środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Dzieciaki dobrze wiedzą, co można robić po szkole

  Edytuj ten wpis

Mimo nie najlepszej kondycji finansowej oświaty w każdej z biłgorajskich szkół prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, a uczniowie mogą wybierać pomiędzy różnorodnymi formami spędzania wolnego czasu.

Wśród podstawówek na pierwsze miejsce wysuwa się SP 5, a szkół ponadpodstawowych, mieszczące się w tym samym budynku, Gimnazjum nr 2. Uczniowie tych placówek mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, zapisać się do koła flecistów, teatralnego, czy zespołu wokalnego. Inne szkoły nie pozostają daleko w tyle. W SP nr 2, obok kółek zainteresowań organizuje się rocznie około 30 konkursów międzyklasowych. W tej szkole trwają również przygotowania do uruchomienia ścianki wspinaczkowej.
We wszystkich biłgorajskich placówkach prowadzone są zajęcia - kiedyś zwane wyrównawczymi - które obok równania słabszych do poziomu reszty, oferują zdolniejszym dzieciom, szerszy od obowiązującego program nauki. Szkoły starają się współpracować z placówkami kulturalnymi, zwłaszcza z Młodzieżowym Domem Kultury. Efektem są kółka dziennikarskie organizowane przez MDK, a prowadzone przez dziennikarzy z Telewizji Lublin i Biłgorajskiej Telewizji Kablowej.
Część zajęć odbywa się dzięki pomocy Urzędu Miasta, który każdej klasie w podstawówce przyznał tygodniowo połowę stawki za godzinę lekcyjną, a klasy gimnazjalne wspiera finansując jedne pełne zajęcia w przeciągu tygodnia. Jednak przeważająca część tych nadobowiązkowych lekcji odbywa się dzięki dobrej woli pracujących społecznie nauczycieli. (MASZ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!