Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 grudnia 2007 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Droga S-17 budzi emocje zwłaszcza w Wieprzowie

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 9 A A

Droga szybkiego ruchu S-17 spędza sen z oczy mieszkańcom wioski. Przeciwko tej inwestycji złożyli protest do Urzędu Gminy w Tarnawatce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa trafiła także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Małgorzata Palak mieszka wraz z mężem i czwórką dzieci obok drogi wojewódzkiej z Tomaszowa Lubelskiego do Łaszczowa. Wieść o budowie w Wieprzowie nowej trasy wytrąciła ją z równowagi. Boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny.

- Nasza sąsiadka chciała jakiś czas temu przejść przez szosę i potrącił ją samochód - denerwuje się kobieta. - Zginęła. To samo spotkało też dziecko z wioski. Ruch samochodów już jest ogromny. Uprzykrza nam życie... Nowa trasa szybkiego ruchu to będzie katastrofa.

78-letni Józef Krawczyk także ma dość pędzących aut. - Nowa droga ma iść tuż za moją stodołą! - martwi się rolnik. - Tak jest w planach. A tę drogę, która już jest, mam obok domu. I teraz te samochody rozjeźdżą mnie z dwóch stron! Jak będę wtedy żyć? Mieszkańcy Wieprzowa zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do tej inwestycji. Będziemy ostro protestować!

Przebudowa krajowej 17 to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie.

Trasa prowadzi do przejścia granicznego w Hrebennem. Jeżdżą tędy codziennie tysiące tirów. Najbardziej mają ich dość mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego. Ulżyć ma im obwodnica, która będzie omijać miasto od wschodu. Ma mieć około 8 kilometrów długości, a jej budowa ruszy już w 2008 roku. Kolejnym etapem będzie przebudowa ok. 55-kilometrowego odcinka drogi na trasie Zamość-Hrebenne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowuje aż pięć jej koncepcji (w grę wchodzi przebudowa istniejącej albo budowa nowej drogi). Jedna z projektowanych tras wiedzie przez Wieprzów. - Nie ma jeszcze pewności, że ta koncepcja zostanie wybrana do realizacji - uspokaja Marian Szałapski, sekretarz UG w Tarnawatce. - Do tego jeszcze daleko. Inwestycja na pewno nie ruszy przed 2012 rokiem.

Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadził właśnie w zamojskich gminach konsultacje społeczne na temat planowanej inwestycji.

Odbyły się one m.in. w Łabuniach, Komarowie, Bełżcu i Sitnie. Budowa wywołała protesty nie tylko w Wieprzowie. Wątpliwości mają także mieszkańcy Tarnawatki i Krynic. - Tego nie da się uniknąć - mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiej GDDKiA. - Opinia mieszkańców jest ważna, ale musimy brać pod uwagę także uwarunkowania przyrodnicze, ochronę dóbr kultury i względy ekonomiczne. Trasa musi być optymalna. Dopiero gdy uzyskamy wszystkie dane, wybierzemy najlepszy wariant.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mc / 28 grudnia 2007 o 12:17
faktycznie zabrzmialo to tak jak bym bym mieszkancem jednej z tych wiosek:)
tak nie jest.
literowka;)

ale zgadzam sie z przedmowca!!

za mieszkancami moze choc nie musi przemiawia ze droga ekspresowa w przeciwienstwie do autostrad nie jest ogrodzona!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 o 14:58
mc napisał:
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca. A co do korzystania z tych "alternatywnych przyległych i istniejących dróg" to nadal proponuje uzywac głowy (myśleć - to nie boli) podczas przechodzenia przez jezdnię i wtedy żadno auto was nie potrąci i nikt nie zginie. Proponuję też bardziej pilnowac swoje dzieci.

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca... rozwiń
Avatar
mc / 27 grudnia 2007 o 09:58
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2007 o 16:00
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym podwórku, bo na wsi to wszystko mozliwe i nic mnie już ni zdziwi. A skoro lazicie po jezdni jak te swiete krowy to sie wcale nie dziwie, ze gina ludzie. Głupi zawsze zginie.
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 13:07
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp.

Wierzysz w to, co piszesz?
Avatar
d / 24 grudnia 2007 o 10:24
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp. A napewno będzie bezpieczniej niżeli na wąskiej drodze po której samochody pędzą po 140 Ale jak to u nas autosrady drogi expresowe mają być ale jak już mi to będzie przeszkadzać to nie trzeba protestować
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 10:09
Mieszkam koło 17 i jakoś nie narzekam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 08:40
Ciekawy jestem jak Ty byś reagował, gdyby obok Twojego domu dniem i nocą jeździło setki tirów, a osobówki pędziły po 150km/h...
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 07:48
Czytając ten teks odnosze wrażenie, że mieszkańcy Wieprzowa po raz pierwszy spotkali się z takim zjawiskiem jak szosa i jeżdżące nią auta... Rzeczą oczywista jest, że należy uważać podczas przechodzenia przez jezdnię, i to, że jedna z bohaterek artykułu wymieniła dwa przypadki śmierci od potrącenia samochodu to dla mnie żaden argument. Równie dobrze możemy powiedzieć "zgaśmy słońce" bo od jego promieni zmarło setki osób.
Avatar
mc / 28 grudnia 2007 o 12:17
faktycznie zabrzmialo to tak jak bym bym mieszkancem jednej z tych wiosek:)
tak nie jest.
literowka;)

ale zgadzam sie z przedmowca!!

za mieszkancami moze choc nie musi przemiawia ze droga ekspresowa w przeciwienstwie do autostrad nie jest ogrodzona!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 o 14:58
mc napisał:
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca. A co do korzystania z tych "alternatywnych przyległych i istniejących dróg" to nadal proponuje uzywac głowy (myśleć - to nie boli) podczas przechodzenia przez jezdnię i wtedy żadno auto was nie potrąci i nikt nie zginie. Proponuję też bardziej pilnowac swoje dzieci.

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca... rozwiń
Avatar
mc / 27 grudnia 2007 o 09:58
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2007 o 16:00
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym podwórku, bo na wsi to wszystko mozliwe i nic mnie już ni zdziwi. A skoro lazicie po jezdni jak te swiete krowy to sie wcale nie dziwie, ze gina ludzie. Głupi zawsze zginie.
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 13:07
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp.

Wierzysz w to, co piszesz?
Avatar
d / 24 grudnia 2007 o 10:24
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp. A napewno będzie bezpieczniej niżeli na wąskiej drodze po której samochody pędzą po 140 Ale jak to u nas autosrady drogi expresowe mają być ale jak już mi to będzie przeszkadzać to nie trzeba protestować
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 10:09
Mieszkam koło 17 i jakoś nie narzekam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 08:40
Ciekawy jestem jak Ty byś reagował, gdyby obok Twojego domu dniem i nocą jeździło setki tirów, a osobówki pędziły po 150km/h...
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 07:48
Czytając ten teks odnosze wrażenie, że mieszkańcy Wieprzowa po raz pierwszy spotkali się z takim zjawiskiem jak szosa i jeżdżące nią auta... Rzeczą oczywista jest, że należy uważać podczas przechodzenia przez jezdnię, i to, że jedna z bohaterek artykułu wymieniła dwa przypadki śmierci od potrącenia samochodu to dla mnie żaden argument. Równie dobrze możemy powiedzieć "zgaśmy słońce" bo od jego promieni zmarło setki osób.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 43 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!