sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Do izby wytrzeźwień w Zamościu trafiają najczęściej bezrobotni, renciści i emeryci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2004, 16:18

W izbie wytrzeźwień w Zamościu nocowali w zeszłym roku pracownicy fizyczni i umysłowi. Nie zabrakło uczniów, studentów i przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Największą grupę stanowili jednak bezrobotni, renciści i emeryci.

W sumie przez cały zeszły rok przez "wytrzeźwiałkę” przy ul. Majdan przewinęło się 2585 osób. W tym gronie znalazło się 78 kobiet oraz 110 nieletnich chłopców i dziewcząt. Mniej niż połowa noclegowiczów pochodziła z Hetmańskiego Grodu, resztę stanowili mieszkańcy nie tylko innych zakątków Zamojszczyzny, ale też np. Świdnika czy Fajsławic (pow. krasnostawski). W całym województwie lubelskim pozostały bowiem tylko dwie tego typu instytucje - w Zamościu i Chełmie.
1590 osób trafiło do wytrzeźwienia po raz pierwszy. Ponad 600 nocowało tam w przeszłości więcej niż dwa razy. Rekordziści, a są to głównie osoby bezdomne, mają na swoim koncie ponad 100 pobytów.
Największą grupę dowiezionych w zeszłym roku na ul. Majdan stanowią bezrobotni, renciści i emeryci. Było ich prawie 2 tys. Spali tam również pracownicy fizyczni i umysłowi, uczniowie i studenci oraz trzech reprezentantów tzw. wolnych zawodów.
Na izbę w równym stopniu trafiały osoby stanu wolnego, jak też żonaci czy mężatki. Nie brakowało rozwiedzionych i wdowców.
Aż 31 gmin partycypowało w minionym roku w kosztach utrzymania instytucji. - To pozwoliło na odciążenie budżetu miasta na blisko 50 tys. zł - mówi Andrzej Kargol, dyrektor Izby Wytrzeźwień w Zamościu. - Wszystkim samorządom należą się duże słowa uznania za zrozumienie tematu.
Izba wytrzeźwień w Zamościu dysponuje 22 miejscami. Dla kobiet, nieletnich oraz osób wymagających środków przymusu bezpośredniego przygotowano odrębne sale. Nocleg kosztuje 290 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!