wtorek, 23 maja 2017 r.

Zamość

Janusz Rosłan nie ma koalicji większościowej w Radzie Miasta Biłgoraja

Dodano: 22 listopada 2002, 14:36
Autor: Zofia Sawecka

Janusz Rosłan, reprezentant SLD, który już w pierwszej turze wyborów samorządowych druzgocąco pokonał kontrkandydatów do fotela burmistrza Biłgoraja, musi rządzić miastem z opozycją.

W 21-osobowej RM SLD zdobyło 9 mandatów. Koalicję większościową utworzyły ugrupowania prawicowe, których liderzy objęli kierownicze funkcje w radzie (np. b. burmistrz Stefan Oleszczak i b. przewodniczący RM Mirosław Tujak). Lewica pozostaje w opozycji. - Prawicowe ugrupowania odmówiły mi współpracy. Liczyłem na Jedność Ziemi Biłgorajskiej, z której wywodzi się przewodniczący Rady Miejskiej, ale on stwierdził, że bliżej mu do prawicy - powiedział Dziennikowi Janusz Rosłan.
Jest jednak przekonany, że dogada się z opozycją i przy rozwiązywaniu problemów miasta zjednoczy radę. - Najważniejszy etap zajmowania stanowisk mamy już za sobą. Apetyty są zaspokojone a teraz trzeba pracować. Ta współpraca będzie zależała od osobowości każdego radnego i jego chęci do współpracy - mówi. - Dojdziemy do kompromisu, jeśli będziemy rozmawiać - ripostuje Zbigniew Kita, przewodniczący RM. - Dotychczasowe rozmowy dotyczyły rozwiązań personalnych w kierownictwie rady i Urzędu Miasta. Nastawienie na rozwiązania polityczne w kierowaniu miastem jest błędem. Trzeba stosować klucz wartości osobistych, reprezentowanych przez kandydatów. Deklaruje jednak daleko idącą współpracę z burmistrzem na rzecz miasta.
Janusz Rosłan nie podjął jeszcze żadnych decyzji personalnych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24