niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Dożynki w Tereszpolu Zaorendzie: Rolnicy podziękowali za plony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2011, 12:21
Autor: (lew)

 (Starostwo Powiatowe Biłgoraj)
(Starostwo Powiatowe Biłgoraj)

Rolnicy powiatu biłgorajskiego spotkali się w niedzielę na uroczystej mszy dożynkowej. Po wspólnej modlitwie wszyscy podzielili się chlebem. Dopisali goście i pogoda.

Dożynki rozpoczęły się uroczystym pochodem, który spod szkoły wyruszył na gminne boisko. Tworzyły go kolorowe delegacje wieńcowe z gmin powiatu biłgorajskiego. Na jego czele szła orkiestra dęta z Potoka Górnego.

Uroczysta msza święta odbyła się na stadionie gminnym w Tereszpolu Zaorendzie. Odprawiali ją ks. biskup Jan Śrutwa oraz ks. dziekan Józef Flis, proboszcz parafii WNMP w Biłgoraju, i ks. Antoni Gębala, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Tereszpolu. Podczas kazania ks. biskup mówił o chrześcijańskich obyczajach w szczególności o tych, związanych z dożynkami.

Po wspólnej modlitwie do zebranych zwrócił się starosta biłgorajski. – Życzę wszystkim rolnikom, aby nastał dobry czas dla rolnictwa, abyście korzystali z nowych możliwości i szans. Życzę dużo zdrowia i pomyślności wam wszystkim, waszym rodzinom i najbliższym, życzę zawsze wysokich plonów, wytrwałości i satysfakcji z wykonanej pracy – zwrócił się do zebranych Marian Tokarski.

Podczas uroczystości za zasługi na rzecz społeczności lokalnej po raz drugi Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Jan Albrycht, były wójt gminy Księżpol.

Występy artystyczne rozpoczęło przedstawienie "Ściele się wesele” w wykonaniu grupy pod nazwą Przyjaciele Pewnej Stokrotki, którą tworzą podopieczni DPS w Teodorówce. Po nich zaprezentowały się Zespół Śpiewaczy Żurawina z Korytkowa Małego oraz Zespół Tańca Ludowego Tanew z MDK w Biłgoraju.

Publiczność obejrzała także prezentacje Zespołu Folklorystycznego ze Smorynia, zespołu Żeńcy z Turobina, wielopokoleniowego Zespołu Folkowego Smeredyna z Zań (gmina Księżpol), Czeremchy z Gromady, zespołu Zastawianki z gminy Goraj. Można było również posłuchać Chóru Oaza z Tereszpola.

Na zakończenie wystąpił rockowo-punkowy tereszpolski zespół Feed. Podczas zabawy tanecznej grał zespół Baflo.

Gospodarzami dożynek z Tereszpolu Zaorendzie byli starosta biłgorajski Marian Tokarski oraz Jan Mielnik, wójt gminy Tereszpol.

Funkcję starostów pełnili: Stanisława Lewandowska z Tereszpola Zygmuntów i Zbigniew Kiesz z Lipowca.

Władze rządowe reprezentowała Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski. Byli także m.in. Arkadiusz Bratkowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, oraz Tomasz Pękalski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!