piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Zamość

Dzieciaki dobrze wiedzą, co można robić po szkole


Mimo nie najlepszej kondycji finansowej oświaty w każdej z biłgorajskich szkół prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, a uczniowie mogą wybierać pomiędzy różnorodnymi formami spędzania wolnego czasu.

Wśród podstawówek na pierwsze miejsce wysuwa się SP 5, a szkół ponadpodstawowych, mieszczące się w tym samym budynku, Gimnazjum nr 2. Uczniowie tych placówek mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, zapisać się do koła flecistów, teatralnego, czy zespołu wokalnego. Inne szkoły nie pozostają daleko w tyle. W SP nr 2, obok kółek zainteresowań organizuje się rocznie około 30 konkursów międzyklasowych. W tej szkole trwają również przygotowania do uruchomienia ścianki wspinaczkowej.
We wszystkich biłgorajskich placówkach prowadzone są zajęcia - kiedyś zwane wyrównawczymi - które obok równania słabszych do poziomu reszty, oferują zdolniejszym dzieciom, szerszy od obowiązującego program nauki. Szkoły starają się współpracować z placówkami kulturalnymi, zwłaszcza z Młodzieżowym Domem Kultury. Efektem są kółka dziennikarskie organizowane przez MDK, a prowadzone przez dziennikarzy z Telewizji Lublin i Biłgorajskiej Telewizji Kablowej.
Część zajęć odbywa się dzięki pomocy Urzędu Miasta, który każdej klasie w podstawówce przyznał tygodniowo połowę stawki za godzinę lekcyjną, a klasy gimnazjalne wspiera finansując jedne pełne zajęcia w przeciągu tygodnia. Jednak przeważająca część tych nadobowiązkowych lekcji odbywa się dzięki dobrej woli pracujących społecznie nauczycieli. (MASZ)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24