Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 listopada 2011 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Karetka nie przyjechała. 9-latka zmarła. Sprawę bada prokuratura

0 19 A A
Co było przyczyną śmierci dziewczynki? Wiadomo tylko, że zlecono dodatkowe badania histopatologiczne
Co było przyczyną śmierci dziewczynki? Wiadomo tylko, że zlecono dodatkowe badania histopatologiczne

Nie udało się uratować dziewięciolatki, do której matka bezskutecznie wzywała karetkę. – Trzeba wyjaśnić przyczynę śmierci dziecka, a także ocenić postępowanie lekarzy i pogotowia – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wstępne wyniki sekcji zwłok są już znane. – W tej sprawie będą przesłuchiwani świadkowie, m.in. rodzice dziecka oraz lekarze, dlatego dla dobra prowadzonego postępowania nie chcemy ich na razie ujawniać – wyjaśnia prokurator Sitarz.

O sprawie krótko pisaliśmy w niedzielę. Dziewczynka z miejscowości Sąsiadka na Zamojszczyźnie miała infekcję i od dwóch dni brała antybiotyk. W nocy z wtorku na środę dostała wysokiej temperatury; termometr wskazywał 40 stopni. Dlatego ok. godz. 1 matka Kariny zadzwoniła na pogotowie. Karetki jednak nie wysłano.

Dyspozytor odesłał kobietę do Centrum Lekarza Rodzinnego, świadczącego całodobową opiekę medyczną w zamojskim szpitalu "papieskim”. Ale po godz. 1 ponownie zadzwoniła na pogotowie. Powiedziała, że w centrum odmówiono jej wizyty domowej, a ona nie ma czym zawieźć dziecka do Szczebrzeszyna, gdzie znajduje się zespół medyczny. I tym razem nie doczekała się pomocy.

Poprosiła więc sąsiada i jego samochodem przywiozła córkę do szpitala w Szczebrzeszynie. – Dziecko, które trafiło na oddział o godz. 1.55, nie dawało oznak życia: brak oddechu, nieruchome źrenice – relacjonuje Sławomir Porzuc, dyrektor placówki. – Pani doktor przystąpiła do reanimacji, ale o godz. 2.05 stwierdzono zgon.

Z podstacji zamojskiego pogotowia w Szczebrzeszynie do Sąsiadki jest niecałe 10 kilometrów. – Mam żal do pogotowia, bo gdyby karetka przyjechała na czas, może moja córka by żyła – mówi matka Kariny.

– Odsłuchałem rozmowę i według mnie dyspozytor nie zawinił – twierdzi Leszek Bez, wicedyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. – Działał zgodnie z przepisami ustawy o ratownictwie medycznym. Z relacji matki nie wynikało, że dziecko znajduje się w ciężkim stanie. To była spokojna, rzeczowa rozmowa.

W szpitalu "papieskim”, któremu podlega CLR, nie chcą wypowiadać się na ten temat. – Poczekajmy na wyniki postępowania – ucina rzecznik Ryszard Pankiewicz.

Co było przyczyną śmierci dziewczynki? Wiadomo tylko, że zlecono dodatkowe badania histopatologiczne. Śledczy nie chcą się wypowiadać, czy dziewczynka była obciążona jakąś chorobą. Zbierają dowody: zabezpieczono dokumentację medyczną. Prokuratorzy sprawdzą, czy były podstawy do odmowy wysłania karetki, bo to, że matka Kariny dwa razy dzwoniła na pogotowie, jest faktem.
Pogrzeb Kariny był w piątek.

– To była pogodna dziewczynka. Razem z moją córką przystępowała do Pierwszej Komunii Świętej, ale do szkoły chodziła nie do Zaburza, tylko ze swoją starszą siostrą do Szczebrzeszyna. Każdy we wsi przeżywa jej śmierć – powiedziała nam mieszkanka Sąsiadki.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ratownik 24 / 22 listopada 2011 o 14:17
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
[/quote]

Mieszkanko m. Sąsiadka jak masz takie herezje głosić to cię na stosie spala i dadzą exkomunike. Jak Karetka jeździ do m. Sąsiadka kilka razy w tygodniu bo jedna z BAB którą bolą włosy to OK. bo To Moja sąsiadka i tak ma być, a że jej nic nie jest to inna sprawa chce z kimś pogadać. Ale ja sąsiadka nie pójdę bo to chora " na głowę kobieta i jak się rozgada" to.... A teraz wielka sprawiedliwa bo zobaczyła sygnały świetlne a tak się czasem jeździ by koni nie płoszyć i Starych Wścibskich Bab by nie miały o czym plotkować. - jagoda - czy jak tam cie zwą zrób coś ze swoim życiem zostań dyspozytorem pogotowia. a jak nie to skończ herezje.
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrz... rozwiń
Avatar
Ratownik 7 / 22 listopada 2011 o 14:07
[quote name='jagoda' timestamp='1321907309' post='561091']
Pani dyspozytorka będzie widniała w prokuraturze w karcie zgłoszenia - jeśli rodzice zechcą to do niej dotrą.
Na ratowanie dziecku życia dyspozytorka nie chce wysłać karetki, a żeby kupić jej bułki to chętnie wysyła. jak karetki jeżdżą na pustych kursach (tzn bez pacjentów) tylko po to żeby przywieźć lub odwieźć lekarza z dyżuru to dyspozytorki nie mają nic przeciwko, a żeby dziecko ratować to już zasłaniają się procedurami.
Poza tym nie trzeba być pielęgniarką (pielęgniarki są dyspozytorkami) żeby wiedzieć, że temperatura 40stopni jest zagrożeniem życia - nawet dla zwierząt, nie wspominając o małych dzieciach.
Dyscyplinarka dla Pani i tego wice dyrektora co twierdzi, że nic się nie stało.
Śpij aniołku i wieczny spokój temu dziecku.



Czy Pani była na dyspozytorni. Widziała Pani Karetkę jadącą po bułki. A w tej bajce był smok. zastanów się wscipska BABO co piszesz i komu ciemnote wciskasz.
[quote name='jagoda' timestamp='1321907309' post='561091']
Pani dyspozytorka będzie widniała w prokuraturze w karcie zgłoszenia - jeśli rodzice zechcą to do niej dotrą.
Na ratowanie dziecku życia dyspozytorka nie chce wysłać karetki, a żeby kupić jej bułki to chętnie wysyła. jak karetki jeżdżą na pustych kursach (tzn bez pacjentów) tylko po to żeby przywieźć lub odwieźć lekarza z dyżuru to dyspozytorki nie mają nic przeciwko, a żeby dziecko ratować to już zasłaniają się procedurami.
Poza tym nie tr... rozwiń
Avatar
wiechosta / 22 listopada 2011 o 13:21
Czyli rozumiem,że to od mocy darcia ryja zależy czy lekarze ruszą swoje tłuste dupska do chorego ? Stan jego zdrowia to oczywiście sprawa drugorzędna. I jak zwykle w Katolandzie wyjdzie że lekarze są święci i to oni a nie Jezus powinni zostać uznani za mesjaszy...Ich k...mać ! Stalin wiedziałby co z nierobami zrobić.
Avatar
MArcin / 22 listopada 2011 o 13:04
Nietrafiony antybiotyk. Moje dziecko też miało gorączkę 40 stopni ostatnio przy inf. bakteryjnej więc jechałem taksówką na izbę przyjęć (skończyło się serią zastrzyków...). To bardzo niebezpieczna sytuacja. Myślę że rodzice mogli nie być do końca świadomi co się dzieje. Przydała by się w tym temacie podstawowa edukacja dla rodziców np. jak reagować w przypadku gorączki i kiedy i czy w ogóle jechać do szpitala....Ja bym na karetkę nie liczył.
Avatar
TTTTTTTT / 22 listopada 2011 o 12:19
dlaczego usuwane sa posty?prawda w oczy kole?
Avatar
M.K. / 22 listopada 2011 o 11:31
Nie wyobrażam sobie gorszej tragedii, jak trzymać w ramionach swoje nieżywe dziecko
Trudno się z tym pogodzić. Mój syn, z równoległej klasy, był autentycznie wstrzasnięty tą wiadomoscią.
Aniołku [*}
Mamusiu Karinki, życzę Ci dużo siły, aby udało Ci się usmiechać do Twojej drugiej Córeczki.
Avatar
a / 22 listopada 2011 o 08:28
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
[/quote]
Jak ktoś nie wie o co chodzi to sam sobie prawdę dośpiewa,wścibskie baby to plaga tego kraju.
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrz... rozwiń
Avatar
kris / 21 listopada 2011 o 22:57
Jak nic, wina cmr.Te chore instytucje zawsze spychają wszystko na ratownictwo medyczne,a sami siedzą sobie teraz w cieplutkich pomieszczeniach i grzeją dupy zamiast jezdzić do pacjętów.A pieniądze tam idą.I kto za to wszystko płaci?Oczywiście my wszyscy.Ten kraj naprawdę jest chory.
Avatar
Monika / 21 listopada 2011 o 22:38
Pewnie karetka była bardziej potrzebna dla babci z zaparciem.
Avatar
Mieszkanka Sąsiadki / 21 listopada 2011 o 22:18
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a ... rozwiń
Avatar
Ratownik 24 / 22 listopada 2011 o 14:17
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
[/quote]

Mieszkanko m. Sąsiadka jak masz takie herezje głosić to cię na stosie spala i dadzą exkomunike. Jak Karetka jeździ do m. Sąsiadka kilka razy w tygodniu bo jedna z BAB którą bolą włosy to OK. bo To Moja sąsiadka i tak ma być, a że jej nic nie jest to inna sprawa chce z kimś pogadać. Ale ja sąsiadka nie pójdę bo to chora " na głowę kobieta i jak się rozgada" to.... A teraz wielka sprawiedliwa bo zobaczyła sygnały świetlne a tak się czasem jeździ by koni nie płoszyć i Starych Wścibskich Bab by nie miały o czym plotkować. - jagoda - czy jak tam cie zwą zrób coś ze swoim życiem zostań dyspozytorem pogotowia. a jak nie to skończ herezje.
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrz... rozwiń
Avatar
Ratownik 7 / 22 listopada 2011 o 14:07
[quote name='jagoda' timestamp='1321907309' post='561091']
Pani dyspozytorka będzie widniała w prokuraturze w karcie zgłoszenia - jeśli rodzice zechcą to do niej dotrą.
Na ratowanie dziecku życia dyspozytorka nie chce wysłać karetki, a żeby kupić jej bułki to chętnie wysyła. jak karetki jeżdżą na pustych kursach (tzn bez pacjentów) tylko po to żeby przywieźć lub odwieźć lekarza z dyżuru to dyspozytorki nie mają nic przeciwko, a żeby dziecko ratować to już zasłaniają się procedurami.
Poza tym nie trzeba być pielęgniarką (pielęgniarki są dyspozytorkami) żeby wiedzieć, że temperatura 40stopni jest zagrożeniem życia - nawet dla zwierząt, nie wspominając o małych dzieciach.
Dyscyplinarka dla Pani i tego wice dyrektora co twierdzi, że nic się nie stało.
Śpij aniołku i wieczny spokój temu dziecku.



Czy Pani była na dyspozytorni. Widziała Pani Karetkę jadącą po bułki. A w tej bajce był smok. zastanów się wscipska BABO co piszesz i komu ciemnote wciskasz.
[quote name='jagoda' timestamp='1321907309' post='561091']
Pani dyspozytorka będzie widniała w prokuraturze w karcie zgłoszenia - jeśli rodzice zechcą to do niej dotrą.
Na ratowanie dziecku życia dyspozytorka nie chce wysłać karetki, a żeby kupić jej bułki to chętnie wysyła. jak karetki jeżdżą na pustych kursach (tzn bez pacjentów) tylko po to żeby przywieźć lub odwieźć lekarza z dyżuru to dyspozytorki nie mają nic przeciwko, a żeby dziecko ratować to już zasłaniają się procedurami.
Poza tym nie tr... rozwiń
Avatar
wiechosta / 22 listopada 2011 o 13:21
Czyli rozumiem,że to od mocy darcia ryja zależy czy lekarze ruszą swoje tłuste dupska do chorego ? Stan jego zdrowia to oczywiście sprawa drugorzędna. I jak zwykle w Katolandzie wyjdzie że lekarze są święci i to oni a nie Jezus powinni zostać uznani za mesjaszy...Ich k...mać ! Stalin wiedziałby co z nierobami zrobić.
Avatar
MArcin / 22 listopada 2011 o 13:04
Nietrafiony antybiotyk. Moje dziecko też miało gorączkę 40 stopni ostatnio przy inf. bakteryjnej więc jechałem taksówką na izbę przyjęć (skończyło się serią zastrzyków...). To bardzo niebezpieczna sytuacja. Myślę że rodzice mogli nie być do końca świadomi co się dzieje. Przydała by się w tym temacie podstawowa edukacja dla rodziców np. jak reagować w przypadku gorączki i kiedy i czy w ogóle jechać do szpitala....Ja bym na karetkę nie liczył.
Avatar
TTTTTTTT / 22 listopada 2011 o 12:19
dlaczego usuwane sa posty?prawda w oczy kole?
Avatar
M.K. / 22 listopada 2011 o 11:31
Nie wyobrażam sobie gorszej tragedii, jak trzymać w ramionach swoje nieżywe dziecko
Trudno się z tym pogodzić. Mój syn, z równoległej klasy, był autentycznie wstrzasnięty tą wiadomoscią.
Aniołku [*}
Mamusiu Karinki, życzę Ci dużo siły, aby udało Ci się usmiechać do Twojej drugiej Córeczki.
Avatar
a / 22 listopada 2011 o 08:28
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
[/quote]
Jak ktoś nie wie o co chodzi to sam sobie prawdę dośpiewa,wścibskie baby to plaga tego kraju.
[quote name='Mieszkanka Sąsiadki' timestamp='1321910332' post='561118']
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrz... rozwiń
Avatar
kris / 21 listopada 2011 o 22:57
Jak nic, wina cmr.Te chore instytucje zawsze spychają wszystko na ratownictwo medyczne,a sami siedzą sobie teraz w cieplutkich pomieszczeniach i grzeją dupy zamiast jezdzić do pacjętów.A pieniądze tam idą.I kto za to wszystko płaci?Oczywiście my wszyscy.Ten kraj naprawdę jest chory.
Avatar
Monika / 21 listopada 2011 o 22:38
Pewnie karetka była bardziej potrzebna dla babci z zaparciem.
Avatar
Mieszkanka Sąsiadki / 21 listopada 2011 o 22:18
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a pózniej się rozjechali. Możliwe ze pracownicy karetki po prostu robotę sobie umuwili. W godzinach pracy, włączyli sobie światła aby było ciekawiej.
Nie wiem co się wydarzyło, dlaczego umarła Karinka. Ale w tym samym tygodniu widziałam następujące zdarzenie. Do sąsiadki na przeciw, w samo południe, zajechało pogotowie co prawda nie na sygnale, ale z włączonymi światłami - tymi kogutami, zeby było jasne. Oczywiście przestraszyłam się że coś się stało. Więc przez okno obserwowałam co się dzieje (no wiem, ta wścibskość). Nic sie nie działo! Najprawdopodobniej przyjechali za własną potrzebą, sąsiadka miała jakichś 'fachowców' na dachu, przyjechało jeszcze jedno auto, pogadali, a ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 3

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 3

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 10

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!