczną sobotę do wigilijnej kolacji, w Centrum Pastoralnym zasiądzie aż 200 osób. Na stołach znajdzie się m.in. barszcz z pasztecikami, kapusta, ryba i ciasto. - Oprócz tego dla 150 swoich podopiecznych przygotujemy uroczysty obiad wigilijny. Będzie między innymi ryba i barszcz. Wszyscy otrzymają dodatkowo suchy prowiant na dwa świąteczne dni - mówi Maria Czopko, kierownik sekcji świadczeń w zamojskim MCPR.
W Biłgoraju około 12 bezdomnych osób z funkcjonującej tu noclegowni zasiądzie do Wigilii dzięki akcji tamtejszego MOPS. - Na stole znajdzie się większość tradycyjnych wigilijnych potraw - mówi Ewa Zawolik, szefowa opieki społecznej w Biłgoraju. - Zależy nam, aby ci ludzie podobnie jak całe społeczeństwo spędzili ten wieczór razem.
Wigilii dla samotnych i bezdomnych nie będzie w tym roku w Hrubieszowie. Nie oznacza to, że potrzebujący ludzie zostali zdani na samych siebie. MOPS zorganizował dla nich dziesięć paczek z żywnością. - Znajdują się w nich konserwy mięsne, rybne, makaron, olej, bochenek chleba, herbata i pierniki - mówi Maria Kulczycka, zastępca kierownika miejscowego MOPS. - Każda paczka zawiera równowartość około pięćdziesięciu złotych.
Paczki żywnościowe z opieki społecznej otrzyma także szesnaście rodzin z problemem alkoholowym. Ponadto stu pięćdziesięciu rodzinom zostaną wypłacone zasiłki celowe na święta. Wynoszą one od 50 do 200 złotych dla rodziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!