sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Były dożynki w Soli, będą w Werbkowicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2011, 10:19
Autor: (lew)

Dożynki w Soli pod Biłgorajem (UG Biłgoraj)
Dożynki w Soli pod Biłgorajem (UG Biłgoraj)

Rozpoczął je barwny korowód grup wieńcowych, w którym wzięło udział 11 delegacji z Soli, Bidaczowa, Ciosmów, Dąbrowicy, Dereźni, Gromady, Hedwiżyna, Korczowa i Okrągłego, Korytkowa Dużego, Nadrzecza oraz Rudy Solskiej. Mowa o dożynkach gminno-parafialnych, które odbyły się w Soli k. Biłgoraja.

Starostami dożynek byli Pani Janina Mali oraz Stanisław Lelonek. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. prałat Adam Firosz, kanclerz Kurii Biskupiej w Zamościu.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. wojewoda lubelski Genowefa Tokarska, a także Arkadiusz Bratkowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Marian Tokarski, starosta biłgorajski.

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnych elementów dożynkowych, jak m.in. poświęcenie wieńców oraz chleba, sypanie zbożem na szczęście czy konkursu na najpiękniejszy wieniec, w którym zwyciężyła delegacja wieńcowa z Dereźni.

Były również występy gminnych zespołów śpiewaczych, pokazy tańca. Organizatorami dożynek byli wójt gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Parafia Michała Archanioła w Soli oraz mieszkańcy Soli.

Msza święta dziękczynna za zbiory zainauguruje w niedzielę w samo południe dożynki gminno-parafialne w Werbkowicach.

Uroczystości odbywać się będą na terenach zielonych obok Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. W części artystycznej, która rozpocznie się o godz. 14, zaprezentują się grupy młodzieżowe działające przy GOK w Werbkowicach.

Wystąpią m.in. grupa taneczna Omega oraz grupa Iluzja, a także zespoły ludowe, m.in. Górzanki z Gozdowa, zespół śpiewaczy z kapelą z Honiatycz oraz zespół Lotos, jak również Kapela Podwórkowa STAH z Werbkowic.

W bloku gier, zabaw i konkursów dla dzieci przewidziano m.in. malowanie twarzy, tricki i sztuczki cyrkowe.

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na prezentację maszyn i urządzeń rolniczych, dmuchane miasteczko dla najmłodszych, a także prezentację potraw kół gospodyń wiejskich.

Ciekawie zapowiada się koncert zespołu Siklawa. Gwiazdą dożynek będzie grupa Łzy, która pojawi się na scenie o godz. 20. Na koniec zaplanowano fireshow, po którym rozpocznie się zabawa ludowa z zespołem Max Dance.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!