piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Gminy Dołhobyczów i Mircze inwestowały. Otwarcie goni otwarcie

  Edytuj ten wpis

Trzy nowe inwestycje zostaną w piątek oficjalnie przekazane do użytku w gminie Dołhobyczów. W sąsiedniej gminie Mircze zaplanowano uroczyste otwarcie ośrodka samopomocy.

Szkołę w Dołhobyczowie, w której obecnie uczą się uczniowie podstawówki i gimnazjum, wybudowano ponad 40 lat temu jako tak zwaną tysiąclatkę.

– Od tamtej pory nie przeprowadzano żadnych poważniejszych remontów, dlatego postanowiliśmy ratować budynek – mówi Józef Demendecki, wójt gminy Dołhobyczów.

Kompleksowa modernizacja obiektów szkolnych ruszyła dwa lata temu. Zakres prac obejmował m.in. termomodernizację (docieplenie elewacji i fundamentów, stropu i stropodachów), wykonano nową konstrukcję dachu na części dydaktycznej, wyremontowano kotłownię, wymieniono instalacje, utwardzono drogi, chodniki i parkingi. Wszystko kosztowało ponad 4,7 mln zł.

W przyszłym roku – w ramach drugiego etapu prac – planowane jest wybudowanie przyszkolnej pełnowymiarowej sali sportowo-widowiskowej za ponad 3 mln zł. Na całość prowadzonych inwestycji samorząd otrzyma ponad 5,2 mln zł dofinansowania z RPO.

Piątkowa prezentacja obiektów szkolnych rozpocznie się w południe. Wcześniej zaplanowano przekazanie do użytku drogi gminnej w Horoszczycach. Budowa "schetynówki” pochłonęła ponad 400 tys. zł, z czego gmina wyłożyła z własnego budżetu połowę środków.

Na koniec odbędzie się przekazanie do użytku zmodernizowanej hydroforni i dróg gminnych w Dołhobyczowie. Pierwsze zadanie kosztowało ponad 1,3 mln zł, z czego dofinansowane z PROW wyniosło ponad 830 tys. zł.

Dzięki wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych w kwocie 288 tys. zł udało się przeprowadzić remont dróg gminnych na dołhobyczowskim osiedlu. Wykonano przepusty, chodniki,, parkingi i nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych na podbudowach, a także progi zwalniające. Wszystko kosztowało ponad 342 tys. zł.

Również w piątek w Modryniu (gm. Mircze) w budynku byłej podstawówki otwarty zostanie Środowiskowy Dom Samopomocy dla 25 osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. Podopieczni ośrodka mają zapewnione warunki niezbędne do rozwoju, rehabilitacji i integracji ze środowiskiem, w którym żyją.

Działają tu cztery pracownie: gospodarstwa domowego, komputerowa, plastyczna oraz umiejętności społecznych i zawodowych.

– Uczestnicy nabywają nowe umiejętności do samodzielnego funkcjonowania w życiu i rozwijają swoje zainteresowania – podkreśla Anna Piluś, kierownik ŚDS w Modryniu.

W placówce pracuje czterech instruktorów terapii zajęciowej, pracownik socjalny, księgowa, sprzątacza, dwóch pracowników gospodarczych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Fryzjer
luna
Pati
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Fryzjer
Fryzjer (26 kwietnia 2011 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zawsze miło i przyjemnie jest mieć ciepłą posadkę
Rozwiń
luna
luna (21 kwietnia 2011 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy w ogółe coś jest w tym Modryniu poza ŚDSem???, i komu tak naprawdę ma pomóc ten dom, odnoszę wrażenie że jedynie pani kierownik Piluś.
Rozwiń
Pati
Pati (13 października 2010 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie mieszkać w gminie, gdzie się coś buduje! Już nie mogłam patrzeć na tą szkołę

Napisał do mnie na gg, a na bloguje na prawdę dobrze. To kandydat do sejmiku województwa.

http://sebastianjablonski.blog.onet.pl/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!