poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Na cztery lata pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Zamościu 43-letniego Mirosława D., który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad swoją konkubiną

Z policyjnych statystyk wynika, że ofiar przemocy w rodzinie przybywa.
Mieszkali razem. Rok temu policja otrzymała pierwszy sygnał o tym, że Mirosława D. może się znęcać nad konkubiną, ale postępowanie zostało umorzone, bo Janina D. wycofała się z oskarżeń. W listopadzie ub. r. zajrzał do nich dzielnicowy. Janina D. leżała opuchnięta w łóżku. Miała powybijane zęby i złamaną kość czaszki, a jej ciało nosiło ślady przypalania. Karetka odwiozła ją do szpitala, a oprawca, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu, trafił do policyjnego aresztu.
Podczas śledztwa ustalono, że 43-latek od kilku lat znęcał się nad Janiną D. Po alkoholu wszczynał awantury, wyzywał kobietę od najgorszych, groził zabójstwem, bił po całym ciele, m.in. krzesłem w głowę, kopał, przypalał papierosami, zakrywał poduszką usta i zmuszał do współżycia.
Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła Mirosława D. o to, że ze szczególnym okrucieństwem znęcał się fizycznie i psychiczne nad konkubiną oraz siłą zmuszał ją do współżycia. Sąd Rejonowy w Zamościu skazał go za te czyny na cztery lata więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.
W co piątej rodzinie dochodzi do konfliktów z powodu nadużywania alkoholu. Ofiar, którymi są głównie kobiety i dzieci, stale przybywa. - W prowadzonych w zeszłym roku postępowaniach stwierdziliśmy 160 tego typu przestępstw, a więc o 16 więcej niż rok wcześniej - informuje kom. Joanna Kopeć, oficer prasowy zamojskiej policji. - Przemoc sama nie ustaje. Nie ukrywajmy tego przed najbliższymi czy sąsiadami, zadzwońmy na policję.
Gdzie szukać pomocy?
Ofiary przemocy w rodzinie mogą szukać pomocy punktach lub ośrodkach interwencji kryzysowej, które działają w każdym powiecie. W Tyszowcach powstał Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia. To druga taka placówka na Lubelszczyźnie. Osoby pokrzywdzone mają zapewnione tam nie tylko bezpieczne schronienie, ale także fachowe, specjalistyczne poradnictwo psychologiczne, prawne, socjalne i medyczne. Placówka mieści się przy ul. Wielkiej 101, tel. (084) 661 95 87.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!