wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Kończy się termin zapisów na akcje KSC

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2012, 10:12
Autor: (lew)

Cukier (sxc.hu)
Cukier (sxc.hu)

Do 20 marca trwa przyjmowanie zapisów na akcje największego producenta cukru w Polsce, czyli Krajowej Spółki Cukrowej.

Skarb Państwa zaoferował pracownikom spółki i plantatorom związanym z KSC umowami kontraktacji ponad 777 mln akcji, stanowiących blisko 79 proc. kapitału zakładowego spółki w cenie 1,60 zł za jedną.

Na Lubelszczyźnie działają dwie cukrownie w ramach KSC – w Werbkowicach i Krasnymstawie.

Na liście osób upraw-nionych do zakupu akcji znajduje się blisko 7,9 tys. pracowników obu cukrowni i plantatorów. Na przełomie stycznia i lutego członkowie zarządu KSC uczestniczyli w kolejnym cyklu spotkań w poszczególnych cukrowniach.

– Zainteresowanie plantato-rów i pracowników szczegółami oferty, prawami akcjonariuszy, czy planami inwestycyjnymi spółki i perspektywami rozwoju jest dowodem dużego zainteresowania ofertą oraz zaufania – mówi Marcin Kulicki, prezes Krajowej Spółki Cukrowej. – Prawie 70 proc. osób uprawnionych złożyło do 4 listopada ub. r. wnioski o pożyczkę na opłacenie pierwszej raty za akcje kupowane w transzy preferencyjnej. Była to pierwsza materialna oznaka związania pracowników i plantatorów ze spółką, którzy chcą wziąć udział w jej rozwoju i brać odpowiedzialność za jutro spółki. Podobny model właścicielski sprawdził się już w krajach Europy Zachodniej.

KSC jest największym producentem i sprzedawcą cukru w Polsce; ma prawie 40 proc. udział w rynku. Funkcjonuje jako jednolity ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi 7 cukrowni zlokalizowanych w 5 województwach. Cukrownie te przerabiają rocznie ok. 4 mln ton buraków, dostarczanych przez ok. 17 tys. plantatorów gospodarujących na 78 tys. hektarów.

Głównym produktem wytwarzanym przez spółkę jest cukier biały. W ramach grupy kapitałowej KSC produkuje i sprzedaje również m.in. melasę, cukierki, wysłodki buraczane oraz energię elektryczną i cieplną.

Przyjmowanie zapisów na akcje rozpoczęło się 20 grudnia ub. roku, a zakończy się 20 marca. Wszyscy pracownicy i plantatorzy zostali poinformowani o adresach najbliższych ich miejscu zamieszkania placówek oraz dokumentach niezbędnych do złożenia zapisu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kamilian
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kamilian
kamilian (15 marca 2012 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy akcjonariat w KSC przewiduje się jako opłacalny?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!