poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

Były pracownik policji: Nie nawoływałem do nienawiści

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2009, 14:42

Tysiąc złotych grzywny ma zapłacić Krzysztof Wiatrzyk za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Mężczyzna czuje się niewinny i już złożył sprzeciw. Sprawa będzie rozpatrywana od nowa.

- Pod koniec maja zwróciłem się do Sądu Rejonowego w Zamościu z pisemną prośbą o wydanie odpisu aktu oskarżenia. Goniec przyniósł mi odpis wraz z... wyrokiem - żali się Krzysztof Wiatrzyk. - Jestem niewinny. Polska jest chyba jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie można akt oskarżenia poprzeć na pomówieniach. Komendant policji nie jest wiarygodnym świadkiem, ponieważ był stroną w sądzie pracy.

Po pięciu latach pracy na stanowisku technika sekcji dochodzeniowo-śledczej we wrześniu ub. roku mężczyzna dostał dyscyplinarkę.

Powód? Ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych przez opublikowanie na portalu nasza-klasa zdjęć naruszających dobry wizerunek policji oraz wykorzystanie bez zezwolenia zdarzeń służbowych do fotomontażu.

Według szefa zamojskiej policji fotografie mogły nawoływać do nienawiści na tle narodowościowym i publicznego propagowania faszyzmu (na jednym ze zdjęć twarz b. podwładnego wmontowano w portret Hitlera z 1938 roku, na drugim widać "nieśmiertelnik” żołnierza niemieckiego na tle polskiej flagi, a pod spodem napis "Memento, dobry Niemiec to nieśmiertelnik żołnierza III Rzeszy wykopany na polskiej ziemi”).

Zwolniony pracownik utrzymywał, że fotografie miały budzić emocje i były reakcją na stanowisko prezentowane m.in. przez Erikę Steinbach. Po kilku miesiącach dochodzenia śledczy uznali, że 26-latek nie propagował faszyzmu, ale po dokładnym przestudiowaniu drugiego zdjęcia, które zamieścił na naszej-klasie przed meczem Polska-Niemcy na Euro 2008, prokurator przedstawił mu pod koniec marca zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Miesiąc później do sądu trafił akt oskarżenia, a pod koniec maja zapadł wyrok.
Wiatrzyk podkreśla, że zwracał się do prokuratury o uzupełnienie postępowania przez włączenie do akt sprawy m.in. ustaleń procesowych z sądu pracy, który w kwietniu przyznał mu 5150 złotych rekompensaty za trzymiesięczny okres pozostawania bez pracy.

- Odszkodowanie zapłaci polski podatnik a nie komendant, który osobiście podejmował niezgodne z prawem decyzje - mówi Wiatrzyk. - Wnoszę o uniewinnienie i zaprzestanie dalszego marnotrawienia pieniędzy polskich podatników i kompromitowania się organów ścigania.

Sąd jeszcze raz przyjrzy się tej sprawie. - Po terminowym złożeniu sprzeciwu wyrok nakazowy traci moc - przyznaje Jerzy Rusin, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Zamościu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ruchacz
kominiarz
Czesio
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ruchacz
ruchacz (11 czerwca 2009 o 01:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lepiej bym tego nie ujęła...
Rozwiń
kominiarz
kominiarz (10 czerwca 2009 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
hehe dobre.......dobre.... prawdziwy wizerunek sytuacji jaka panuje w służbach mundurowych (tych zrytych, gdzie jeden drugiemu wilkiem, gdzie od lat atmosfera się nie zmienia i nie zmieni dopóki jeden zryty łeb będzie manipulował resztą, a każdy kolejny nowy łeb będzie dawał się zryć i stawał takim samym zrytym łbem. Takie jednostki omija się łukiem). Żal mi Was panowie....i apel: nie pierzcie swoich brudów na forum! Brakuje Wam odwagi napluć w twarz złoczyńcom? A tak wogóle na tą całą cytuacje, to nasuwa się tylko jedno- Hańba! Hańba,że we własnym kraju tępi się Polaków za narodowe gesty. Wchodzi się w d... bez mydła tym, którzy dążą do cichego rozbioru pod przykrywką wspólnej Europy. Dobry pomysł z tym nieśmiertelnikiem hehehe Hmmm a może by tak stać się kolekcjonerem nieśmiertelników po wermachcie... ? toż nasza polska ziemia skrywa jeszcze wiele skarbów.
PS.
Ciekawe jaki mi & KK przyklepią za ten post. Nawoływanie do buntu? Znieważanie instytucji.....? To ja wam powiem panowie tak: wale to! i mam nadzieje,że jak to zwykle bywa, role się odwrócą i historia wam przyklepie &. Nasi synowie krzykną wam (nawet pośmiertnie) : DZIAŁANIE NA SZKODĘ NARODU POLSKIEGO!!! Będziecie nikim innym, jak potępionymi przez własny naród zdrajcami.
Rozwiń
Czesio
Czesio (10 czerwca 2009 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chłopie weź te 5 tysi daj prawnikom i dopier*** tym skorumpowanym bufonom. Może im powietrze troche z dup pozchodzi.
Rozwiń
Jacho
Jacho (9 czerwca 2009 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość swój napisał:
Ja wszedłem do komendy, Pan komendant wszedł do komendy. Ja zasiadłem do komputera, Pan Komendant zasiadł do komputera. Pan komendant napisał komentarz -to i ja napisze - popieram przedmówczynię - trzeba iść i mu wpier***ić, pasowało by wziąść paru podwładnych do pomocy ale raczej nikt nie zechce, nikt kto znał wiatrzyka nie pójdzie, może Pan Komendant spróbuje w sekcji kryminalnej, przecież tam pracują najciężej z całej komendy i nagrody dostają. Też nie bardzo... Wiatrzyk pracował w komendzie i zna kilka podpuch... Tak to jest Panie Komendancie, jak się wyniki na swoich robi czy cywil czy glina nieważne ale swój. Zwolnić z pracy to jedno mi nie przeszkadza komenda z wiatrzykiem czy bez, ale w taki sposób podpier... to drugie... Swoje brudy powinniśmy prać sami. Pies jak się boi to dużo wyszczeka, miejmy nadzieje że wiatrzyk się nie przestraszył, bo do mediów dotrą ciekawsze informacje odnośnie naszej jednostki. Złota pała dla Pana Komendanta za kreowanie wizerunku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Teraz oprócz złośliwych docinek za Pańskimi plecami słyszę coś jeszcze. To jest tupot! tupot stópek w wyścigu na Pański stołek, niecierpliwie czekających na każde Pana potknięcie, swoisty przerost formy nad treścią. Kto jeszcze dołączy do Pana wrogów, Panie Komendancie? Pozdrawiam.coś mi się zdaję, że jeszcze usłyszymy o wiatrzyku, albo o sprawach z nim związanych... powodzenia w tym zawistnym mieście życzę
Rozwiń
Gość swój
Gość swój (9 czerwca 2009 o 10:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja wszedłem do komendy, Pan komendant wszedł do komendy. Ja zasiadłem do komputera, Pan Komendant zasiadł do komputera. Pan komendant napisał komentarz -to i ja napisze - popieram przedmówczynię - trzeba iść i mu wpier***ić, pasowało by wziąść paru podwładnych do pomocy ale raczej nikt nie zechce, nikt kto znał wiatrzyka nie pójdzie, może Pan Komendant spróbuje w sekcji kryminalnej, przecież tam pracują najciężej z całej komendy i nagrody dostają. Też nie bardzo... Wiatrzyk pracował w komendzie i zna kilka podpuch... Tak to jest Panie Komendancie, jak się wyniki na swoich robi czy cywil czy glina nieważne ale swój. Zwolnić z pracy to jedno mi nie przeszkadza komenda z wiatrzykiem czy bez, ale w taki sposób podpier... to drugie... Swoje brudy powinniśmy prać sami. Pies jak się boi to dużo wyszczeka, miejmy nadzieje że wiatrzyk się nie przestraszył, bo do mediów dotrą ciekawsze informacje odnośnie naszej jednostki. Złota pała dla Pana Komendanta za kreowanie wizerunku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Teraz oprócz złośliwych docinek za Pańskimi plecami słyszę coś jeszcze. To jest tupot! tupot stópek w wyścigu na Pański stołek, niecierpliwie czekających na każde Pana potknięcie, swoisty przerost formy nad treścią. Kto jeszcze dołączy do Pana wrogów, Panie Komendancie? Pozdrawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!