czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Dzieci w Ulhówku uczą się przez zabawę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2009, 14:26
Autor: (lew)

Na podsumowanie projektu uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy. Była inscenizacja "Pożegnanie jesieni, czyli co słychać u naszych leśnych przyjaciół?”, teleturniej matematyczno-przyrodniczy "Ja to umiem – ja to wiem” oraz tor przeszkód.

Chodzi o współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, który jest realizowany w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Ulhówku.

Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne na wyposażenie ośrodków zainteresowań oraz dodatkową pulę godzin zajęć pozalekcyjnych.

W tym roku szkolnym projekt realizowany był w drugiej klasie, której wychowawczynią jest Celina Trześniowską. I to ona właśnie wdrożyła autorski program "Jesienne inspiracje”. Uczniowie na zajęciach rozwijali własny potencjał intelektualny korzystając z bogatego zestawu środków dydaktycznych.

– Zdobywali wiedzę i doświadczenie, pracując na miarę swoich możliwości, zainteresowań, uzdolnień i potrzeb. Uczyli się poprzez zabawę i doświadczenie – informuje Łukasz Kłębek, wójt gminy Ulhówek.

Wszystko pokazali na uroczystym podsumowaniu akcji. Miłą niespodzianką dla uczniów były myszki-pacynki i słodycze, którymi zostali obdarowani przez dyrekcję szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!