wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Kulisy upadku Hetmana Zamość. "Na ten klub wydano wyrok"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2012, 17:03

Jerzy Ślusarczyk, były prezes Hetmana Zamość ( Damian Samulak)
Jerzy Ślusarczyk, były prezes Hetmana Zamość ( Damian Samulak)

Jerzy Ślusarczyk, były prezes zamojskiego Hetmana opowiedział o kulisach upadku klubu.

Na ten klub wydano wyrok – tymi słowami były prezes KS Hetman Zamość Jerzy Ślusarczyk rozpoczął swoje spotkanie autorskie. "Prawda o… KS Hetman Zamość i KS Hetmanek Zamość – co się stało, zdarzenia i fakty”, to tytuł książki,w której przedstawia kulisy upadku zamojskiego klubu piłkarskiego. Ślusarczyk zaprezentował ją we wtorek.

Podczas spotkania z dziennikarzami i kibicami były prezes zdradził, dlaczego postanowił napisać książkę.

– W opinii publicznej pojawiło się coraz więcej sprzecznych i nieprawdziwych informacji dotyczących upadku Hetmana oraz mojej działalności. Media niechętnie chciały mówić o przyczynach likwidacji klubu, więc postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce – mówił Jerzy Ślusarczyk.

Na blisko 150 stronach autor przedstawia problemy finansowe klubu i opisuje jak doprowadzono do jego upadku. Choć nie padają nazwiska, można się domyślić, kto ponosi bezpośrednią winę.

– Według statutu tylko trzy osoby mogły podpisywać dokumenty w klubie, był to prezes i dwóch wiceprezesów. Mieszkańcom Zamościa nie powinno też sprawić problemu skojarzenie innych osób – dodał były prezes.

Ślusarczyk na kartach książki odniósł się do stawianych mu zarzutów niegospodarnego zarządzania klubem, zawartej umowy z GKS-em Bełchatów, zatrudnienia menadżera Gabriela Milczuka, przebiegu transferu Tomasza Margola, czy tworzenia grup młodzieżowych.

Omawiając powody upadku klubu nie pozostawił suchej nitki na włodarzach Zamościa. – Na A klasę miasto miało 200 tys. złotych, a dla nas nic. To władze Zamościa są odpowiedzialne za sytuację, w której znalazł się KS Hetman. W tym mieście robi się wszystko dla turystów, a klub był przede wszystkim dla mieszkańców.

Dla tej władzy Hetman miał przestać istnieć – wydano na niego wyrok – komentował podczas spotkania Ślusarczyk i dodał: Hetman nie jest bankrutem, bo ma majątek. Wobec klubu miasto ma dług, który z każdym dniem procentuje. Chodzi o 5 pełnowymiarowych boisk, za które uchwałą Rady Miasta klub powinien otrzymać około 2 mln złotych.

Jerzy Ślusarczyk pełnił funkcję prezesa KS Hetman Zamość od początku 2007 roku do pierwszego kwartału 2008 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Michał
Gość
Izydor
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Michał
Michał (18 września 2012 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli wróci kiedyś KS Hetman, to zobaczymy za kim będziecie "wierni kibice" amspn'u. Ja nadal wierzę w powrót KS Hetman do gry.
Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2012 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Simsun][size=1]top-stitch [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]discount ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] signifies [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap polo ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]polo ralph lauren cheap[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] complex [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] these [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren polos[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] kind [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] of [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] masses. [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren polo[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]ralph lauren polo[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]discount polo ralph lauren[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren shirts[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]polo ralph lauren shirts[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]cheap ralph lauren clothes[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]polo ralph lauren[/url][url="http://www.ralphlaurenpolosusa.com/"]www.ralphlaurenpolosusa.com[/url]
Rozwiń
Izydor
Izydor (31 sierpnia 2012 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może osoba kompetentna z UM powie ile w ubiegłym roku otrzymał AMSPN ?

Będzie to odpowiedź czy przetrwałby Hetman ?

Wystarczy racjonalnie pomyśleć, a nie oskarżać.
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2012 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty oszukany jesteś chyba na głowę, dajcie już spokój umarłemu klubowi.Zostaliście w końcu odspawani od żłoba i nie możecie tego przeżyć.Zobaczcie ,wreszcie grają swoi chłopcy i nie żal im dać kasy.Zobaczcie ile ludzi znowu na trybunach,ich interesuje piłka w Zamościu a nie Pan Ślusarczyk,pisarz który nic nie winien tylko wszyscy dookoła.Dajcie już spokój..........czas wasz minął.
Rozwiń
Oszukany
Oszukany (31 sierpnia 2012 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent Zamościa dawał pieniądze na A klasowy AMSPN Hetman bo tam prezesem jest p. Łyś, który kandydował w wyborach na radnego z listy .... Marcina Zamoyskiego - Prezydenta Zamoyskiego. I kółeczko się zamyka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!