niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Interes się kręci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2006, 18:51

Wbrew obawom zamojskich taksówkarzy, koszty montażu kas fiskalnych nie stały się gwoździem do trumny ich branży. Obecnie po Zamościu jeździ więcej taksówek, niż kiedykolwiek, a dziesiątki młodych ludzi znajdują pracę przy ich obsłudze.

Zamojski magistrat wydał właśnie licencję dla taksówki o numerze bocznym 152. Od początku ubiegłego roku w mieście zarejestrowano 38 takich pojazdów. Żaden nie został wyrejestrowany. - To ostatnio zrobił się całkiem niezły interes - komentuje Tadeusz Konopacki, dyrektor Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Zamość. - Taksówki stają się konkurencyjne nawet dla komunikacji miejskiej. Na przykład ludzie, którzy dojeżdżają do Zamościa do pracy zrzucają się na jeden kurs i wychodzi im nawet taniej.
- Do tej pory zamojscy taryfiarze raczej nie myśleli o przewozach poza miasto. A my szukamy ciągle nowych luk w rynku. Na przykład ostatnio odbieraliśmy grupę Japończyków z lotniska Okęcie - opowiada Władysław Kasprzak, prezes korporacji Van Taxi.
Firma, chociaż działa w mieście dopiero od roku, już ma 22 samochody i zatrudnia około 30 kierowców. A to nie koniec, bo w planach jest zakup kolejnych siedmiu aut i wyposażenie niektórych w windy ułatwiające wsiadanie pasażerom na wózkach inwalidzkich.
Taksówkarze działający w mieście od lat, nie są aż takimi optymistami. - Bo miasto się wyludnia. Jest mniej zleceń na kursy, młodzi ludzie wyjeżdżają do pracy za granicę. Część taksówkarzy siedzi na stałe w Anglii. Przyjeżdżają tylko raz na pół roku przełamać licznik, żeby nie stracić licencji - opowiada właściciel jednego z zamojskich przedsiębiorstw taksówkowych.
Z drugiej strony, zamojscy taryfiarze liczą na nasilanie się ruchu turystycznego i nie rezygnują. Przykładem przedsiębiorstwo LUX Taxi, które w ciągu ostatniego półtora roku zakupiło kilka nowych samochodów i do Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu zgłosiło zapotrzebowanie na 33 kierowców.
Zamojski pośredniak regularnie opłaca bezrobotnym kursy na kierowcę taksówki, jeżeli ci udokumentują, że mają perspektywę zatrudnienia w zawodzie. - Boom zaczął się wiosną ubiegłego roku. Od tamtej pory opłaciliśmy kursy dla 57 osób, z czego 38 znalazło pracę - informuje Anna Dragan z Działu Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.
Wszystko wskazuje, że na tym nie koniec. Wczoraj do zamojskiego pośredniaka zgłosiło się trzech kolejnych chętnych do uprawiania zawodu taksówkarza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!