poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Lista zakupów już jest gotowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2007, 17:07
Autor: Anna Szewc

Zwykłe łóżka szpitalne, ale także ginekologiczne i porodowe. Detektory tętna płodu i aparaty do mierzenia ciśnienia. Tego wszystkiego SP ZOZ Biłgoraj brakowało.

Ale wkrótce już nie będzie. Sprzęt zostanie zakupiony za gotówkę, zebraną w ramach zbiórki pod hasłem "Pomóż szpitalowi”.
- W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że uda nam się zebrać aż tak dużo pieniędzy. Jestem szczęśliwy - mówi Stanisław Niespodziewański. Na początku roku stanął na czele społecznego komitetu, który przeprowadził zbiórkę i właśnie podsumował jej efekty. Powody do radości są rzeczywiście. Dzięki ofiarności sponsorów, ale także zwykłych mieszkańców powiatu biłgorajskiego na specjalnie uruchomione konto wpłynęło grubo ponad 44 tysiące złotych.
- Dlatego chciałbym najserdeczniej podziękować wszystkim darczyńcom oraz paniom Zofii Siek, Agnieszce Grzyb, Agnieszce Pyzio-Wryszcz i Ewelinie Ostrowskiej z biłgorajskiego starostwa, które podobnie jak ja przez wszystkie te miesiące pracowały dla dobra sprawy zupełnie społecznie - dodaje Niespodziewański.

Pieniądze były wpłacane na konto (wpłynęło 40 tys. 681 zł 81 groszy), ale także zbierane do puszek we wszystkich gminach powiatu (w sumie 1827 zł i 4 grosze). Sporo (2360 zł) udało się zgromadzić także podczas kwietniowego festynu, na którym m.in. zorganizowano loterię fantową i aukcję przekazanych przez darczyńców przedmiotów.
Teraz, gdy zbiórka się zakończyła, wystarczy już tylko wydać gotówkę. - Z tym akurat problemu nie będzie, bo potrzeb jest wiele, a lista zakupów już przygotowana. Sądzę, że w najbliższych tygodniach nowy sprzęt trafi na oddziały szpitala w Biłgoraju i Tarnogrodzie - zapewnia Niespodziewański.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!