sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Hrubieszów: Nowe podatki w nowym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2011, 10:43
Autor: (lew)

Radni Hrubieszowa ustalili wysokość przyszłorocznych podatków (Leszek Wójtowicz / archiwum)
Radni Hrubieszowa ustalili wysokość przyszłorocznych podatków (Leszek Wójtowicz / archiwum)

Radni Hrubieszowa ustalili wysokość przyszłorocznych podatków. Podczas piątkowej sesji zadecydowali, że wszystkie będą wyższe średnio o 4 proc.

Sekretarz miasta Czesław Podgórski podkreśla, że podwyżka jest w granicach inflacji i nie dotyczy to podatku rolnego, który jest obliczany na podstawie ceny kwintala żyta. Górna granica podana przez Główny Urząd Statystyczny wynosi 74 złote, ale radni Hrubieszowa obniżyli ją do 50 zł.

Podczas obrad rada zgodziła się też na sprzedaż działek na cele inwestycyjne. Chodzi o nieruchomości w osiedlach Lipice i Sławęcin, przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe oraz działki w rejonie ul. Nowej, na których może powstać biogazownia. Do władz miasta zgłosiło się już kilka firm zainteresowanych taką inwestycją, ale czy nieruchomości zostaną w ten sposób zagospodarowane jeszcze nie wiadomo. W lutym przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na sprzedaż terenów inwestycyjnych.

Radni zmienili też statut Młodzieżowej Rady Miasta. Oprócz poszczególnych placówek oświatowych swoich przedstawicieli będą w niej mieć także organizacje harcerskie i sportowe. W 15-osobowej radzie zasiądzie dwóch ich reprezentantów, pozostali członkowie rady będą pochodzić z poszczególnych szkół.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!