sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Doradzą rolnikom, ale w Sitnie, a nie w Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2010, 15:55

Przeciwko przeprowadzce rolniczych doradców z Zamościa do Sitna protestowały związki zawodowe i radni powiatu zamojskiego. Nic nie wskórali. Zespół Doradców Rolniczych w Zamościu idzie do likwidacji.

O tym, że dyrektor LODR w ramach "obniżenia kosztów funkcjonowania” forsuje pomysł przeniesienia siedziby ZDR z Zamościa do Sitna pisaliśmy w maju ub. roku.

W centrali LODR wyliczono, że dzięki tej operacji i wynajęciu zajmowanych pomieszczeń można zaoszczędzić rocznie 27 tys. złotych.

Związki zawodowe podkreślały, że propozycja zmiany siedziby ZDR jest nietrafiona. – Bo doradca oddali się od rolnika, a poza tym spadną przychody LODR – argumentowano.

– To jeden z trzech największych zespołów w województwie lubelskim, od 18 lat mieści się w tym samym miejscu – powiedział nam Mirosław Gardiasz, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Terenowych LODR w Końskowoli. – Naszym zdaniem propozycja przeniesienia siedziby biura, które jest w trwałym zarządzie LODR, jest sprzeczna zasadami współżycia społecznego oraz interesami rolników.

Ale radnych wojewódzkich nie przekonały te argumenty. Przyjęli uchwałę zatwierdzającą nowy Regulamin Organizacyjny Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Pociągnie on za sobą likwidację ZDR w Zamościu.

Nie wszystko jeszcze przesądzone. Zamojscy parlamentarzyści, senator Jerzy Chróścikowski i poseł Sławomir Zawiślak z PiS, zwrócili się właśnie do wojewody lubelskiej o podjęcie działań "zmierzających do unieważnienia uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Organizacyjnego LODR w Końskowoli”.

Podnoszą, że przed zatwierdzeniem regulaminu nie przeprowadzono konsultacji ze związkami zawodowymi, a poza tym nowy regulamin nie zapewnia jednolitej struktury takich ośrodków w kraju i na Lubelszczyźnie.

Przypominają, że powiat lubelski ma trzy zespoły doradztwa rolniczego, powiaty bialski i chełmski – po dwa, a pokrzywdzony został jedynie duży powiat zamojski, gdzie został jeden zespół.

Nie może być równych i równiejszych, dlatego nasi parlamentarzyści proponują, by w każdym z czterech wymienionych powiatów utworzyć jeden zespół z liczbą pracowników proporcjonalną do ilości gmin, powierzchni użytków rolnych oraz ilości gospodarstw.

– Rzeczą podstawową jest, aby siedziba takiego zespołu bezwzględnie znajdowała się w miejscowości będącej siedzibą Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – wskazuje poseł Sławomir Zawiślak.

Zgodnie z nowym regulaminem likwidacji uległy też oddziały LODR. W ich miejsce utworzono Ośrodki Szkoleniowo-Wystawiennicze w Grabanowie, Rejowcu i Sitnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pracownik któryś
pies
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pracownik któryś
pracownik któryś (11 lutego 2010 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
celowa robota PSL jeszcze próbuje wydębić co się da i wyrzucić ludzi a ja się dziwię że PO na to mu zezwala gdyż LODR podlega pod marszałka.....PO traci za PSL każda opcja traciła więc gratuluje zezwolenia na samowolkę i zwalnianie ludzi bezpodstawne!
Rozwiń
pies
pies (9 stycznia 2010 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co oni mogą doradzić jak siać owies co nikomu nie jest potzrebny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!