Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 listopada 2012 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Chomęciska Małe: Zderzenie ciężarówek. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

0 13 A A
 (KWP Lublin)
(KWP Lublin)

We wtorek rano na drodze krajowej nr 17 w okolicy miejscowości Chomęciska Małe (pow. zamojski) doszło do wypadku. Droga jest zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło przed godz. 6 rano.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarówką wyładowaną drewnem, jadąc w kierunku Lublina, zahaczył o rozstawioną nad krajową 17 wagę pomiaru nacisku na osie pojazdu, wyrywając metalową konstrukcję. Prawdopodobnie wówczas doszło do uderzenia w kabinę jadącego z przeciwnego kierunku tira, który zjechał do rowu i wywrócił się - relacjonuje nadkom. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zginęła jedna osoba jadąca uderzoną ciężarówką, druga osoba z tego pojazdu odwieziona została do szpitala.

Droga została zablokowana, po jezdni rozsypało się drewno z rozbitego TIR-a. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości: Bortatycze, Krzak, Wysokie i Stary Zamość. Na miejscu pracują policjanci, biegły i prokurator, którzy prowadzą oględziny i ustalają szczegóły i przyczyny zdarzenia.

We wtorek rano do wypadku doszło także w Wisznicach (pow. bialski). Ok. godz. 6:30 zderzyły się tam ciężarówka i samochód osobowy. Jedna osoba jest ranna. Droga jest nieprzejezdna.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 11 stycznia 2013 o 18:45
Chomięciska Małe wypadek dwóch tirów
Avatar
PKS off road / 2 grudnia 2012 o 14:00
Film z wypadku: [url="http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi"]http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi[/url]
Avatar
ewa / 29 listopada 2012 o 17:32
Jestem znajomą zmarłego,o co chodzi?
Avatar
Barbara / 29 listopada 2012 o 08:58
Proszę o telefon rodzinę i znajomych zmarłego 519 606 402.
Avatar
panna / 28 listopada 2012 o 18:10
drogi gościu, znaków informujących o wysokości tej bramki tam nie trzeba! Stawia się je tylko wtedy, gdy obiekt jest niższy niż dopuszczalna maksymalna wysokość samochodów w Polsce! Najlepiej się wypowiadać, jak się nie zna przepisów...

Przyczyną wypadku był zepsuty (wysunięty) wysięgnik do rozładowywania drewna, to on zaczepił o bramkę.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 20:46
kur.... mac jada przez miejscowosci drogi gminne sie psuja i w ogole wszystko winna jest ITD !!! ukarac za to ze nie ma znakow o wysokosci tej bramki, ludzie spozniaja sie do pracy
Avatar
Mikołaj / 27 listopada 2012 o 17:51
Tragedia. Usuwanie skutków wypadku trwa już 12 godzin, objazd drogą o dopuszczalnej ładowności 5 ton, którą jadą tiry, domy się trzęsą, droga pęka, ciekawe kto za to wszystko zapłaci. Jak długo w Polsce usuwa się skutki wypadku ? !!!!!!!!
Avatar
andrzej / 27 listopada 2012 o 16:18
Ja tu mieszkam.
Ludzie czy oglądaliście zdjęcia? Przyjrzyj się ile miał tego drzewa czy na pewno mógł zaczepić poprzez 4m. wysokości, dziecko wie że nie? Ale do setna w tym miejscu jest podwójna ciągła i bardzo często jak mam skręcić w lewo jadąc od Zamościa jestem WYPRZEDZANY przez osobowe i TIRy.
Po co są te kamery ? Gdzie policja jak tragedia to dopiero jest?
Avatar
ja / 27 listopada 2012 o 13:03
panie redaktorze a co to są te :TIRy nie znam takich pojazdów. TIR to tabliczka na samochodach ciężarowych nie się pan troche poduczy i nie pisze takich głupot !!
Avatar
2i4 / 27 listopada 2012 o 11:31
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne jest to, że jeśli przed bramą wagi byłby znak B-16 a kierowca ma obowiązek znać wymiary swojego samochodu to nie wjechałby tępo w przeszkodę. W ten sposób jest jednego kolegę mniej. Przykre ale w tym fachu o wypadek coraz częściej. Pozdrawiam.
[/quote]Sądzę, że to nie wina bramownicy. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie stanowi, że maksymalna wysokość pojazdu poruszającego się po drogach to 4,0 m. A znak B-16 ustawia się (chyba) tylko wtedy gdy wysokość obiektu jest mniejsza od maksymalnej wysokości pojazdu dozwolonej przez PoRD.Pojazdy o wysokości ponad 4,0 m są pojazdami ponadnormatywnymi i przejazd takiego pojazdu jest mozliwy ale z zachowaniem odpowiednich przepisów (zezwolenie na przejazd, opłata, pilot, odpowiednio dobrana trasa itd.)
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne ... rozwiń
Avatar
Adam / 11 stycznia 2013 o 18:45
Chomięciska Małe wypadek dwóch tirów
Avatar
PKS off road / 2 grudnia 2012 o 14:00
Film z wypadku: [url="http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi"]http://retrix.pl/WypadekChomeciska.avi[/url]
Avatar
ewa / 29 listopada 2012 o 17:32
Jestem znajomą zmarłego,o co chodzi?
Avatar
Barbara / 29 listopada 2012 o 08:58
Proszę o telefon rodzinę i znajomych zmarłego 519 606 402.
Avatar
panna / 28 listopada 2012 o 18:10
drogi gościu, znaków informujących o wysokości tej bramki tam nie trzeba! Stawia się je tylko wtedy, gdy obiekt jest niższy niż dopuszczalna maksymalna wysokość samochodów w Polsce! Najlepiej się wypowiadać, jak się nie zna przepisów...

Przyczyną wypadku był zepsuty (wysunięty) wysięgnik do rozładowywania drewna, to on zaczepił o bramkę.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 20:46
kur.... mac jada przez miejscowosci drogi gminne sie psuja i w ogole wszystko winna jest ITD !!! ukarac za to ze nie ma znakow o wysokosci tej bramki, ludzie spozniaja sie do pracy
Avatar
Mikołaj / 27 listopada 2012 o 17:51
Tragedia. Usuwanie skutków wypadku trwa już 12 godzin, objazd drogą o dopuszczalnej ładowności 5 ton, którą jadą tiry, domy się trzęsą, droga pęka, ciekawe kto za to wszystko zapłaci. Jak długo w Polsce usuwa się skutki wypadku ? !!!!!!!!
Avatar
andrzej / 27 listopada 2012 o 16:18
Ja tu mieszkam.
Ludzie czy oglądaliście zdjęcia? Przyjrzyj się ile miał tego drzewa czy na pewno mógł zaczepić poprzez 4m. wysokości, dziecko wie że nie? Ale do setna w tym miejscu jest podwójna ciągła i bardzo często jak mam skręcić w lewo jadąc od Zamościa jestem WYPRZEDZANY przez osobowe i TIRy.
Po co są te kamery ? Gdzie policja jak tragedia to dopiero jest?
Avatar
ja / 27 listopada 2012 o 13:03
panie redaktorze a co to są te :TIRy nie znam takich pojazdów. TIR to tabliczka na samochodach ciężarowych nie się pan troche poduczy i nie pisze takich głupot !!
Avatar
2i4 / 27 listopada 2012 o 11:31
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne jest to, że jeśli przed bramą wagi byłby znak B-16 a kierowca ma obowiązek znać wymiary swojego samochodu to nie wjechałby tępo w przeszkodę. W ten sposób jest jednego kolegę mniej. Przykre ale w tym fachu o wypadek coraz częściej. Pozdrawiam.
[/quote]Sądzę, że to nie wina bramownicy. Prawo o ruchu drogowym wyraźnie stanowi, że maksymalna wysokość pojazdu poruszającego się po drogach to 4,0 m. A znak B-16 ustawia się (chyba) tylko wtedy gdy wysokość obiektu jest mniejsza od maksymalnej wysokości pojazdu dozwolonej przez PoRD.Pojazdy o wysokości ponad 4,0 m są pojazdami ponadnormatywnymi i przejazd takiego pojazdu jest mozliwy ale z zachowaniem odpowiednich przepisów (zezwolenie na przejazd, opłata, pilot, odpowiednio dobrana trasa itd.)
[quote name='Wojciech' timestamp='1354010621' post='700897']
Przed wszelkimi tego typu bramkami, viatolami itp itd powinny stać znaki informujące o ich wysokości, a bije zakład że ich nie było, w Polsce nie stosuje się takich działań prewencyjnych. W Polsce jest wiele wiaduktów nie poprzedzonych znakami B-16 i często wjeżdżamy pod taką przeszkodę. Czasem trzeba sie nieźle napocić żeby cofnąć bo zawrócić nie ma gdzie bo ciasno, ot polska rzeczywistość. Ktoś powinien sie za to wziąć i beknąć. Wielce prawdopodobne ... rozwiń