sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Kanalizacja wystrzeliła jak wulkan

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Machnów Nowy. Mieszkaniec jednego z bloków w Machnowie Nowym jest zrozpaczony. Kilka dni temu w jego toalecie wystrzelił wulkan… fekaliów.

Mężczyzna obwinia o to "fachowców” z gminy. Na urzędników narzekają także inni.

- Pozapychałem rury w mieszkaniu różnymi pakułami i szmatami i boję się z nich korzystać - żali się 65-letni Wacław Rodak z bloku przy ul. Wierzbickiej w Machnowie. - W mieszkaniu nadal śmierdzi. Podłogę i ściany doprowadziłem do porządku, ale nie wiem co mam dalej robić. W gminie nie chcą pomóc.

Na osiedlu mieszkaniowym w Machnowie Nowym stoi kilkanaście bloków. Jakiś czas temu należały do miejscowego PGR, potem przejęła je Agencja Rynku Rolnego w Lublinie, a ostatnio (tak mówią mieszkańcy) zarządza nim UG w Lubyczy Królewskiej. Miejscowi nie są z tego zadowoleni.

- Ludzie przeważnie wykupili sobie mieszkania i o nie dbają - tłumaczy Andrzej Hałasa z Machnowa Nowego. - Jednak to co jest dookoła bloków, jest zaniedbane. Wszędzie są chaszcze, chodniki mamy dziurawe, a plac zabaw i płotki przy nim się po prostu rozleciały. - Przy gminie urzędnicy wszystko sobie odnowili, a o nas zupełnie zapomnieli - dodaje jedna z machnowskich lokatorek.

Czarę goryczy przelała zapchana kanalizacja w bloku przy ul. Wierzbickiej 14. O tym "śmierdzącym” problemie zawiadomił urzędników Rodak. - Przyjechało kilku fachowców z UG na ciągniku - mówi Rodak. - U nas pod blokiem są dwie studzienki. Fachowcy wsadzili pompę w jedną z nich i zaczęli nią pchać fekalia. Efekt? W mojej łazience wybił wulkan! Zapchałem rury i z nich nie korzystam. Nawet myję się w miednicy.

Rodak prosił UG o pomoc. Bez skutku. - Ten blok nie należy do gminy - mówi Andrzej Wosiek, sekretarz UG w Lubyczy. - Także nie zarządzamy siecią kanalizacyjną wewnątrz budynku, a tylko odcinkiem do studzienki. Nie wiem, jakie tam roboty były prowadzone… Jednak o przepychanie kanalizacji powinni zadbać sami mieszkańcy. Oni są właścicielami bloku.

A co z terenem wokół? - Tu jest podobna sytuacja - tłumaczy sekretarz. - Ludzie sami powinni dbać o porządek. Tylko plac zabaw przy miejscowym przedszkolu jest przez nas administrowany. I on zostanie odnowiony.

Rodak jest tym oburzony. - Przecież gmina pobiera opłaty za wodę i ścieki! - tłumaczy. - Powinna też zadbać o awarie, które się zdarzają. Nie wiem jeszcze co mam z tą niesprawiedliwością zrobić… Bo racja jest po mojej stronie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kjkol
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kjkol
kjkol (17 października 2008 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie w Machnowie są takie budynki, jak ten na zdjęciu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!