Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 maja 2009 r.
8:58
Edytuj ten wpis

Jej karetka nie uratuje, bo... nie dojedzie

Autor: Zdjęcie autora Piotr Stasiuk
0 6 A A

Bogumiła Kukiełka jest ciężko chora. Ale w razie potrzeby nie ma co liczyć na pomoc. Droga do jej domu jest nie do przebycia dla karetki pogotowia. A gmina od dwóch lat nie może doprowadzić dojazdu do porządku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bogumiła Kukiełka przeszła dwa zawały i wylew. Ma za sobą dwie operacje kręgosłupa. Porusza się o kulach.

- Potrzebuję stałej opieki. Regularnie muszę dojeżdżać na fizjoterapię - skarży się kobieta.

Problem polega na tym, że do jej domu wiedzie gruntowa droga. Trudno nią przejechać nawet gdy jest sucho. Kiedy popada, staje się to właściwie niemożliwe.

- Jeszcze dwa lata temu nie było problemu, bo poprzedni wójt jak mógł łatał tę drogę - opowiada Bogumiła Kukiełka. Ale to się zmieniło.

Kiedy ostatnio karetka jechała do niej z aparatem EKG musiała zatrzymać się czterysta metrów przed domem. Medycy nieśli aparaturę piechotą. - Wczoraj było sucho, ale i tak kierowca "erki” uszkodził sobie miskę olejową na wybojach. Zdenerwował się i powiedział, że już więcej nie podjedzie - martwi się inwalidka.

Obwoźni handlarze również przestali już dojeżdżać do pani Bogumiły. Narzeka też listonosz. - Nie mam jak zrobić zakupów, jak pojechać po leki. Transport kosztuje - załamuje ręce kobieta.

- Strach pomyśleć… Niech mi się pacjentka zacznie dusić, co wtedy? - pyta wzburzona Wiesława Grotnik, opiekunka chorej. - Do najbliższych zabudowań jest pół kilometra. Zanim tam dotrę, zanim sąsiad zaprzęgnie konia… To jest walka o ludzkie życie! Wójt chyba nie jest tego świadomy.

Pani Bogumiła przyznaje, że po jej prośbach w zeszłym roku gmina wykopała krótki rowek odwadniający przy drodze. Ale zrobili to byle jak. - A jak wysypali trochę gruzu w dziury, to takiego, że druty ze zbrojenia wystawały i ludzie sobie na nich opony poprzebijali - wspomina.

Dlaczego samorząd nie zajmie się tą drogą raz, a porządnie? - W ubiegłym roku powstrzymała nas zła aura - tłumaczy Janusz Bałabuch, wójt Krynic. - Stan tej już i tak drogi jest lepszy niż w latach poprzednich. Została odwodniona. Wysypano żwir.

Przyznaje, że w tegorocznym budżecie nie ujęto budowy drogi do Bogumiły Kukiełki. - Ale nie zwalnia nas to z remontów bieżących, takich jak równanie spychaczem i wysypywanie żużlu. Dalsze tego typu prace planujemy na czerwiec - obiecuje Bałabuch.

Ta obietnica cieszy. Sprawdzimy, czy zostanie zrealizowana.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sulik / 13 października 2009 o 12:33
Sulik napisał:
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Współczuje tej pani ale nie może być tak że aby do domów oddalonych od dróg wskutek braku rozsądku ,gminy dobudowywały te z kasy gminnej czyli z naszej ! Może się mylę bo nie znam szczegółów ale z tego co zostało napisane taki obraz sytuacji można dostrzec ,a po za tym są instytucje do tego powołane które mogą tą panią wspomóc w jej chorobie i kłopotach jak choćby PeFRON .
Natomiast jeżeli jest to i dotyczy drogi gminnej to pieniądze znaleźć się muszą !
Natomiast jeżeli jest to i dotyczy drogi gminnej to pieniądze znaleźć się muszą ! rozwiń
Avatar
Sulik / 13 października 2009 o 12:29
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Współczuje tej pani ale nie może być tak że aby do domów oddalonych od dróg wskutek braku rozsądku ,gminy dobudowywały te z kasy gminnej czyli z naszej ! Może się mylę bo nie znam szczegółów ale z tego co zostało napisane taki obraz sytuacji można dostrzec ,a po za tym są instytucje do tego powołane które mogą tą panią wspomóc w jej chorobie i kłopotach jak choćby PeFRON .
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Wspó... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2009 o 08:22
Jakby to była Bałabucha ( ludzie, co za nazwisko! ) matka, to od razu asfalt by zrobił.
Avatar
droga / 17 maja 2009 o 04:04
znam ta droge mysle ze powinien zajac sie wojt gminy Krynice i gminy Komarow poniewaz ta droga prowadzi do Ksiezostan a najlepiej pan posel Stanislaw Zelichowski moze cos pani chorej pomoze. to sa jego rodzinne strony ---pozdrawiam
Avatar
Ruwny / 16 maja 2009 o 12:39
jak się jest ciężko chorym to się leży w szpitalu
Avatar
aaa / 15 maja 2009 o 09:50
A co to jest "krótki rower odwadniający przy drodze"
Avatar
Sulik / 13 października 2009 o 12:33
Sulik napisał:
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Współczuje tej pani ale nie może być tak że aby do domów oddalonych od dróg wskutek braku rozsądku ,gminy dobudowywały te z kasy gminnej czyli z naszej ! Może się mylę bo nie znam szczegółów ale z tego co zostało napisane taki obraz sytuacji można dostrzec ,a po za tym są instytucje do tego powołane które mogą tą panią wspomóc w jej chorobie i kłopotach jak choćby PeFRON .
Natomiast jeżeli jest to i dotyczy drogi gminnej to pieniądze znaleźć się muszą !
Natomiast jeżeli jest to i dotyczy drogi gminnej to pieniądze znaleźć się muszą ! rozwiń
Avatar
Sulik / 13 października 2009 o 12:29
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Współczuje tej pani ale nie może być tak że aby do domów oddalonych od dróg wskutek braku rozsądku ,gminy dobudowywały te z kasy gminnej czyli z naszej ! Może się mylę bo nie znam szczegółów ale z tego co zostało napisane taki obraz sytuacji można dostrzec ,a po za tym są instytucje do tego powołane które mogą tą panią wspomóc w jej chorobie i kłopotach jak choćby PeFRON .
Zaraz jaka droga? na czyj koszt ? rozumiem ta pani jest chora ! ale co ma wspólnego choroba z usytuowaniem jej budynku z dala od drogi jej remontem czy modernizacją to ona lub przodkowie tak budynek usytuowali i bynajmniej nie był to chyba błąd urzędnika -chyba że było inaczej ? bo z tego wynika że wszędzie gminy na min. nasz koszt muszą wykonywać drogi do budynków prywatnych oddalonych od dróg głównych czyli inaczej mówiąc nie ważne czy ktoś umiał pomyśleć czy nie budując swoje obejście ,gospodarstwo ważne że droga się należy ! Wspó... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2009 o 08:22
Jakby to była Bałabucha ( ludzie, co za nazwisko! ) matka, to od razu asfalt by zrobił.
Avatar
droga / 17 maja 2009 o 04:04
znam ta droge mysle ze powinien zajac sie wojt gminy Krynice i gminy Komarow poniewaz ta droga prowadzi do Ksiezostan a najlepiej pan posel Stanislaw Zelichowski moze cos pani chorej pomoze. to sa jego rodzinne strony ---pozdrawiam
Avatar
Ruwny / 16 maja 2009 o 12:39
jak się jest ciężko chorym to się leży w szpitalu
Avatar
aaa / 15 maja 2009 o 09:50
A co to jest "krótki rower odwadniający przy drodze"
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 44

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!