środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Krasnobród piękny dopiero po sezonie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 kwietnia 2006, 20:40

To nic, że turyści będą przemykać po rozkopanych chodnikach i slalomem omijać robotników. W Krasnobrodzie cieszą się, że w końcu są pieniądze na remont centrum miasteczka.

Takiej podświetlanej fontanny, jak ta, która niebawem ozdobi plac Sieklucki w centrum Krasnobrodu, nie ma nawet Zamość. Na rynku miasteczka pojawi się też nowa nawierzchnia z kostki, ławki, drzewka i krzewy ozdobne. Kwaterodawcy, których w Krasnobrodzie jest co najmniej kilkudziesięciu, czekali na to od dawna. Nie przeszkadza im nawet fakt, że budowa zakończy się pod koniec sierpnia, bo plac Sieklucki do tej pory zamiast przyciągać, raczej odstraszał turystów.
– Jak gmina ma wreszcie pieniądze, to trzeba się cieszyć, że w końcu to zrobią. To wstyd, żeby centrum miasta uzdrowiskowego wyglądało tak obskurnie – mówi Wiesława Nowosad z Krasnobrodzkiego Stowarzyszenia Turystycznego.
W tym samym czasie co modernizacja placu, będzie trwał remont położonych nieopodal ulic Mickiewicza i Cichej. Wyłożenie ich nawierzchni kostką brukową i montaż oświetlenia parkowego ma się zakończyć do połowy lipca. Ekipy budowlańców pojawią się także w rejonie ulic 3 Maja, Szkolnej i Andersa.
Do końca czerwca gmina planuje przyłączenie kolejnych 42 gospodarstw do kanalizacji sanitarnej. To, że powyższe inwestycje będą zakończone w tym roku, jest raczej pewne. W przeciwnym razie gmina straci blisko 3 mln zł dotacji od Unii Europejskiej, która pokrywa trzy czwarte kosztów budów.
Nie wiadomo natomiast, czy remonty uda się skończyć jeszcze latem. A to ze względu na Urząd Marszałkowski, który dysponuje unijnymi pieniędzmi.
– Formalności się przeciągały. W przypadku niektórych projektów gwarancję otrzymania dotacji dostaliśmy dopiero w marcu. Dlatego przetargi na wykonanie robót będziemy organizować w kwietniu – wyjaśnia Kazimierz Geśla, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Krasnobród.
To nie koniec inwestycji, które na ten rok panują władze roztoczańskiego uzdrowiska. W najbliższym czasie zacznie się remont ulicy Targowej, która stanie się przedłużeniem deptaka przy ul. Partyzantów. Pieniądze gmina ma, bo sprzedała budynek przekazany jej przez Wspólnotę Gruntową. Z gminnej kasy będą pochodziły pieniądze na budowę chodnika przy ulicy Tomaszowskiej i remont trotuaru przy ul. Lelewela.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!