sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Zamość

Góry w mieście


Wspinaczka kojarzy się z górami, a tymczasem można ją uprawiać w Biłgoraju. Dzięki pomocy finansowej władz miasta i Polskiego Związku Alpinizmu ściankę wspinaczkową uruchomiono w Szkole Podstawowej im. Kardynała Wyszyńskiego.

Jak twierdzą instruktorzy: Tomasz Sołoducha i Wojciech Szczepański do uprawiania tego sportu wystarczy przygotować sobie dres i odpowiednie buty, z reszty potrzebnego sprzętu można skorzystać na miejscu. Ich zdaniem wspinaczka halowa może stanowić doskonałą formę przygotowania do zmagań z prawdziwymi górami. - Od 10 lat bawię się we wspinanie. Ta forma rekreacji ma doskonałe walory zdrowotne, kształtuje nie tylko formę fizyczną, ale i psychikę. - mówi T. Sołoducha, który poza wspinaniem się prowadzi firmę zajmującą się… pracami na wysokościach. Jego zdaniem, wspinaczka ma jeszcze jedną ważną zaletę, wyrabia poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka. - Wspinam się od początku istnienia ścianki. Niewiele czasu zajęło mi opanowanie wejścia na szczyt - mówi uwieczniona zdjęciu 14-letnia Katarzyna Szczepańska.
Każdy kto chce nauczyć się chodzić po ścianach może to zrobić za jedyne 5 zł (młodzież jeszcze taniej) w poniedziałki, wtorki i czwartki od godziny 18.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24