niedziela, 25 marca 2018 r.

Zamość

Gmina uratowała liceum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2012, 19:28

Gmina Grabowiec będzie sprawować pieczę nad miejscowym liceum i szkołą zawodową. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego zmieni się organ odpowiedzialny za te placówki.

Starostwo Powiatowe w Zamościu w listopadzie ubiegłego roku postanowiło zlikwidować Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grabowcu im. 8 Bydgoskiego Pułku Piechoty, w którego skład wchodzi Liceum Ogólnokształcące oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa.

– Z roku na rok obserwowaliśmy malejącą liczbę uczniów. W ostatnim roku było ich zaledwie 62. W podjęciu decyzji zaważyły kwestie ekonomiczne – tłumaczy Jerzy Kołodziejczyk, kierownik Wydziału Edukacji w zamojskim starostwie.

Dla szkół oznaczało to ich likwidację, a dla uczniów konieczność szukania innych placówek. – Wójt jak i Rada Gminy byli za tym, aby ze względu na 60-letnią historię kontynuować tradycję grabowieckiego liceum. Od 1 września liceum, szkoła zawodowa oraz schronisko młodzieżowe, zostaną włączone w skład Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza, do którego należy podstawówka i przedszkole – wyjaśnia Elżbieta Widyma, dyrektor zespołu szkół.

Zdaniem dyrektor, decyzja jest jak najbardziej słuszna. – Ciężar utrzymania pustych budynków i tak spadłby na gminę. To spory kompleks, wszystkie szkoły są w jednym miejscu, uczniowie mają ułatwioną komunikację – mówi Elżbieta Widyma.

We wrześniu naukę w murach grabowieckiego zespołu rozpocznie 526 uczniów. – Odmalowano sale lekcyjne, przystosowano nową salę w oddziale przedszkolnym, ułożono nową posadzkę w szatni. Zakupiono nowe meble dla klas 1-3. Każdy uczeń będzie miał własną szafkę na podręczniki i przybory. Poprawiamy jeszcze zewnętrzną elewację, ale do pierwszego dzwonka zdążymy – zapewnia dyrektor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!