Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 lipca 2016 r.
11:53

Grabowiec: Kierowca potrącił ojca prowadzącego wózek z dzieckiem

Autor: Zdjęcie autora łm
0 40 A A
Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR, fot. archiwum DW
Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR, fot. archiwum DW

Wypadek w Grabowcu. 80-letni kierowca potrącił mężczyznę prowadzącego wózek z dzieckiem. Noworodek jest w ciężkim stanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę około godz. 15.30 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Grabowiec, na drodze prowadzącej do cmentarza.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-letni kierowca fiata uno potrącił 36-letniego mężczyznę, który prowadził wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Wszyscy trafili do szpitala. Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem.  Lekarze określają stan chłopca jako ciężki. 

Kierujący fiatem mężcyzna był trzeźwy.

- To jest wąska droga. 36-latek szedł z wózkiem poboczem. Auto najechało na niego od tyłu. Wyjaśniamy dlaczego tak się stało - mówi Dominika Przybylska z policji w Zamościu.

36-letni ojciec dziecka nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wyszedł już ze szpitala.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 19:53
+1
Jak pieszy miał poruszać się niezgodnie z przepisami skoro szedł na cmentarz? skoro szedł na cmentarz i samochód jechał na cmentarz to co - ojciec z dzieckiem miał iść dookoła? Ludzie to droga jednokierunkowa i wieś a nie miasto. Jesli kierowca chciał jechać szybciej wystarczyło nie skręcać w tą szosę tylko pojechać parę metrów dalej. Każdy kto zna Grabowiec to wie. Winy pieszego tu nie widzę bo szedł za korowodem a ten zawsze zajmuje całą ulicę z tego prostego powodu, że jest bardzo wąska, dlatego od kilku lat jest jednokierunkowa. Kto nie zna Grabowca niech się nie wypowiada.
Jak pieszy miał poruszać się niezgodnie z przepisami skoro szedł na cmentarz? skoro szedł na cmentarz i samochód jechał na cmentarz to co - ojciec z dzieckiem miał iść dookoła? Ludzie to droga jednokierunkowa i wieś a nie miasto. Jesli kierowca chciał jechać szybciej wystarczyło nie skręcać w tą szosę tylko pojechać parę metrów dalej. Każdy kto zna Grabowiec to wie. Winy pieszego tu nie widzę bo szedł za korowodem a ten zawsze zajmuje całą ulicę z tego prostego powodu, że jest bardzo wąska, dlatego od kilku lat jest jednokierunkowa. Kto nie ... rozwiń
Avatar
Xxx / 3 lipca 2016 o 19:10
+1
Pieszy z dzieckiem szedł dobrze jest to droga jedno kierunkowa minęło go kilka samochodów a 80 letni kierowca nie zauważył albo zaslabl bo prędkość była 15/20 km na h max i udezyl pierwsze ojca a później przejechał bo brzuszku dziecka i około 5metrów dalej się zatrzymał ewidentna wina kierowcy 
Avatar
gość / 3 lipca 2016 o 17:48
+1
głupi to ty jesteś... szedł na cmentarz, auto tez jechało w strone cmentarza... uderzyło go w plecy bo facet wjechał wprost na ojca a on wleciał na maske.... nie *** farmazonów jesli cie tam nie było
Avatar
gość / 3 lipca 2016 o 17:30
+1
jaka wina ojca?????? on szedł za korowodem pogrzebowym aby pochować prababcie małego, który był troche przed nim. ten dziadek powinien wiedzieć że jeśli idzie taka grupa ludzi środkiem ulicy na cmentarz to nie powinien tak szybko jechać zwłaszcza ze też uczestniczył w tym pogrzebie
Avatar
GOŚĆ1234 / 6 lipca 2016 o 20:33
alf napisał:
Ojciec poruszał się prawą stroną dlatego że samochód który wiezie trumnę też jedzie prawą stoną. Ludzie nie znacie Grabowca!!! Pojęcia nie macie o niczym więc nie wiem po co się wypowiadacie. Najgorsze,że dziecko nie żyje. Przestańcie bredzić. Jaki chodnik człowieku. Wbij sobie w google street view i zobacz jak wygląda ulica Cmentarna i przestań chrzanić farmazony. Każdy uczestnik korowodu pogrzebowego czy to pieszy, czy samochodem porusza się w jednym kierunku więc nie chrzańcie o czyjejkolwiek bezmyślności. Wasze komentarze tylko krzywdzą ludzi. Tam jest wąska ulica i nie ma żadnego chodnika. To WIEŚ!!! nie miasto. Kierowca ma wybór i nie musi jechać za konduktem tylko wystarczy pojechać dalej i skręcic w następną uliczkę nie powodując zagrozenia dla pieszych idących na cmentarz. Tyle na ten temat.
rozwiń
Avatar
ares / 4 lipca 2016 o 21:09
alf - flet grabowiec miasto??? hahaha widze nie masz wgl.pojecia oczym mówisz:p zamilcz!
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 14:34
Zabierac starym capom prawo jazdy!!!!!!!!!!!!
Avatar
Krzysiek / 4 lipca 2016 o 09:26
Helikopter nie brał udziału w tej akcji tylko zespoły Ratownictwa Medycznego z Zamościa.Brawo dla zespołu z Miączyna który był tam jako pierwszy.
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 22:37
Zabrać prawo jazdy takim starszym osobam albo badania robić bądźmy dobrej myśli ze maluszek wyjdzie z tego zdrówka życzę szybkiego trzeba byc dobrej myśli.
Avatar
g. / 3 lipca 2016 o 21:43
Mariusz napisał:
Dziad powinnien wózkiem innwalidzkim jeździć , z chodzikiem staruch powinien łazić !!!! Ledwo nogami starzec powłuczy a do kierowania autem się bierze i jeszcze małe dzieci staruch rozjeżdźa .
karma wraca drogi/a kolego/koleżanki i mam nadzieję, że w tym przypadku również wróci 
Avatar
GOŚĆ1234 / 6 lipca 2016 o 20:33
alf napisał:
Ojciec poruszał się prawą stroną dlatego że samochód który wiezie trumnę też jedzie prawą stoną. Ludzie nie znacie Grabowca!!! Pojęcia nie macie o niczym więc nie wiem po co się wypowiadacie. Najgorsze,że dziecko nie żyje. Przestańcie bredzić. Jaki chodnik człowieku. Wbij sobie w google street view i zobacz jak wygląda ulica Cmentarna i przestań chrzanić farmazony. Każdy uczestnik korowodu pogrzebowego czy to pieszy, czy samochodem porusza się w jednym kierunku więc nie chrzańcie o czyjejkolwiek bezmyślności. Wasze komentarze tylko krzywdzą ludzi. Tam jest wąska ulica i nie ma żadnego chodnika. To WIEŚ!!! nie miasto. Kierowca ma wybór i nie musi jechać za konduktem tylko wystarczy pojechać dalej i skręcic w następną uliczkę nie powodując zagrozenia dla pieszych idących na cmentarz. Tyle na ten temat.
rozwiń
Avatar
ares / 4 lipca 2016 o 21:09
alf - flet grabowiec miasto??? hahaha widze nie masz wgl.pojecia oczym mówisz:p zamilcz!
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 14:34
Zabierac starym capom prawo jazdy!!!!!!!!!!!!
Avatar
Krzysiek / 4 lipca 2016 o 09:26
Helikopter nie brał udziału w tej akcji tylko zespoły Ratownictwa Medycznego z Zamościa.Brawo dla zespołu z Miączyna który był tam jako pierwszy.
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 22:37
Zabrać prawo jazdy takim starszym osobam albo badania robić bądźmy dobrej myśli ze maluszek wyjdzie z tego zdrówka życzę szybkiego trzeba byc dobrej myśli.
Avatar
g. / 3 lipca 2016 o 21:43
Mariusz napisał:
Dziad powinnien wózkiem innwalidzkim jeździć , z chodzikiem staruch powinien łazić !!!! Ledwo nogami starzec powłuczy a do kierowania autem się bierze i jeszcze małe dzieci staruch rozjeżdźa .
karma wraca drogi/a kolego/koleżanki i mam nadzieję, że w tym przypadku również wróci 
Avatar
g. / 3 lipca 2016 o 21:42
karma wraca drogi/a kolego/koleżanki i mam nadzieję, że w tym przypadku również wróci 
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 19:53
+1
Jak pieszy miał poruszać się niezgodnie z przepisami skoro szedł na cmentarz? skoro szedł na cmentarz i samochód jechał na cmentarz to co - ojciec z dzieckiem miał iść dookoła? Ludzie to droga jednokierunkowa i wieś a nie miasto. Jesli kierowca chciał jechać szybciej wystarczyło nie skręcać w tą szosę tylko pojechać parę metrów dalej. Każdy kto zna Grabowiec to wie. Winy pieszego tu nie widzę bo szedł za korowodem a ten zawsze zajmuje całą ulicę z tego prostego powodu, że jest bardzo wąska, dlatego od kilku lat jest jednokierunkowa. Kto nie zna Grabowca niech się nie wypowiada.
Jak pieszy miał poruszać się niezgodnie z przepisami skoro szedł na cmentarz? skoro szedł na cmentarz i samochód jechał na cmentarz to co - ojciec z dzieckiem miał iść dookoła? Ludzie to droga jednokierunkowa i wieś a nie miasto. Jesli kierowca chciał jechać szybciej wystarczyło nie skręcać w tą szosę tylko pojechać parę metrów dalej. Każdy kto zna Grabowiec to wie. Winy pieszego tu nie widzę bo szedł za korowodem a ten zawsze zajmuje całą ulicę z tego prostego powodu, że jest bardzo wąska, dlatego od kilku lat jest jednokierunkowa. Kto nie ... rozwiń
Avatar
alf / 3 lipca 2016 o 19:42
-1
Ja tutaj widzę jeszcze inny problem. Otóż do zdarzenia doszło podczas przejścia pogrzebu z kościoła dekanalnego w Grabowcu na cmentarz. W mieście od kościoła do cmentarza jest około 1 kilometr lub nieco więcej. W takim mieście jak grabowiec są chodniki, nie rozumiem wiem dlaczego takie przykre uroczystości zawsze muszą poruszać się pieszo od domu do kościoła i z kościoła na cmentarz i to pieszo część uiczestników a część samochodami. Tak samo w dużych miastach, to blokuje ruch, a nie raz tak jak teraz potrafią zdażyć się wypadki, nie lepiej iść chodnikiem? Albo korowód jedynie samochodowy bez zorganizowanej grupy pieszych? Idąc dalej, kierowca w tym przypadku tak jak ojciec dziecka poruszali się za korowodem pogrzebowym w kiedynku cmentarza. Dlaczego ojciec poruszał się po prawej stronie jezdni? To droga publiczna, a nie strefa zamieszkania - więc było to błędne. Inna sprawa podobno kierowca miał cukrzycę i zasłabł za kierowników, stąc doszło do wypadku, ale pomimo stania się tragedii nie zwalnia nas to z obowiązku przestrzegania zasad ruchu, nawet idąc pieszo na cmentarz.
Ja tutaj widzę jeszcze inny problem. Otóż do zdarzenia doszło podczas przejścia pogrzebu z kościoła dekanalnego w Grabowcu na cmentarz. W mieście od kościoła do cmentarza jest około 1 kilometr lub nieco więcej. W takim mieście jak grabowiec są chodniki, nie rozumiem wiem dlaczego takie przykre uroczystości zawsze muszą poruszać się pieszo od domu do kościoła i z kościoła na cmentarz i to pieszo część uiczestników a część samochodami. Tak samo w dużych miastach, to blokuje ruch, a nie raz tak jak teraz potrafią zdażyć się wypadki, nie lepiej... rozwiń
Avatar
Xxx / 3 lipca 2016 o 19:10
+1
Pieszy z dzieckiem szedł dobrze jest to droga jedno kierunkowa minęło go kilka samochodów a 80 letni kierowca nie zauważył albo zaslabl bo prędkość była 15/20 km na h max i udezyl pierwsze ojca a później przejechał bo brzuszku dziecka i około 5metrów dalej się zatrzymał ewidentna wina kierowcy 
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!