sobota, 17 lutego 2018 r.

Zamość

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Majdan w Zamościu, którzy maja dość przejeżdżających pod ich domami ciężarówek budującej obwodnicę firmy Strabag

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2004, 16:47

Mieszkańcy ulicy Majdan w Zamościu mają dosyć ciężarówek, które od rana do wieczora jeżdżą po piasek do budowy obwodnicy. Skarżą się, że nawierzchnia drogi została zniszczona, a w mieszkaniach pęka tynk. Firma Strabag ma naprawić zniszczoną drogę - dowiedział się Dziennik.

- Nawet zastanawiałem się, czy nie zablokować im wjazdu - mówi Stanisław Teterycz, mieszkaniec. - Kiedy ciężarówki tędy przejeżdżają, w domu wszystko drży. Proszę popatrzeć na ściany. Tynk popękał w wielu miejscach. O kurzu już nie wspomnę, zresztą widać jak osadza się na oknach - dodaje.
Sprawę uciążliwych dla mieszkańców ciężarówek poruszano na poniedziałkowej sesji w Ratuszu. Jeden z mieszkańców ulicy Majdan wystąpił nawet z wnioskiem, by zmienić trasę przejazdu ciężarówek. - Od kilku tygodni od rana do wieczora ulicą ciągną samochody ciężarowe, które tą trasą jadą po piasek potrzebny do budowy obwodnicy. Co prawda załadowane piaskiem pojazdy wracają już inną drogą, ale nawet jeśli naszą ulicą jadą bez załadunku, to i tak ją niszczą. Ta droga nie jest przystosowana dla tak ciężkich pojazdów. Gołym okiem widać jak zniszczone są pobocza i nawierzchnia. W moim domu popękał tynk - mówił Antoni Zieliński.
Prezydent Zamościa przyznał podczas obrad, że ta ulica wymaga generalnego remontu. - Postaramy się znaleźć w przyszłorocznym budżecie pieniądze na tę drogę. Należałoby ją zrobić od początku do końca, czyli wraz ze ścieżką rowerową i chodnikiem - powiedział Marcin Zamoyski.
Radny Stanisław Lis wnioskował, by wykonawca obwodnicy, zobowiązał się do wyremontowania na swój koszt zniszczonej przez ciężarówki drogi. I tak właśnie ma się stać. W Zarządzie Dróg Grodzkich w Zamościu poinformowano nas, że już zinwentaryzowano zniszczenia nawierzchni tej ulicy, a ubytki w jezdni naprawi wykonawca obwodnicy. - Te ubytki, które mogą stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu muszą być uzupełnione na bieżąco, a inne zniszczenia zostaną naprawione po zakończeniu transportu - informuje Anna Muszyńska, p.o. dyrektor ZDG w Zamościu.

Strabag buduje

Wykonawcą 3,8 km odcinka obwodnicy dla Zamościa jest firma Strabag, która ma zrealizować inwestycję za 4,92 mln euro. W 75 proc. (3,69 mln euro) budowa będzie dofinansowana z unijnych pieniędzy. Termin jej zakończenia i rozliczenia wyznaczono do końca tego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!