środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Józefów najlepszą gminą na Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2010, 15:59

Józefów zajął najlepsze miejsce spośród gmin województwa lubelskiego w rankingu powiatów i gmin za 2009 rok, które ogłosił Związek Powiatów Polskich. – To najlepsza nagroda za naszą pracę – uważa burmistrz miasteczka, które w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich uplasował się na 28 pozycji w kraju.

W rankingu powiatów i gmin uczestniczą samorządy z całej Polski. Są oceniane przez ekspertów według kilkudziesięciu kryteriów w 8 grupach tematycznych.

To m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania samorządu, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych oraz współpraca krajowa i międzynarodowa.

Józefów zajął najwyższe miejsce spośród gmin Lubelszczyzny.

– To najlepsza nagroda za naszą pracę – mówi Roman Dziura, burmistrz roztoczańskiego miasteczka, w którym dobrze się dzieje.

Przypomnijmy, że w ub. roku utworzono tam m.in. drugą w kraju spółdzielnię socjalną. Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej daje szansę na start zawodowy tym, którym najtrudniej dziś znaleźć pracę. Prace na dzień dobry znalazło tam dziewięć osób, w tym 8 z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Władze miasteczka stawiają na turystów. W październiku w miejscowych kamieniołomach ćwiczyli żołnierze, którzy w kwietniu rozpoczną misję w Afganistanie. Niedawno otwarto tam nową atrakcję turystyczną. To zegar słoneczny na placu przed magistratem.

Po wielu latach starań w tym roku powstanie plaża z prawdziwego zdarzenia i nowy zbiornik o lustrze wody ponad 2 ha. – Inwestycja będzie realizowana obok nurtu rzeki w miejscu byłej kopalni piasku, co gwarantuje, że woda w zbiorniku będzie ciepła, a plaża dla wypoczywających wygodna – przewiduje burmistrz.

Poza już wymienionymi pracami inwestycja obejmuje także wykonanie kanału, łączącego istniejący już akwen z nowym zbiornikiem, kładka między nimi oraz ciąg pieszo-rowerowy o długości prawie 700 m i szerokości 3 m. Planowane jest także zagospodarowanie przyleśnej polany.

Wszystko ma kosztować ponad 1 mln złotych, z czego 85 proc. będzie pochodzić z RPO Województwa Lubelskiego.

Burmistrz Józefowa zapowiada, że do końca zimy powinien być znany wykonawca robót. Pierwsze prace mają się rozpocząć wiosną, a cała inwestycja formalnie musi być zrealizowana do końca tego roku.

Na pewno będzie wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają Roztocze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
josef1946@go2.pl
tye
znajomi
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

josef1946@go2.pl
josef1946@go2.pl (10 stycznia 2010 o 06:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Abramów jest w powiecie lubartowskim.Cóż jaki starosta ,taki powiat.Obaj/wójt i starosta z PSL=u
Rozwiń
tye
tye (9 stycznia 2010 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brawo; janów lubelski 169 miejsce hahahhhahhah
Rozwiń
znajomi
znajomi (9 stycznia 2010 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni zorganizować ranking na najgorszą gminę w woj. lubelskim a napewno wygrałby Abramów w pow. lubartowskim to najbardziej zaśmiecona i zasyfiona gmina na świecie a wójt nic z tego sobie nie robi nawet śniegu nie odgarną przed urzędem. Ale cóż jaki gospodarz takie gospodarstwo!!!!!!!!!!
Rozwiń
Urzędnik
Urzędnik (9 stycznia 2010 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś nasz Urząd chciał brać udział w Rankingu ZPP. Za różne zadania były przydzielane punkty. Gdy zobaczyliśmy, że najwięcej punktów dostaje się za założenia konta e-mailowego u nich, to sobie odpuściliśmy te fikcyjne rankingi.
Rozwiń
JÓZEFÓW -MIASTO
JÓZEFÓW -MIASTO (9 stycznia 2010 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRZECIEŻ JÓZEFÓW OD DAWIEN DAWNA JEST MIASTEM. NAWET BURMISTRZ MA ŁAŃCUCH NA SZYI , TYLKO SMYCZY BRAK.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!