wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

I znowu można poszaleć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2006, 10:47

Szkolenia, dzięki którym kierowcy mogą zredukować obciążające ich konto punkty karne, cieszą się coraz większym powodzeniem. W najbliższym czasie zainteresowanych nie zabraknie, bo wakacyjne upały zdecydowanie uderzają zmotoryzowanym do głowy.

W ostatnią niedzielę fotoradar zamojskiej drogówki zarejestrował 140 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. A urządzenie pracowało tylko po południu, między godz. 16 a 21 i reagowało
wyłącznie na obiekty, które poruszały się z prędkością powyżej 70 kilometrów na godzinę. Jednak taki wynik to ostatnio nic nadzwyczajnego.
– Latem kierowca ma ciężką nogę. Szczególnie na równiutkich, nowo oddanych do użytku odcinkach jezdni – potwierdza aspirant sztabowy Jan Zubilewicz z zamojskiej drogówki.
Gładka jak stół jest ulica Lipska w Zamościu, gdzie niedawno fotoradar złapał sznur 15 pojazdów jadących z prędkością 83 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze drogówki lubią też ustawić swoje cacko w Starym Zamościu, gdzie droga krajowa przecina teren zabudowany, co przełożyło się ostatnio na 560 mandatów w ciągu trzech dni. Biorąc pod uwagę, że każde zdjęcie fotoradaru ustawionego na 70 km/h to minimum 4 punkty karne, 24-punktowy roczny limit to rzeczywiście niewiele.
Sposobem na to jest odbycie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego szkolenia, które pozwala na redukcję balastu o 6 punktów. Sesja w towarzystwie psychologa i policjanta trwa 6 godzin, kosztuje jedynie 250 zł, a wszystko odbywa się jednego dnia. – Mamy grupę stałych klientów, którym moglibyśmy wystawić pomnik. Gdyby nie to, że ze szkolenia można korzystać nie częściej niż raz na pół roku, byliby u nas co tydzień – żartuje Andrzej Szprynger, zastępca dyrektora WORD w Lublinie. Stali klienci, o których mowa, to jedna trzecia spośród 200 osób, które przeszły szkolenia w zeszłym roku. W ciągu sześciu lat liczba chętnych do redukcji punktów wzrosła w lubelskim WORD dwukrotnie. W Zamościu jest podobnie. (ema)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!