niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Kłopoty z przeprowadzką do ośrodka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 grudnia 2007, 18:55

Władzom powiatu udało się udobruchać nauczycieli, rodziców i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hrubieszowie.

Ale pojawiły się kolejne kłopoty. Przeprowadzki jak ognia boją się uczniowie i pracownicy bursy.

- Chcą nas wepchnąć na ostatnie, zaniedbane piętro - mówi jedna z pracownic bursy przy ul. Zamojskiej. - To niesprawiedliwe. - Najpierw będą redukować etaty, a z czasem zamkną bursę - prorokuje jej koleżanka. - Młodzież nie będzie miała gdzie mieszkać, a na stancję nie pójdzie, bo jej na to nie stać. Dlaczego nikt z władz powiatu nie rozmawiał z rodzicami naszych uczniów?

Nasze rozmówczyni nie chcą ujawniać nazwisk. - Boimy się reakcji starostwa - mówią.

A władze powiatowe szukają pomieszczeń dla pracowników wydziałów geodezji oraz budownictwa i architektury, bo budynek na terenie szpitala, w którym obecnie urzędują, znajduje się w kiepskim stanie technicznym. Pół roku temu padło na dawny dwupiętrowy budynek PZPR przy ul. Narutowicza, w którym uczy się ponad 100 upośledzonych umysłowo i niepełnosprawnych ruchowo dzieci. Placówka miała być przeniesiona do bursy, gdzie właśnie na ostatnim piętrze zakwaterowani są w tej chwili wychowankowie ośrodka.

Ale nauczyciele i rodzice niepełnosprawnych dzieci nie chcieli słyszeć o przeprowadzce.

Po ich protestach starostwo wycofało się ze swojego pomysłu. Ale wkrótce gospodarze powiatu do niego wrócili obiecując, że budynek bursy zostanie zmodernizowany i przystosowany na potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Dzięki temu dostali zgodę na przenosiny. - Mamy przygotowaną dokumentację na adaptację budynku bursy na potrzeby ośrodka - mówi Zdzisław Kosakowski, sekretarz powiatu hrubieszowskiego. - Zajęcia będą się odbywać w specjalnie przystosowanych klasach, planowana jest budowa podjazdu oraz sali gimnastycznej w miejscu, gdzie jest magazyn opału. Termin składania ofert na wykonanie prac adaptacyjnych został przesunięty, bo projektant musi usunąć drobne wady technologiczne.

Budowlańcy przystąpią do dzieła najprawdopodobniej już w styczniu.

Na modernizację potrzeba ponad 500 tys. zł. - Część środków pochodzić będzie z naszego budżetu, wystąpimy też do PFRON o dofinansowanie inwestycji.
A co z bursą, w której mieszka ponad 100 uczniów z całego powiatu? - I dalej będą mieszkać, tyle że na ostatnim piętrze - zapewnia sekretarz. - Zanim zostaną tam przeniesieni, wszystkie pomieszczenia zostaną odremontowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!