niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Gmina Zamość: Armia strażaków dostała medale

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2009, 13:27
Autor: (bn)

Zamojscy druhowie obchodzili 80-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji rozwiązał się worek z medalami. Jednostka z Białowoli otrzymała także trzy nowe samochody oraz poświęconą nowiutką figurę św. Floriana.

Uroczystości odbywały się z wielką pompą. Strażacy z gminy Zamość zostali odznaczeni medalami "Za zasługi dla pożarnictwa”.

Złoty otrzymali: Andrzej Lis z OSP w Białowoli, Seweryn Lis z OSP w Mokrem, Stanisław Osiak z OSP w Lipsku oraz Janusz Kasiedczak z OSP w Zawadzie.

Srebrny medal otrzymali: Krzysztof Muszyński i Stanisław Grześko z OSP Białowola, Sylwester Smoła z OSP Bortatyczach oraz Bernard Bulak z OSP Mokrem, medal brązowy natomiast dostali: Marcin Olejko, Grzegorz Piotrowski, Jarosław Gęśla, Gabriel Lupa i Bogdan Psiuk (OSP Białowola) oraz Wojciech Zieliński (OSP Mokre).
To nie wszystko.

Druhowie otrzymali także odznaki za wysługę lat. Dostali je strażacy z OSP w Białowoli. Są to: Kazimierz Tarajko (gasił pożary 45 lat!), Alfred Pupiec (40 lat), Eugeniusz Łukaszyk, Marek Lupa i Andrzej Lis (gasili 30 lat), Jan Strzałka (25 lat), Tadeusz Tarajko, Bogusław Strzałka i Jarosław Gęśla (20 lat), Bogdan Psiuk, Grzegorz Piotrowski, Krzysztof Muszyński, Gabriel Lupa (15lat) oraz Marcin Olejko, Jacek Bondyra i Adam Bochenko (10 lat).

Wręczono też odznaki wzorowego strażaka młodym druhom. Otrzymali je: Paweł Bosiak, Jacek Bondyra, Jan Dragan, Roman Lupa, Piotr Nowakowski i Marcin Goździuk.

Następnie strażacy z OSP w Mokrem, Lipska i Białowoli otrzymali trzy nowiutkie, lekkie samochody gaśnicze oraz poświęcono figurę św. Floriana, patrona strażaków.

Była też m.in. msza, koncerty w wykonaniu m.in. Orkiestry Dętej z Białowoli oraz zespołów śpiewaczych: "Białowolanki” z Białowoli, "Echo Lipska” z Lipska, "Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej oraz"Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec.

Głównym ich organizatorem był Urząd Gminy Zamość oraz strażacy-ochotnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!