środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

"Kanar” pod ostrzałem radnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2009, 18:09
Autor: Bogdan Nowak

Ubierają się za mało reprezentacyjnie. Są bezwzględni nawet wobec niepełnosprawnych. A na dodatek podstępnie czatują na niewinnych pasażerów - takie zastrzeżenia do pracy kontrolerów mają radni Zamościa. Prezydent bierze krytykowanych w obronę.

- Nasi kontrolerzy chluby miastu nie przynoszą. To pewne - zakomunikował na ostatniej sesji radny Marek Dziura (PiS). - Jak oni chodzą ubrani! Byle jak! Władze powinny się tym zająć - dorzucił Dziura i swoim wystąpienie wywołał prawdziwą burzę.

- Mnie się skarżyli niepełnosprawni pasażerowie MZK - dodał Gerard Waszkiewicz, radny PO. - Mieli bilety, ale wieźli ze sobą listwy do boazerii. Kontroler powiedział, że to jest dodatkowy bagaż i dał im karę. Chcieli dopłacić 2 zł, ale nie było dyskusji. To kłopot. Ci ludzie żyją głównie z zasiłków z opieki społecznej.

Żalów było więcej. - Zdarza się, że mieszkańcy innych miast kasują w zamojskich autobusach kupione u siebie bilety - wyłuszczył Antoni Zieliński z PiS. - Dopiero od kontrolerów dowiadują się, że jadą właściwie na gapę. Widziałem kilka takich przypadków. Oni zapłacili, tylko nie w Zamościu. Coś tu jest nie tak.

Dlatego właśnie Zieliński domaga się od miasta, aby w autobusach MZK pojawiły się wkrótce informacje typu: "W tym autobusie obowiązują bilety kupione w Zamościu”.

- Bo sprawdzający nie przyjmują tłumaczeń - argumentował. - Zresztą kontrolerzy działają podstępnie. Kiedyś wszedłem do autobusu i zaraz do mnie jeden podskoczył. I chciał mi dać mandat. Zaraz, chwileczkę! Nie przejechałem jeszcze nawet jednego przystanku! To brak zaufania do klienta. A bilet dla mnie moje dzieci skasowały…

W obronie krytykowanych stanął prezydent Marcin Zamoyski.
- Ta sprawa urosła nagle do czegoś, co jest ogromne i ważne, a tak nie jest - tłumaczył radnym. - Prawo jest jedno; wsiadasz i kasujesz bilet I ten bilet trzymasz przy sobie. Zresztą wszystko jest na nich napisane. To co, klient jest ślepy? Czytajmy napisy na biletach i tyle!

W zamojskim MZK bilety sprawdza 12 kontrolerów. Są oni pracownikami firmy "Reflex” z Radomia. Krzysztof Litwin, prezes zamojskiego MZK jest zarzutami zdumiony. - Ta firma solidnie wykonuje swoją pracę - przekonuje. - Jeśli pasażer skasuje bilet zgodnie z zasadami, włos z głowy mu nie spadnie. Skargi mamy jednak codziennie. Składają je ludzie, którzy np. kasują bilety o niewłaściwych nominałach, czy mają bilet, ale go w autobusie nie kasują. Czy winni są kontrolerzy?
Litwin zapewnia, że kary nie są jednak wymierzane bezwzględnie.

- Jeśli są przypadki szczególne, możemy odstąpić od ich stosowania - zapewnia. - Każdy, kto czuje się pokrzywdzony może się też odwołać. Zostanie to rozpatrzone.

Co na to zamojscy kontrolerzy? - Przestrzegamy przepisów, które uchwalili właśnie zamojscy radni - mówi Ewa Redka, kierownik zamojskiego oddziału firmy "Reflex”.

- Jesteśmy np. jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie dzieci nie mają żadnych ulg. Nawet czterolatki muszą płacić pełne bilety. Wielu osobom się to nie podoba. I mają o to pretensje do nas.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gość~
Lubelak
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gość~
~gość~ (3 marca 2009 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw był Arsen, potem Weksel, teraz Reflex, a pani Ewa Redka ciągle jest kierownikiem... I ciągle przyjmuje nowych ludzi do pracy...
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (2 marca 2009 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten Kanar pierwszy z prawej z fotki (podobny do Toma Jonesa) to ma chyba najdłuższy staż w MPK - pamiętam go jeszcze z czasów mojej młodości. Koleś jest w porządku - nieraz widziałem jak kontroluje ale psyche tyle lat pracować w tym bagnie
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2009 o 16:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To, że kilkuiletnie dzieci muszą płącić pełne bilety jest skandaliczne. Przecież taki 5-latek nawet sam na siedzeniu nie siedzi. Panowie radni! Zróbcie z tym coś i przestańcie Zamość ośmieszać!
Rozwiń
kontroler MZK
kontroler MZK (2 marca 2009 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WC napisał:
Ja byłem ostatnio kontrolowany przez kontrolera, od którego wyraźnie czuć było alkohol !!!

i pewno orgazm z tego powodu przeżyłeś. Trzeba było bratku wezwać policję i po bólu, ale pewno sam byłeś nawalony i miałeś problem z orientacją, hehehe
Rozwiń
WC
WC (2 marca 2009 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja byłem ostatnio kontrolowany przez kontrolera, od którego wyraźnie czuć było alkohol !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!