środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Centrum Turystyki i Promocji Wsi powstanie w Telatynie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 sierpnia 2013, 17:02
Autor: IAS24

Wiejskie Centrum Turystyki i Promocji Wsi powstanie w Telatynie. W tym tygodniu władze gminy podpisały w Urzędzie Marszałkowskim umowę dotyczącą finansowania inwestycji.

Budowa centrum jest zaplanowana na dwa lata. Pierwszy etap ma się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Do tego czasu mają być wykonane podstawowe prace budowlane. Drugi etap, polegający na wykończeniu i oddaniu budynku już do użytku, ma trwać do wiosny 2015 roku.

Szacowany koszt inwestycji to około 600 tysięcy złotych. W centrum znajdzie miejsce między innymi wystawa na temat historii Grodów Czerwieńskich i Grodziska w Posadowie. Obok prezentacji historycznej nie zabraknie promocji walorów przyrodniczych gminy Telatyn. Gospodarze obiektu będą się chwalić obecnością na tym terenie, wpisanego do Czerwonej Księgi Roślin, żmijowca czerwonego, którego stanowiska znajdują się na granicy wsi Telatyn i Posadów. Ponadto obiekt będzie służył miejscowym organizacjom społecznym: KGW i OSP oraz mieszkańcom. W budynku miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich będzie prowadzić Wiejskie Centrum Obsługi Turystycznej.

Budowa "Wiejskiego Centrum Turystyki i Promocji Wsi w Telatynie" jest realizacją jednego z istotnych punktów "Planu odnowy wsi Telatyn na lata 2010 - 2020. Według jego autorów placówka przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców wsi Telatyn oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej miejscowości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!