Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 czerwca 2012 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Gdzie jest Łukasz? Szukają go już 16 dni

0 18 A A

To już szesnasta doba poszukiwań 14-letniego Łukasza z Hrubieszowa. Chłopiec przepadł jak kamień w wodę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od kilku dni nie ma żadnych sygnałów. – Ta cisza aż boli – mówi Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.

Co się dzieje z chłopcem? Policja zakłada, że uciekł z domu, choć nie wyklucza innych scenariuszy. Ostatni raz widziany był 25 maja wieczorem w okolicy niecieszących się dobrą sławą baraków przy ul. Ceglanej. To niedaleko Gródeckiej, gdzie mieszka. Tego dnia w szkole była wywiadówka. Chłopiec wyszedł z domu przed powrotem matki, nie wziął telefonu. – Rozesłaliśmy informacje do wszystkich jednostek w kraju, powiadomiliśmy Straż Graniczną – mówi policjant.

W sklepach i na przystankach w Hrubieszowie wiszą zdjęcia Łukasza. – W intensywne poszukiwania zaangażowani są wszyscy funkcjonariusze – dodaje Karkuszewski. – Każdego dnia penetrujemy pustostany, ogródki działkowe oraz miejsca, gdzie zbiera się młodzież, sprawdzana jest też rzeka Huczwa.
Sąsiedzi mówią, że Łukasz to grzeczny chłopak. Policjanci podkreślają, że nie był notowany. Rodzice, podobnie jak dyrektor Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie, gdzie w pierwszej klasie uczy się Łukasz, nie chcieli z nami rozmawiać.

– Nie jest ani orłem, ani osłem. Trochę wagarował, ale to nie jest jeszcze powód, żeby uciekać z domu – mówi kolega 14-latka. Nie wie, co się stało z Łukaszem. Podobnie jak inni nastolatkowie z Hrubieszowa, z którymi rozmawialiśmy.

– To taki żywy chłopak, cały czas mam go przed oczami – zamyśla się Józef Pilarczyk, przewodniczący zarządu os. Podgórze. – Ludzie mówią, że na pewno żyje, że ktoś mu jeść do baraków nosi.
Policja sprawdzała w tym miejscu. Pudło. Nieprawdziwa okazała się również informacja, że ktoś widział chłopca w namiocie na łąkach.

– Najczęstszą przyczyną zaginięć starszych dzieci i młodzieży jest ucieczka – informuje Agnieszka Duszyńska z Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA. Policjanci podkreślają, że zaginięcie dziecka trzeba zgłaszać jak najszybciej. – Nie czekajmy 24 godziny, to jakiś mit. Im szybciej zgłosimy zaginięcie, tym lepiej – radzi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

W ciągu 5 miesięcy tego roku w naszym województwie poszukiwano 239 osób, w tym 41 dzieci. Przyczyny ucieczek z domu to zwykle nieporozumienia rodzinne i problemy w szkole. – Wierzymy, że Łukasz odnajdzie się cały i zdrowy – mówi Edyta Krystkowiak, rzeczniczka hrubieszowskiej policji.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kajtek / 31 sierpnia 2012 o 12:52
[url="http://maja-danilewicz.blogspot.com/2012/08/ukaszto-juz-za-dugo-trwa.html"]http://maja-danilewicz.blogspot.com/2012/08/ukaszto-juz-za-dugo-trwa.html[/url]
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2012 o 17:29
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote] A Ty skąd to wiesz?!To niby czemu jeszcze nikt go nie zobaczył?!Czego nie zgłosiłaś tego na policję?!Jeśli wiesz coś więcej ,to napisz.
Avatar
mariolka / 5 lipca 2012 o 20:53
Łukasza nadal szukają ludzie pomóżcie to przecież ponad miesiąc pozdrawiam
Avatar
Czarnulkaa / 24 czerwca 2012 o 17:05
Niech sie chlopak znajduje.. Widziałam w parku plakat.
Avatar
Dominikaa . / 18 czerwca 2012 o 21:49
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote] czy te informacje są prawdziwe ? masz jeszcze jakieś informacje w tej sprawie ?
Avatar
Dominikaa . / 18 czerwca 2012 o 21:44
@jesienna : Czy ta informacja którą podałeś / aś jest prawdziwa ? masz jeszcze jakieś informacje w tej sprawie ?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 12:36
Łukasza ostatnio już nikt nie szuka ! Czy to znaczy, że się odnalazł ?
Avatar
gość / 14 czerwca 2012 o 13:34
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote]

I nikt do tej pory tego nie sprawdził ! I nikt go nie namierzył !
Avatar
jesienna / 14 czerwca 2012 o 12:05
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
Avatar
murama / 13 czerwca 2012 o 16:45
To małe miasto. Gródecka jest tak samo "niedaleko" Ceglanej jak Polna, czy Piłsudskiego.
Oby dzieciak znalazła się jak najszybciej!
Avatar
kajtek / 31 sierpnia 2012 o 12:52
[url="http://maja-danilewicz.blogspot.com/2012/08/ukaszto-juz-za-dugo-trwa.html"]http://maja-danilewicz.blogspot.com/2012/08/ukaszto-juz-za-dugo-trwa.html[/url]
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2012 o 17:29
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote] A Ty skąd to wiesz?!To niby czemu jeszcze nikt go nie zobaczył?!Czego nie zgłosiłaś tego na policję?!Jeśli wiesz coś więcej ,to napisz.
Avatar
mariolka / 5 lipca 2012 o 20:53
Łukasza nadal szukają ludzie pomóżcie to przecież ponad miesiąc pozdrawiam
Avatar
Czarnulkaa / 24 czerwca 2012 o 17:05
Niech sie chlopak znajduje.. Widziałam w parku plakat.
Avatar
Dominikaa . / 18 czerwca 2012 o 21:49
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote] czy te informacje są prawdziwe ? masz jeszcze jakieś informacje w tej sprawie ?
Avatar
Dominikaa . / 18 czerwca 2012 o 21:44
@jesienna : Czy ta informacja którą podałeś / aś jest prawdziwa ? masz jeszcze jakieś informacje w tej sprawie ?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2012 o 12:36
Łukasza ostatnio już nikt nie szuka ! Czy to znaczy, że się odnalazł ?
Avatar
gość / 14 czerwca 2012 o 13:34
[quote name='jesienna' timestamp='1339668310' post='639004']
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
[/quote]

I nikt do tej pory tego nie sprawdził ! I nikt go nie namierzył !
Avatar
jesienna / 14 czerwca 2012 o 12:05
Lukasz pojawia sie wieczorami w okolicach swojego domu...mieszka u jakiegos kolegi w czerwonym domu...koło domu plynie rzeczka...
Avatar
murama / 13 czerwca 2012 o 16:45
To małe miasto. Gródecka jest tak samo "niedaleko" Ceglanej jak Polna, czy Piłsudskiego.
Oby dzieciak znalazła się jak najszybciej!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!